Credeti sau nu in D-zeu ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianna_r spune:

Din moment ce-I simt prezenta in viata mea, CRED!

Pupici!

Gianna- poate într-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucoantza spune:

nici nu mai stiu... dar stiu ca am crezut odata...

ralucoantza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

cred din toata inima, din tot sufletul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

de acord cu spic de grau :

'' Stiu, cred si simt ca exista Dumnezeu.
SI nu este nevoie ca soarele sa se dea inapoi cu 3 trepte ca sa cred ca Dumnezeu exista.
E suficient sa te uiti la un copil, la o floare, la cer la tot ce EL ne-a lasat .
Nimic nu se intampla pe lumea asta fara ca el sa nu stie.
Si chiar si atunci cnd ni se intampla lucruri care depasesc puterea noastra de intelegere, timpul ne arata de ce Dumnezeu a avut acel plan.
Ptr ca Dumnezeu are un plan cu fiecare din noi.''



mama domnisoarei Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

quote:
Originally posted by Ahasverus

Nu.



Trebuie sa ai motive. Care sunt acestea?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

DA!Cred si in zicala ca"Dumnezeu da fiecaruia dupa suflet" si cred ca pt.faptele noastre bune sau rele suntem rasplatiti sau platim noi sau copii nostri.Cred ca daca iti doresti mult ceva si esti cu sufletul curat te ajuta si cred ca D-zeu ne iubeste mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Asta e un subiect teribil de delicat...
Eu sunt atee de foarte multi ani, desi daca vreti, ma conduc dupa principii mai mult sau mai putin "biblice". Stiu ca ii respect pe cei din jurul meu, respect natura si respect vietatile ei, gandesc pozitiv, cred in mine si stiu ca la un moment dat toate astea se vor intoarce spre mine, mai mult sau mai putin. Pana acum totul a mers extrem de bine.

"Because woman’s work is never done and is underpaid or unpaid or boring or repetitious and we’re the first to get fired and what we look like is more important than what we do and if we get raped it's our fault and if we get beaten we must have provoked it […]for lots and lots of other reasons we are part of the women's liberation movement."-Ms.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:



DA, exista Dumnezeu, exista divinitate... Eu una am avut o multime de semne in viata. Cel mai relevant ar fi acela cand mi s-a aratat chipul Fecioarei Maria. Era in ajunul celei mai grele zile din viata de studenta. Aveam un examen la care profu' ma pica pt ca asa vroia el. M-a umplut de nervi, de deznadejde, de frica, mi-a tocit neuronii. Acela a fost un semn ca totul se va rezolva si ca va fi bine...Si asa a si fost! Am fost impresionata pana la lacrimi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1iana spune:

MIA a spus : DA!Cred si in zicala ca"Dumnezeu da fiecaruia dupa suflet" si cred ca pt.faptele noastre bune sau rele suntem rasplatiti sau platim noi sau copii nostri.Cred ca daca iti doresti mult ceva si esti cu sufletul curat te ajuta si cred ca D-zeu ne iubeste mult"
nu ti se pare inuman sa plateasca " copiii nostri " pt faptele noastre rele?!!?!?!?
cand se naste un copilas bolnav ,e vina parintilor lui? sau pur si simplu Dumnezeu il iubeste mai putin?

eu sunt intr-un moment de cautare al propriului raspuns , cred ca cel mai important e sa fim buni , sa pretuim viata , oamenii ,sa daruim !!
va pup si sa fiti sanatoase si iubite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stralucitor1 spune:


DA si ma simt fericita am darul asta...al credintei, care nu e dat tuturor.

"Imi place munca, ma fascineaza. Pot sta ore in sir si sa ma uit la ea." Jerome K Jerome

Mergi la inceput