Cum vi se pare viata in Japonia? (25)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

cica la legatorie se zice ``seihon``

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

lol ralucami, adineauri m-am informat si zice ca poti gasi in `town pages`- e o carte galbena groasa -la rubrica `manufacturing` si se numesc ``seihongyo``
mai ai o varianta care cica e mult mai buna, sa cauti copy center, sunt firme care de exemplu printeaza si copiaza la comanda si le gasesti de asemenea in town pages sau , in general pe langa universitati sau locuri in care sunt mai multe firme..
in town pages -la コピ サビス 
sper sa-ti fie de ajutor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

ah, ce crezi ca am descoperit...town pages are versiune in engleza pe internet...http://english.itp.ne.jp dai search si..uite-http://english.itp.ne.jp/ietp/jsp/control/general/web/searchResult.jsp
misto,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana526 spune:

Fetele am gasit acest site http://tranexp.com/ Ce parere aveti despre aceste mashini de tradus , oare merita , nu inteleg prea bine engleza , dar cred ca nu gresesc au si traducere japoneza -romana si viceversa??!!. Cele care va pricepeti imi dati si mie o mana de ajutor , poate va intereseaza si pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Buna la toata lumea .Am gasit pe net pagina de la TVR international este live si nu se plateste nimic nici un abonament lunar .Se poate vedea free .Vizionare placuta .Sper sa va placa .http://www.tvr.ro/webcast/index.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Ralucami cu placere Eu n-am simtit cutremurul (la ora aia eram pe strada si batea vantul foarte tare lol)
Cat despre site-ul cu softuri-diana- cred ca e o teapa,m-am uitat dupa o adresa, un numar de telefon al companiei care le vinde-nimik.Exista softuri asemanatoare de la alte firme , se pot comanda si le primesti prin posta-e vorba de un cd care contine programul respectiv si pe care il instalezi pe calculator-dar parerea mea e ca daca comanzi ceva de pe pagina aia mare lucru sa nu te pomenesti ca ti-au halit banii de pe card si-atat...
Si nu in ultimul rand...
Hello la toate fetele din Japonia, v-am tot citit vreo 3 luni dar nu ma mai pot abtine sa nu ma bag si eu in vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana526 spune:

Ralucami mersi mult ca mi-ai tradus "mai pe romaneste", vai ce bine1. Despre software am si eu o mica idee ce ar insemna .Spui ca nu ai vazut nici o masinarie , dai ai dreptate , mashini pot fi traduse si altfel . Of doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana526 spune:

Draga Ralucami calculatoarele + software le mai zice si mashini de tradus , "mai pe romaneste "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

quote:
Originally posted by kawaichan

Ralucami cu placere Eu n-am simtit cutremurul (la ora aia eram pe strada si batea vantul foarte tare lol)
Cat despre site-ul cu softuri-diana- cred ca e o teapa,m-am uitat dupa o adresa, un numar de telefon al companiei care le vinde-nimik.Exista softuri asemanatoare de la alte firme , se pot comanda si le primesti prin posta-e vorba de un cd care contine programul respectiv si pe care il instalezi pe calculator-dar parerea mea e ca daca comanzi ceva de pe pagina aia mare lucru sa nu te pomenesti ca ti-au halit banii de pe card si-atat...
Si nu in ultimul rand...
Hello la toate fetele din Japonia, v-am tot citit vreo 3 luni dar nu ma mai pot abtine sa nu ma bag si eu in vorba





exsista doar software-uri de tradus engleza -japoneza si invers , deocamdata nu exsista nici un soft japoneza- romana sau jp^-ro , ti-o spun din experienta..

ah! ca exsista cd-uri jp-ro . care le poti asculta pe pc, dar aste n-au nici o legatura cu software, astea apartin de hardware, si prin absurd daca totusi ar exsista, nu-l poti accesa ptr, ca trei' s- ai soft-ul in engleza.

Ema's si Richard-Sora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana526 spune:

Sora2001 mersi , ma gandeam eu ca nu am cum sa gasesc japoneza romana , acolo pe site-ul care l-am trimis scria asa , limbi compatibile ......printre care si romana , acum eu cred ca am inteles gresit cred ca era vorba de romana -engleza .

Mergi la inceput