Despre votare...

Despre votare... | Autor: DanaR

Link direct la acest mesaj

In urma cu ceva timp tocmai votasem primarii... Patric (5 ani) desigur a mers si el la vot.
Au fost alegerile in America si ... stiri peste stiri la TV ... Care a fost reactia lui Patric:
- Ce l-am ales primar pe Bush?...

Discutie intre Martina ( 3 ani ) si bunica:
- Martina, mergi cum mine la votare?
- Da!
- Pe cine alegem?
- Pe bunu'! ( pe bunicul ).

Sunt tari copii astia ai nostrii nu-i asa!

Patric e al meu iar Martina a unei cunostinte...
Va pupam. DanaR&family

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:



Super Dana!!! Ce sinceri si curati sunt copilasii nostri!

Adriana si Rares

(13.febr.2004)


Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Dupa ce in octombrie, noiembrie si decembrie am botezat cate un bebelus, Bogdan, fiul meu de 4 ani, ma intreaba in drum spre sectia de votare: Mami, mergem sa-l botezam pe Basescu? In mintea lui botez era mai familiar decat votez deci...Era cat pe ce sa-i fiu nasa lui Basescu

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Dupa ce in octombrie, in noiembrie si pe 12 decembrie am botezat cate un bebelus am mers la votare cu fiul meu, Bogdan care are 4 ani si care m-a intrebat:
- Mami, acum mergem sa-l botezam pe Basescu? Pentru el botez era mai familiar decat votez si oricum veneam de la biserica.

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Rebecca a facut in decembrie 6 ani si binenteles ca a fost cu noi la votare,DAR pentru ca noi,parinti avem adrese diferite in buletin,am votat la sectii diferite(deoarece unul din buletine a expirat,iar altul nu).

Iar ea a intreaba:
-La scoala asta voteaza TATII,iar la cealalta MAMELE???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by Cary

Rebecca a facut in decembrie 6 ani si binenteles ca a fost cu noi la votare,DAR pentru ca noi,parinti avem adrese diferite in buletin,am votat la sectii diferite(deoarece unul din buletine a expirat,iar altul nu).

Iar ea a intreaba:
-La scoala asta voteaza TATII,iar la cealalta MAMELE???



!

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput