Sofia Galagia

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si acum, din seria "lectie de viata":

Noi doua avem dimineata un mic ritual, bem lapticul, respectiv cafeaua in patul din dormitorul nostru( al parintilor)la o conversatie.
Azi imi povesteste de la Busteni

- am fost cu tata la ca(s)cada! Si am mers singura!
- Sofia, da nu e greu? N-ai obosit?
- nu e greu! ca e frumos!




Sabina si Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

despre generozitate.
ne chinuim sa facem kk la olitza( eveniment destul de rar pt. a fi recompensat de fiecare data)

- Sofia, stai pe olitza si scoate un kklic!
-Nu ,lasa-l ca e obosit, sa stea sa faca nani in burtica!




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Pupici Sofiei, fetita isteata si desteapta !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43549" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

sabina, si tu vrei sa pastrezi perlele doar pentru tine? e de inteles, ca sunt pretioase, dar asa, cate una poti sa ne dai si noua.

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">fiti parte din viata lui mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Hop si noi de la Busteni inapoi...acu imi amintesc una memorabila, dar parca a inceput sa se stinga focul perlelor, ca devine din ce in ce mai serioasa si mai logica ( de ex, pe strada ma impiedic eu si o lovesc astfel incat Sofia cade.
La care ea: mama, am cazut, daca m-ai impins...samd)
Totusi, azi il"certam: pe Emanuel( fratele Sofiei)
-iti dau o mama de bataie!
raspunsul imediat:
-nu e bine o mama de batie, trebuie o bataie de mama!
si rade amarnic, pana la sughit!

(Ca sa stiti ca glumeam cu mama de bataie, emanuel are 18 ani si 1.78, deci era o pura fantezie)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Sabina ai o scumpete de fetitza...sa-tzi traiasca! Aia cu tatzica a fost superdulcica, chiar i-ai dat sa suga atat de mult, wow...deh, saracul copil il inteleg ca mai vrea.

Pupici cu lipici pentru Sofici

Lena si Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by mara03

sabina, si tu vrei sa pastrezi perlele doar pentru tine? e de inteles, ca sunt pretioase, dar asa, cate una poti sa ne dai si noua.

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">fiti parte din viata lui mihaita!



andreea ,am uitat...astept si de la majestatea sa...chiar daca sunt mai mult pozne deocamdata:)




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

majestatea nu prea apuca sa faca pozne ca in permanenta e vreun supus prin preajma lui (daca nu sunt eu e buni, daca nu e buni e strabunica, daca nu e strabunica e tata si tot asa; cel mai rau e cand suntem toti pe langa el, iti imaginezi ce rasfat pe capul lui). deci in afara de mici accidente in care l-am gasit pe jumatate bagat in wc sau aruncat diverse lucruri folositoare la cosul de gunoi (cum ar fi chei, ochelari, rujuri si alte alea) el nu prea face prostioare.
de vorbit vorbeste la greu dar nu romaneste. in limba materna, cele mai inteligente chestii pe care stie sa le spuna sunt ca-l cheama tede, "si mai cum?" badea (adica bradea) si daca-l intreb cati ani are spune ana (adica unu) si arata tacticos un degetel. in rest mai zice el una-alta, dar chestii banale, de copii mici...

aaa, o chestie pe care n-o inteleg, la masina ii spune puida. de unde pana unde???

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42234" target="_blank">fiti parte din viata lui mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

microbista:)

ieri seara butonam in cautarea vreunui program interesant..

-Mama, lasa la fonbal(fotbal)
dau eu inapoisi intreb
de ce vrei la fotbal, nu te joci tu destul?
-lasa la fonbal!!, la Fonbal!!!

si dupa 30 de secunde, profund intristata.

- Mama, ce a patit mingea??




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

revenim si noi...


Sofia e o adevarata domnisoara....ii place sa se asorteze...pana-n dinti( o sa vedeti)


Are bluzita rosie si vreau sa-i pun sosete....albe cu roz( ce-am gasit mai repede)
-Mami...astea nu se potrivesc, vreau sosete rosii!


Dupa care....azi manca o banana, si pe masa erau capsuni.
-Sofia, ia si o capsuna, ca merge cu banana!
-Nu, nu e bine! Ca banana e galbena!


Si acu are mania de a spune toate pe dos...
-"vulpe tu nu mi-ai furat gasca...,mi-ai dat-o inapoi!"

si inca una, pe care nu stiu de unde a "prins-o"
Acu ea are varsat de vant,nu iesim din casa, si-mi spune:
-mama,vreau afara la copii, sa-i suflu si sa le dau varicela!!
-De ce Sofia?
- ca sa plece din parc si sa ma dau eu in tobogan!


Iar machiavelli.....




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Mergi la inceput