Cit de curata e casa noastra?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Eu am votat i si nu cred ca sunt anormala deloc,la cata murdarie e in orasul nostru,ar fi culmea sa permit sa existe un fel de continuitate si dupa ce inchid usa...
Asa ca la noi de 3 ori /sapt. se face curatenie generala - in care nu sunt incluse perdelele si draperiile;insa recunosc ca daca nu as avea pe cineva care sa faca asta,poate as mai rari putin!
In fine,imi place,ba nu,ador sa adulmec mereu mirosul de curat,de aer proaspat,sa vad totul stralucind!

Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Si eu la numarul trei ...cu mici exceptii ...avem doi catei asa ca din cind in cind mai spal cu clor din ala frumos mirositor dupa ei ...iar la copii in camera de joaca in fiecare seara aproape putem fi la capitolul "ne mutam in alta casa": lego pe jos de nu se mai poate calca, masinutze la frel, paispe mii de spidermani si alti luptatori in miniatura ...biscuiti, citeodata lucruri scoase de bebe Sean din sifonier...surprize de la Kinder si multe alte jucarii plus carti si creioane de colorat. Iar cind se face ora de baie tati ia copiii la baie si ramine fraiera - adica eu - sa stringa balamucul. Atunci chiar ca m-as muta in alta casa ...SINGURA :-)

Onutza, Sean Raphael (29 dec. 2003) siBryan Alexandru(26feb. 2001)
Pozele noastre;
Pozele de sarbatori;
Poze cu nazdravanii Sean siBryan ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alisia spune:

Si eu fac curatenie in fiecare zi.
M-am saturat, dar asta e
Spor la treaba!
Alisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

As firaspuns varianta 1, dar de cand e copilul, m-au mai parasit piticii...de pe creier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

sa-mi fie rusine! se pare ca nu e cam multa lume ca mine! mai bine votam cu mutatul din casa operatie pe creier nu poti sa faci la mine in bucatarie, dar cum e in reclama cu musculosul, poti sa mananci ceva care iti cade din farfurie,bineinteles nu de pe jos, si asta doar din principiu, nu de altceva. imi aduc aminte cand eram copii si luam ceva de jos, ceilalti copii repede: mananca de pe jooos! ce rusine mareeee, maine-i sarbatoareeee!

diana si denisa
http://pg.photos.yahoo.com/ph/pozedenisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

si eu am iesit tot normala! dar nu e chiar asa. facem un pic in fiecare seara dar avand in vedere ca ajungem pe acasa dupa 9 seara obositi de la servici nu mai facem si partea grea, drept pentru care avem o tanti care vine de 2 ori pe luna la spalat geamuri, covoare, si ce mai e necesar si ii dau 100.000 de camera, dar trebuie supravegheata ca sa faca bine treaba. aici intervine ochiul critic al mamei mele care "ii tine companie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

eu am votat 3...imi place sa cred ca sunt normala!
in fiecare zi ordine,odata la 2 zile aspirator(depinde),curatenie generala mai tot timpul..adica azi spal un geam si mai fac cate ceva,maine spal altul si tot asa.
din pacate nu se pre observa chiar dc e generala:exemplu.ieri fac curatenie de dimineatza pana dupa masa tarziu....azi nici nu se cunoaste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Eu am zis ca prefer sa fiu "normala" decat la linie si sa miroasa a clor zilnic pentru ca al meu consort se gandeste ca a uitat sa ia ceva si vine pana in dormitor dupa "ceva" incaltat.. Sau uita sa-si scoata incaltarile cand vine acasa... De ce sa-mi pierd eu mintile si timpul?
In schimb mama mea, are ziua de sambata TEROARE NATIONALA - merge la piata, gateste, face curat si spala, si mai face si ea o baie, un permanent ceva... Sincer ? DEPLASAT.. da nu i-o mai spun..

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

cat de curata?? peyy luna.. adica straluceste.. urasc murdaria

cred ca´s obsedata de curatenie

------------------------
poze noi cu Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Imi place curatenia foarte mult. Imi place cand intru intr-o casa sa miroasa frumos si sa fie ordine. Exclus mirosul de clor, chiar il urasc. In casa mea nu miroase a clor deloc, exista atatea substante de curatat care miros asa frumos...
La mine vine saptamanal menajera si face curatenie: aspirat, sters praful, frecat in bucatarie si baie, calcat rufe iar o data pe luna sterge geamurile, spala storurile si imi curata mocheta. Eu la mama acasa nu am avut menajera iar atunci cand m-am facut mai maricica eu eram cu pastratul curateniei in casa si chiar imi placea. Acum dupa ce m-am maritat sotul m-a invata cu menajera. Momentan nu avem copii si sunt sigura ca atunci cand vor aparea in casa noastra o sa strang dupa ei zilnic. Poate ca menajera o sa vina atunci sa bea o cafea cu mine. Indiferent care o sa fie treaba nu am sa renunt la menajera.
LinianaM

Mergi la inceput