Cabina de Vot

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela77 spune:

cred ca este pentru prima data dupoa alegerile din '90, cand romanii ar vota dar nu au pe cine.

Daniela DPN 10 MARTIE 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

quote:
Originally posted by danis

am ales altul, pentru ca am de gand sa ma duc la vot si sa umplu buletinul de stampile, cate una pentru fiecare candidat, sa se sature de voturi... asa ii voi sanctiona pe toti si nici nu va vota nimeni in locul meu



Asta nu e o solutie. Pe asta se si bazeaza unii dintre candidati.
Si pe mine m-a intrebat cineva de ce mai vreau sa votez daca am plecat. Dar nu e asa, e TARA MEA, si poate votul meu mic spune ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

quote:
Originally posted by iselin

quote:
Originally posted by Rayuela

eu sper ca votul pentru Gigi Becali e o gluma

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie





si euuuuuuuuuuu
ajungem rau de tot



Eu pe Becali il votez (pe bune , fara gluma)


Dana&bb Andy(1 an si 9 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu26 spune:

Pai daca ar vota cei care voteaza prin sondajele de pe net, Basescu ar iesi fara probleme, dar se pare ca repartitia pe varste si preferintele trag tare catre alta culoare politica, mai constiincioasa cand e vorba de vot. Asa ca a cui o fi vina ca tot iese ce nu vrem sau ce vor doar altii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

quote:
Originally posted by Dana_

quote:
Originally posted by iselin

quote:
Originally posted by Rayuela

eu sper ca votul pentru Gigi Becali e o gluma

Elena si pisicutza Amelie
poze Amelie





si euuuuuuuuuuu
ajungem rau de tot



Eu pe Becali il votez (pe bune , fara gluma)


Dana&bb Andy(1 an si 9 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob



Dana, sper ca vreo dragoste mai veche, nu are legatura cu orientarea ta politica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

In primul tur il voi vota pe Ciuhandu , pentru ca vine din partea unui partid al oamenilor de valoare , incepand cu marele om care a fost Corneliu Coposu , si am spus PNTCD . Stiu ca voi irosi votul pentru marinel care cica va salva Romania de la inec , cand el este de fapt doar un !!! Deh , p'asta s-o creada cine'o vrea , eu nu ! In fine , parerea mea ... si nu vreu sa prin DC !



Alexandra , mamica lui Mihaita
************************

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 1001 spune:


BUNA SEARA,
Acum vedeti Dvs, mamici si tatici, problema aceasta a optiunii potice este un foarte intima dar cred ca a refuza din capul locul orice sansa domnului Becalli nu stiu cat este de indreptatita caci, daca ati remarcat la confruntarea televizata de ieri seara, GB, in ciuda pregatirii si studiilor sale, atatea cate sunt si daca exista, a fost cel mai aproape de comunitatea acestui forum, fiind intr-un anume sens cel mai aproape de lumea copiilor, dand dovada de multa naivitate chiar sinceritate.
Deci, de ce ati da credit unui om ca Adriana Nastase-premieru'minune, care in ciuda inaltelor sale studii si a pregatirii sale profesionale, mie personal imi aduce tare mult aminte de un personaj mafiot - de nasul, find persoana la care -parca-i vad pe baronii locali-mafioti mai mari sau mai mici- care-i saruta mana , intocmai ca in clasicile filmele cu mafioti.
Chiar daca nu este un personaj curat, gasesc ca Traian Basescu si cu alianta DA , sunt singurii in masura sa curme acest cancer al societatii romanesti-CORUPTIA generata de ILIESCU, NASTASE&COMPANY.
INDIFERENT DE CULOAREA DVS. POLITICA AR FI BINE CA, FIE SI NUMAI PENTRU COPIII PE CARE II AVETI SA MERGETI LA VOT.
CINE NU VOTEAZA NU CONTEAZA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Eu pe Becali il votez (pe bune , fara gluma)


Dana&bb Andy(1 an si 9 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob
[/quote]

Dana, sper ca vreo dragoste mai veche, nu are legatura cu orientarea ta politica!


[/quote]

Iselin , nu e vorba de nici o dragoste (banuiesc ca te gandesti la fotbal) , chiar nu sunt microbista. Toti prietenii si familia mea il voteaza pe Becali , pentru simplul fapt ca nu este "foamea dupa bani" (cum zicea careva p-aici ca toti sunt) . Averea lui = averea tuturor candidatilor la un loc. Stiu ca nu are nici o sansa , dar n-am de gand sa votez Nastase sau Basescu , ambii sunt la fel ! nu vor face nimik.


Dana&bb Andy(1 an si 9 luni)
http://community.webshots.com/user/danaiakob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

drageele" mele (din farmaceutic-ul drageu, tabletele glazurate si frumos colorate:)
ne place sau nu ne place votul e parte din constiinta noastra.
vrei sa fii bun roman? mergi la vot. nu conteaza ca votezi cu x sau cu y sau cu z, sau cum a zis bezmeticul de vadim : (aproximatix) "sunt trei: cornel , vadim,tudor"
eu nu votez cu el oricum, dar l-am citat pentru ca ma distreaza stilul lui si ii accept perseverenta si confidenta. oricine isi urmeaza visul, atata timp cat nu dauneaza celor din jurul lui, in cazul lui noua tuturor,este absolut ok.
sunt de parere ca fiecare suntem datori fata de noi, fata de cei de langa noi pe care-i iubim, fata de viitorul copiilor nostri sa votam in functie de ceea ce credem noi ca ne reprezinta mai bine , pe acel care ne va indeplini dorintele legate de viitorul nostru, de viitorul tarii.
poate par in ochii unora ca sunt demagog, dar cred cu tarie ca e necesar sa ne " trezim cu adevarat" si sa mergem la vot. nu cred ca trebuie sa ne luptam intre noi ca eu il vreau pe a, sau pe b sau pe c. si nici sa privim din fata televizorului cum istoria e scrisa de altii. de cei care merg la vot, fie ca ei impartasesc idealurile noastre sau nu, fie ca exista compatibilitate intre ideeile noastre sau nu. trebuie sa ne respectam intre noi, sa fim democrati cu adevarat, sa acceptam ca altii au alte idei si mai presus de toate sa fim constienti ca nu televizorul ne va aduce o tara mai buna ci votul nostru pe buletinul de vot. acest vot inseamna mult mai mult decat ne place noua sa credem , inseamna participare, inseamna implicare, inseamna dragoste pentru tara, pentru neam, pentru cei de langa tine si nu in ultimul rand pentru tine insuti.
deci, va doresc tuturor sa ganditi bine, sa beti o cafea tare care sa va determine muschii picioarelor sa "danseze" pana la sectiile de vot si sa votati pentru ca absenteismul nu e demn de oameni ca noi. si beti dupa aceea, asteptand rezultatele.
va doresc multa dragoste si multa intelepciune,
corina iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

sunt mandra de rezultatul sondajului!!!!!!!!!!
deci perseverati, nu stati in casa, asta e sansa ta de a protesta, de a te exprima, de a fi sigur ca mai exista o sansa!
da-ti tie insusi o sansa, da-ne noua tuturor o sansa!
mergi la vot!
"tara tara vrem ostasi"-va amintiti jocul?:)
fiti soldatii tari si mergeti la vot!pentru toti votanti, indiferent de opinia lor.
respectele mele.
corina

Mergi la inceput