M-am hotarat......adoptie(partea a 7-a)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Cristina, La multi ani pt Alexandra! sper ca totul va merge bine, tu mergi pe mana lor!
Rozi, te inteleg prin ce treci, sper ca Victoras se va adapta "fusului orar"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Cristina, am uitat sa te intreb, cum ai hotarat cu concediul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Xerxe, in primul rand vreau sa-ti spun ca deocamdata par a fi aranjate "ploile" asa cum ar fi corect, sa nu mai las loc de interpretari pentru o zi. Asta dupa ce saptamana trecuta pe vremea asta plangeam de ma uscam crezand ca nu o sa se rezolve, cel putin anul asta. Acum sper sa nu se mai intample nimic si sa mearga totul asa cum e planificat.
Despre concediu, o sa intru in CIC de la 1 ianuarie ca sa nu am surprize. Am vorbit la serviciu, o sa trec cand pot, mai ales ca sunt de dat salarii si prime si e greu sa explic altuia ce trebuie facut asa in scurt, mai am niste recuperari de luat si pe luna decembrie voi fi "prezenta" in stat.

Alexandra


Cristina, viitoare mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkk spune:

La multi ani pt. Alexandra si pt. mamica ei aissa.Bafta vineri iti tin pumnii!!!Sa ne povestesti totul(daca nu o sa fii pre ocupata cu bebita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

La multe luni si ani Aissa pentru bebelica Alexandra.... sa aveti parte de multa fericire si implinire si sa va bucurati de ea! Si eu sunt pe aici...mai intru putin, mai citesc si apoi ma striga terorista , pe care daca o las 5 minute in patut face dezastru...deja caruselul de la patut este varza si nervii mei la fel!
Deja ii spunem "Denis 2 pericol public"...nu stiu cum sunt alti copii, dar a mea este de speriat ... nasturica noastra nu stie sa se joace cu jucarelele....ci cu butoanele de la calculator (pe carere il deschide cum il prinde), se baga sub masa, sub scaune si eu la gabaritul meu prinde-o daca poti...tranteste toate jucarelele muzicale pana zboara bateriile si rade de placere, daca prinde cutia cu servetele umede (si eu Doamne fereste nu sunt 1 minut prin preajma) le gasesc insirate prin tot patul, danseaza toata ziua (de-ti vine sa o mananci), vorbeste cu becul , il arata cu degetul si tipa la el...
In rest, este inebunita dupa baie...am inceput sa facem in cada amandoua si nu-i mai vine sa iasa...e un intreg scandal!

Mai pun niste poze noi in album... cu pericolul nostru de copil!

Acum asteptam sa se faca 20 decembrie sa avem semnatura de renuntare la drepturi asupra ei si abia apoi incep si eu sa simt ca vin sarbatorile si ca e totul spre bine!

Va doresc numai bine si sa aveti parte de bebelici cuminti ....sau obrazniti , ca si piperul isi are rostul lui intr-o mancare!

Ioana nasturica si mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Aissa, asa este cel mai bine, se vor rezolva toate si veti avea cele mai frumoase searbatori, la fel si Cristina!!
Si io am un exemplar iesit din comun, care are printre preferinte cutia cu servetele si calc. si mai noua, stinsul tv de enspe mii de ori pe zi de ...cataratul peste tot, da si munzica si dansul!Dar sunt atat de haiosi de-ti vine sa-i toata ziua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Aissa, maine e ziua cea mare, nu? dupa aceea primul weekend in 3! Iti doresc mult succes, ai grija cum te organizezi si retine toate problemele de care te lovesti (si rezolvarea lor) ca sa-i sfatuiesti si pe altii. Azi ne-am ridicat si noi atestatul. Incepem sapaturile. Incet, dar sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, Mimsi, maine ne luam lingurita acasa. Chiar acum fierb biberoanele, am pregatit hainele pentru maine, am tras o portie de plans dupa ce am citit pe aici diferite articole in care se descriu tot felul de (posibile) probleme care m-au speriat, mi se strange stomacul la fiecare 5 minute, dau telefoane in toate partile....intru pe DC si ma mai calmez.
Va pup si va scriu imediat ce voi putea!

Alexandra


Cristina, viitoare mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Aissa

Lasa emotiile. Mai bine organizeaza o seara romantica ad hoc... este ultima :)) pentru ceva timp de-acum incolo. Glumesc. Felicitari.


Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Aissa, sunteti deja acasa toti 3?
va felicitam si va urma numai bine!
asteptam cu interes sa ne povestesti cum e asa, in noua postura!!

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput