Cit de curata e casa noastra?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Curatenie? Asa si asa...luni e zi de curatenie generala...dupa aia, pe bucatele...in week-end suntem doar noi doi acasa, uneori se face dezastru, alteori nu, dar nu suntem obsedati de curatenie niciunul.

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna dimineata,

Ce sa zic in privinta asta:
eu singura imi fac menajul...mai ales ca si un bebeu acum.Nu am pe altcineva decat sotul care ma mai ajuta in wekend. Toate le fac eu.




Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

cu greu m-am hotarat ce sa votez...m-am oprit in final la varianta 3, pt ca nu folosesc clor....nu il suport. Am perioade in care sunt obsedata de curatenie, apoi imi revin si imi dau seama ca viata e prea scurta ca eu sa stau cu mopul non stop in mana...

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

La cap. curatenie stam bine, cu ordinea stam mai prost!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli26 spune:

buna la toata lumeaeu ma consider o persoana catusi decat normala,fac curatenie zilnic toata casa(adica dau cu aspiratorul sterg praful,parchetul,sigresia din bucatarie,am 3 camere,si nu ami ia decat cam o ora,fac asta zilnic si din cauza bebelusului care e f f f obraznic si baga in gurita tot ce prinde va pupic pe toate si mult succes

yagi tina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA26 spune:

nu sunt obsedata de curatenie,fac cand este nevoie si nu consider ca principalul scop in viata al unei femei este sa stea toata ziua in casa si sa faca curatenie si mancare.
sunt lucruri mult mai importante!


DANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Curatenie generala o data pe saptamana....dar in fiecare zi trag cu aspiratorul si inainte de a pleca de la lucru si dupa ce mancam...Iar cand vine vorba de ordine....Ce sa mai zic....cred ca am pitici pe creier...

Mereu alaturi de voi.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

curatenie generala o data pe saptamana, de alea cu mutat mobila, sters peretii, spalat balconul etc.
adica tot tacamu' nu asa, iar cand vine seara imi vine sa ma bat singura ca nu mai pot de spate!!!
acu am scapat...inca se zugraveste la mine in casa si mai am pana incep curatenia!

dar cand o sa incep inainte ma imbat bine ca sa nu mai simt durerea de spate!

pupici!

'Ubita si 'Ubitu'

Ce nu te doboara, te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

Eu am votat 1-stiu ca nu sunt normala,am nevoie de tratament.
Cand e vorba de curatenie,nu imi scapa nici un fir de praf,nici o scama etc.
Sterg,curat,dezinfectez,strang,aranjez,ordonez.
Ma simt bine in casa numai atunci cand e totul perfect-ceea ce e foarte stresant deoarece treburile gospodaresti nu se termina niciodata.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Fetelor, grija ca o sa ajungeti ca mine; eu am avut o perioada cand daca ma trezeam dimineata si cele 3 telecomenzi nu erau aranjate in ordine descrescatoare, de la stanga la dreapta, pe masuta de cafea, in living, efectiv imi dadeau lacrimile; daca D-ne fereste, mai vedea si un deget (amprenta) pe vreun geam... faceam crize de nervi, la fel ptr. urme lasate pe masuta de cafea care e din sticla... si va rog sa ma credeti ca nu era deloc placut; imi dadeam seama ca exagerez, ca e fff greu ptr. sotul meu (cum eram la inceput) sa se adapteze imediat standardelor mele de ordine si curatenie, dar nu ma puteam abtine; imi urca efectiv tot sangele in cap si vedeam negru; urlam la el, saracu'... of, of! Dupa muuuuuuulte ore de "terapie" facuta acasa cu sotiorul meu m-am mai linistit, am incercat sa mai le las, atat cat se poate, el face tot posibilul sa aranjeze telecomenzile pe masa, sa aranjele patura pe couch (adica sa o impature itr-un anume fel) cand vine la culcare dupa mine.
Cand soacra-mea a auzit ca mi-am cumparat covor alb-crem-bej in living, i-a zis sotului la tel.: "De-acum o sa trebuiasca sa-ti dai jos si sosetele nu numai papucii de casa, inainte sa calci pe covor>." Si mie, sincer, nu mi se pare casa curata. nu exista fir de praf niciunde, nici macar dupa wc sau in saptele piciorului ghiuvetei, nici pe usi (deasupra), chiar niciunde, dar parca tot e loc de mai bine... dar fac un efort sa nu ma gandesc...
Si ordinea e la fel; daca un lucrusor nu e la locul lui... e belea mare!


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput