Joe Black.

Joe Black. | Autor: Gabryel

Link direct la acest mesaj

Ati vazut filmul <Intalnire cu Joe Black>? Brad Pitt a jucat exceptional. A. Hopkins este foarte expresiv dar Pitt a facut un rol de zile mari...
Bill Parrish (Anthony Hopkins), un bogatas foarte cunoscut si un tata iubitor, se pregateste sa-si sarbatoareasca a 65-a aniversare. Dar intr-o dimineata se produce Inevitabilul - incepe sa aibe halucinatii, dupa cum crede el.
Ceva mai tarziu, Moartea insasi intra in casa si viata sa sub intruchiparea unui tanar barbat: Joe Black (Brad Pitt). Intentia acestuia este sa-l ia pe Bill cu el, dar, din intamplare, "gazda" lui Joe si fiica lui Bill, Susan (Claire Forlani), se cunosteau.
Joe incepe sa guste viata pe care o duc pamantenii si se indragosteste de Susan.

http://www.cinemagia.ro/getimg.php?id=4807&size=s


Mi-a placut foarte mult.
Revelion fain tuturor!!!!

_________________________
Emigrare Canada prin www.montreal.ro/forum
_________________________
In fiecare zi ii povestesc lui Dumnezeu planurile mele iar EL...zambeste!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dar ce ti-a venit de ai postat asta? Pt ca ti-a placut mult sau ca sa nu uitam ca moartea ne pandeste?
Am vazut demult filmul...mie nu mi-a placut foarte tare, e destul de trist.

--------------------

Andra
Nunta noastra Noi
Ziua Andreei
Intre romani
SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Si eu l-am vazut demuuuuult, si mie mi-a placut, dar nu mi s-a parut trist, dimpotriva!

Un pic cam naiv si cam subtirel, totusi...

Pupici!

Sarbatori fericite!
Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

quote:
Originally posted by Nora

Si eu l-am vazut demuuuuult, si mie mi-a placut, dar nu mi s-a parut trist, dimpotriva!

Un pic cam naiv si cam subtirel, totusi...

Pupici!

Sarbatori fericite!
Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi



Pai nu e trist ca moare Anthony la sfarsit? Sau nu moare si nu stiu eu?
Anyway, mie de exemplu mi-a placut mult TROY cu Brad Pitt si Ultimul samuray cu Tom Cruise. Filmele astea le-as revedea de o suta de ori.

--------------------

Andra
Nunta noastra Noi
Ziua Andreei
Intre romani
SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bun film, iar actorii de exceptie. Sotia mea spune ca ar fi misto sa te anunte Moartea, sa poti sa-ti mai rezolvi din treburi...chestie de discutat. Cum o chema pe actrita ce a jucat-o pe Susan (doctorita)?

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Mi-a placut – idee interesanta, scenariu bine scris, jocul actorilor minunat, regia jos palaria... un film la care nu stii sfarsitul dupa primele 2 minute si 15 secunde ! Nu are scene cu pumni in gura si nici reclame la lenjeria intima sau sfarcurile unor actrite mai mult sau mai putin celebre, dar gusturile nu se discuta.

Da, vreau sa-l revad, dar se pare ca cei de la Tv au alte prioritati.

La Multi Ani tuturor !

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Si eu l-am vazut de 2 ori.Mi-a placut.Mai ales cind se face asocierea "moartea si impozitele"de care nu scapi...Frumooos si rooomantic!

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Mi-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

E unul din preferatele mele. Mie mi-a placut ori de cite ori l-am revazut (de cca 5 ori) si e la loc de cinste in colectia de casete.

Hopkins mi s-a parut genial, Pitt a facut un rol de exceptie, Forlani mi-a placut (desi uneori exagera cu privirea aceea putin prea expresiva si nenaturala), una peste alta ideea filmului mi s-a parut foarte interesanta.

Replica preferata: "Sint un om fericit. Citi dintre voi se trezesc in fiecare dimineata si spun <<Nu-mi mai doresc nimic de la viata>>?"

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. "
(Enriyeu Castaldo)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Rufus, o cheama Claire Forlani.

Si mie mi-a placut filmul ...si intr-adevar Brad Pitt a facut un rol foarte bun ...dar mie cel mai bun rol al lui mi se pare ca a fost in "Legendele toamnei".

Onutza, Sean Raphael (29 dec. 2003) siBryan Alexandru(26feb. 2001)
Pozele noastre;
Pozele de sarbatori;
Poze cu nazdravanii Sean siBryan ;

Mergi la inceput