Cit de curata e casa noastra?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Ramonella draga esti la inceput,nu faci mancare in fiecare zi,nu stai acasa de unde sa fie mizerie in casa?Ia sa vezi cratite peste cratite si le tot speli si peste 1 ora le vezi iar pe masa in functie de acre cum vine acasa.
Si sa stii ca daca stai acasa nu-i musai sa faci curatenie ca poti sa faci altceva.Nu inseamna ca statul acasa e indobitocire curata sau lipsa de idealuri
Nici io nu am cehf sa spal vasele tot tipul dar trebe ca nu mai am din ce manca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Monica ai dreptate,sunt la inceput.Mancare fac la sfarsit de saptamana,supa,felul doi..Cum spui tu,cand vad cu se strang vasele.Incerc sa le spal cum le folosesc.Sa nu se mai stranga atatea.Dar vine barbatelul,mananca la televizor si acolo isi lasa farfuria.Si pe jos lasa si o gramada de faramituri.
Sau daca isi duce farfuria o pune pe marginea chiuvetei,ca e greu s-o puna in chiuveta.Barbatii astia..

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Draga fa educatie ca de ii lasi asa vai si amar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

nu sunt obsedata de curatenie dar trebuie sa o fac zilnic ca al meu baiat mai mare daca gaseste ceva pe jos baga in gura si apoi scoate si duce la gunoi asa ca trebuie zilnic

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

pt curatenie mi-as acorda nota maxima, dar cu minus in fata. insa fac diferenta intre curatenie si ordine. aici as lua un pic mai putin, pt ca uneori las vraiste, alteori sunt o maniaca a ordinii.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

votez pentru mai multa ordine decat curatenie!...din lipsa de timp!:(

"Help my bunny take over the world!"
http://tt.lilypie.com/VGHop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Curat este,zic eu.Nu chiar de nota 10,pe la 9.
In schimb,dezordine!Adica,jucariile nu-s totdeauna la locul lor,cartile nu sint tocmai asezate numai in biblioteca,hainele se mai gasesc si pe cite un scaun uneori,iar papucii...renunt sa-i mai caut.Nu reusesc sa le tin snur!M-am impacat cu treaba asta,inainte ma necajeam.

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Am votat varianta 3. Curatenie este, ordine mai putin. Nu avem mult spatiu de depozitare se de aceea multe lucruri stau la vedere (de exemplu, pe frigider stau cutiile cu cereale pentru copii, sau: pe pervazul de la geamul din bucatarie, care a fost scos - da in balcon - sta sticla de ulei, sa fie la indemana, langa aragaz, sau: obiectele pe care le folosim zilnic: fier de calcat, foen, aspirator, mop, stau la indemana si la vedere) pe mine ma enerveaza la culme, pentru ca da o impresie de dezordine cu mult lucruri prin casa, dar am in plan un dulap in care (visez eu ) vor intra toate cele care stau la vedere. Curatenia e cam asa: mop, matura si aspirator every day, aspirator chiar de mai multe ori pe zi, ca astia mici daca mananca un biscuite lasa dara de firimituri dupa ei si nu suport. sters de praf asa, mai rarut la saptamana. Geamurile... mai bine nu spun cat de des le spal.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aspirutza spune:

Facem cand putem...fara a face din asta o obsesie. Da' nici nu putem trai acoperiti de jeg sau dezordine. Deci...mai pe la mijloc asa...jucarii cat incape...pe unde se nimereste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

nush de ce dar ma obsedeaza baia! asa k zilnik dau lustru gresie faianta,wc etc k desinfectante (sol necesare spalarii) si tot nu mi se pare k straluceste,de fapt k curatenia zilnica imi ia cam 2-3 ore asta incepand k baia ,2 dormitoare si salon ,ce sa mai zic de spalatul hainelor (zilnik)tre sa gasesc eu ceva de spalat!

Mergi la inceput