Cit de curata e casa noastra?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

eu fac cate o camera pe zi, ca altfel ar dura prea mult pana sa termin toata casa si n-as mai avea timp de mine, de sot, de chestiile care ne plac. Desi sunt pentru curatenie, nu cred in femeia menajera...



quote:
Originally posted by andreea_claudia14

Eu fac curatenie generala in fiacer zi in afara de zilele in care este sarbatoare,in rest in fiecare zi dau cu aspiratorul,sterg praful mie una mi se pare ceva normal mai ales ac am 2 copii,Andy care are 4 ani si e mai mare fata de Maia care are doar un an si 2 luni si umbla toata ziua pe jos prin toata casa.Nu mi se pare ca sunt iesita din comun,asa imi zic unii prieteni ca sunt exagerata dar eu consider ca este bine ptr. mine si ptr. familia mea,plus ca nu imi asa de mult timp mai ales ca o mentin in fiecare zi asa ca totul este foarte usor.

Poze



Pisu_Miau
Mai am 2 saptamani
pana la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Dau zilnic cu aspiriciu , sterg praful , spal baia si chiuveta la bucatarie plus vase zilnic , strang si fac curat dupa ce mancam dar nu sunt exagerta .Din cand in cand mai intru in sifoniere si in alte locuri de "aranjat " .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

am bifat varianta 3. sa fiu sincera eu fac curat, adic: sters praful, dat cu aspiratorul, spalat pe jos, dat cu clor - o singura data pe saptamina. insa lucrurile imprastiata le string zilnic, de spalat (cu masina automata) ma oftic o data la doua zile (asa e cu prunc). dar daca ma gindesc mai bine spalatul rufelor nu intra in - cit e de curata casa noastra inseamna ca m-am abatu de la tema

pozici
---------------
Tot raul e inspre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Deocamdata stau acasa si pot sa ma ocup f. bine de ea,o intretin zilnic dar fara sa devina obsesie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

HMMMMMMM...
Eu care ma credeam vad ca nu e chiar asa...
La mine depinde de toane... uneori las totul balta o saptamana (bine in afara de spalatul vaselor), alteori fac zilnic... nu prea e o regula. Aaa ba e o regula, daca stiu ca vine cineva in vizita fac luna toata casa, cu viteza si spor

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Acum e jale pentru ca a trecut instalatorul si omul cu retusurile iar fiul meu doarme si eu nu pot curata.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Fac saptamanal curat si este cat se poate de decent.





Paulacu Paul sau David???? 32+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaannnaaa spune:

La mine, oricat m-as chinui, nu exista curatenie totala. Asta pentru ca nu apuc niciodata sa termin bine curatenia ca trebuie sa o iau de la capat. Cred ca e o chestie ce tine de organizare si de cat de ordonati suntem, ceea ce la noi in casa cam lipseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

M-am distrat teribil citind "categoriile"
Cind arunci lucruri pentru ca nu ai chef sa le cureti sau te muti

Si eu eram paranoia cind era bb mic, acuma am lasat-o mai moale - mai mult de nevoie, nu mai am timp..

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns penelopa22 spune:

eu am optat pentru 3 dar ar fi trebuit sa-l pun si pe sotul meu sa raspunda ca el este obsedat de curatenie da in fiercare zi cu aspiratorul ......este dusmanul prafului

Mergi la inceput