Cit de curata e casa noastra?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inger alb spune:


Apart. nostru 3 camera + bucatarie este de o lacrima! Chiar daca dorm cateva ore pe noapte, vreau sa am totul perfect.

Ma trezesc noaptea si gatesc pt. a 2-a zi tocmai casa am timp de bb,sot ,mine,internet etc...

Deci la mine niciodata nu exista nu pot! Imi rezolv toate activitatile necesare.

Si debea astept la casa noua, acolo voi fi insumi menajera la toata casa

Intr-un cuvan "madam scama"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Is apucata rau, maica-mea imi zice ca am sa mor cu matura-n mina (si parca tot nu-i cum as vrea io...)

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Eu folosesc clor sa spal WC-ul, si vana,si chiuveta, (BAIA), eu am si catel si il mai spal cateodata in vana, dupa aia spal cu clor.(ceva solutie de curatat pe baza de clor).Intr-adevar pute dar macar stiu ca e dezinfectat.
In rest spal pe jos in fiecare zi in bucatarie si living(unde am laminat,si se curata usor),nu suport sa vad vase nespalate, dezordine in bucatarie, am mania aerisitului, si iarna eu las non stop geamurile intredeschise, desi la noi in casa nu se fumeaza.
Covoare nu am, numai cateva covorase, aspirat de sotu sambata.
Asternuturile schimbat o data/sapt desi ma gandesc sa o mai raresc ca poate e cam prea des, mergem curati la culcarica si poate prea exagerez.
Geamurile nu prea-mi place mie sa le spal, dar eu am multe si geamuri imense, nici nu prea pot asa usor sa le spal, le mai spala sotu asa...
Perdele si draperii am numai la living, e simplu de spalat.
Eu inclin sa cred ca sunt cam obsedata de curatenie, dar parca acum fac si in cateva ore e la loc, plus ca avem si catel, mai face cate-un pis, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mai, io-s anormala...
Daca ma vedeti prin casa spuneti ca nu-i adevarat...
Echipata pana-n dinti cu carpe, pamatufuri si alte celea...numai ca am grija de fiecare data sa ma rujez...
Asa ca atunci cand este Pastele sau Craciunul, dau doar un aspirator si-un praf...asa ca de toate zilele...
Vorba cuiva drag mie: "Draga mea la voi se poate linge pe jos..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:



Sunt OBSEDATA in privinta curateniei si recunosc.
In fata sotului eu zic ca sunt normala(el zice ca ExagereZ)


Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apaty_2005 spune:

Orice lucru mai bine i-l intrtin din timp decit o data la un an. E valabil si in cazul curateniei. Recunosc ca ma mai ajuta si sotul cu un aspirator....saptaminal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijuarda spune:

Ce sa zic eu cred ca sunt putin obsedata de curatenie; fac zilnic curatenie mai ales ca am doi baieti dar ei stiu ca trebuie sa-si puna lucrurile si jucariile la locul lor.Ce sa fac acesta este unul din defectele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by Gabbriela

Eu a trebuit sa aleg prima varianta .. se pare ca nu sunt prea normala , nu imi pasa, imi place sa fie totul luna si bec la mine in casa...
Dar unde sunt celelalte fete care fac acelashi lucru ca mine, ma simnt singura printre atatea fete normale


Gabbriela & Julian
www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Poze




Prezenta la datorie... ma bucur si eu ca nu sunt singura, ca sotiorul meu spunea (la inceput ca acum s-a obisnuit) ca sunt obsedata de curatenie. Dar i-am explicat cum ca "a clean house is a happy house" si acum daca vede el ceva pe jos (firimutura ceva) si eu nu o vad, imi arata el sau o ia de pe jos si-mi arata, mandru, nevoie-mare: "uite ce-am gasit"... hahaha

Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatessc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

O data pe sapt. curatenie generala.In cursu sapt. mai dau cu aspiratoru dar bucataria si baia e mereu luna si bec.Geamurile ..mai rar in functie de vreme si de cum se murdaresc de repede...Ideea mea este ..ca sa tii curatenie nu iti trebuie scoala..poate oricine doar sa vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

Eu fac curatenie generala in fiacer zi in afara de zilele in care este sarbatoare,in rest in fiecare zi dau cu aspiratorul,sterg praful mie una mi se pare ceva normal mai ales ac am 2 copii,Andy care are 4 ani si e mai mare fata de Maia care are doar un an si 2 luni si umbla toata ziua pe jos prin toata casa.Nu mi se pare ca sunt iesita din comun,asa imi zic unii prieteni ca sunt exagerata dar eu consider ca este bine ptr. mine si ptr. familia mea,plus ca nu imi asa de mult timp mai ales ca o mentin in fiecare zi asa ca totul este foarte usor.

Mergi la inceput