tot despre camile...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Intr-un WC public, se uita Bula la vecinul de langa el, un negru.
Uimit de dimensiunea penisului, il intreaba pe acesta:
- Scuza-mi impertinenta, dar ce ai facut sa-ti creasca asa mare?
Negrul ii dezvaluie secretul.
- De cate ori ma duc sa urinez, mi-o bat de cateva ori de WC.
Du doua luni il intalneste Bula pe negru, la care acesta il intreaba.
- Cum merge cu antrenamentul?
Bula, fericit, raspunde:
- Bine, deja e neagra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Era Bula soldat la rasutisti. In avion, comandantul in
pune sa sara. Sare bula si nu se deschide rasuta ... in cadere,
il vede pe unul care venea cu viteza, de jos.
- Baaaa cum se deschideee rasutaaa?
- Nu stiu ... eu sunt de la Distrigazzz!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

O baba intr-un supermarket se opreste la standul de peste. Se uita la pestii vii care inoata in bazin si intreaba vanzatorul:
- E proast pestele, maica ?
- Cum sa nu fie proast, nu vezi mamaie ca misca ?
- ... eee maica, i de miscat si eu ma misc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Un cuplu de tineri proast casatoriti primesc cadou de la rinti o masina super si un artament cu conditia sa si-l mobileze si sa-l amenajeze singuri.Se apuca ei, pun faianta ultimul racnet, gresie adusa cu mari sacrificii din Snia, mobila ultimul stil, ce mai, isi fac artamentul boboc.
Intr-o dimineata se scoala ti, face un dus si, goala cum era, face sgatul si ramane lipita de gresie.
Striga la barbata-su, vine asta, trage de ea, nimic, ti lipita. Da telefon la salvare, vine doctorul si spune ca trebuie srta gresia sa poata fi deslipita ti.
Barbatul, nu si nu ca el a dat o gramada de bani pe gresie nu accepta asa ceva, sii spune doctorului:
-Eu merg la serviciu sa-mi anunt seful, asa ca aveti grija ce faceti.
Vine tipul du 20 de minute si-l gaseste pe doctor sarutandu-i nevasta pe gat si frecand-o pe sfarcuri. Asta ramane masca si-i zice doctorului:
-Bine domnule eu te las acasa sa rezolvi problema si dumneata ce faci?

La care doctorul ii raspunde:
-Incerc s-o umezesc putin, o tragem na in holul blocului si acolo srgem mozaicul, ca pe ala n-ai dat nici un ban!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Intr-o seara,un om se plimba prin cimitir.Nefiind atent, cade intr-o groa. Omul incepe sa strige:
- Ajutor!!! Ajutooor! Imi este frig!
La care,are un betiv si acoperind groa spune:
- Pai daca te-ai dezvelit...!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

De ce uraganele poarta nume de femeie? pentru ca, asemeni femeilor, la inceput sunt calde si umede si dup-aia iti iau casa si masina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

quote:
Originally posted by angelp

De ce uraganele poarta nume de femeie? pentru ca, asemeni femeilor, la inceput sunt calde si umede si dup-aia iti iau casa si masina!


pa



in ultima instanta ..."sufletul"

Ema's si Richard-Sora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Dragii mei Parinti, Sunt deja de 3 luni la Facultate si inca nu v-am scris. Imi re nespus de rau insa va promit ca ma revansez de data asta. Insa inca inaite de a continua sa cititi scrisoarea v-as ruga sa ocuti loc. In nici intr-un caz sa nu continuati sa cititi scrisoarea stand in picioare! Arsurile mi s-au vindecat aproape complet si am scat incet si de starea de soc care mi-a provocat-o faptul ca a trebuit sa sar de la etajul 4. Am stat in spital doar 2 saptamani, vad deja destul de bine, si voma aia groaznica imi are doar saptamanal. Deorece incendiul a fost provocat de mine trebuie sa platim ca desgubiri 30 de milioane de lei facultatii, doar toate astea sunt fleacuri, avand in vedere ca am ramas in viata.
Norocul meu a fost ca barbatul din blocul de vis-a-vis a vazut ce s-a intamplat si a chemat salvarea si pompierii. El a fost cel care m-a vizitat du aia la spital si dat fiind faptul ca nu aveam unde sa mai stau (camera mea s-a facut scrum) a fost atat de amabil sa-mi ofere sa stau cu el. Are o garsoniera insa ne intelegem foarte bine. El e de doua ori mai in varsta ca mine insa ne iubim extrem de mult si vrem sa ne casatorim! Inca nu ne-am hotarat cand dar vrem sa facem nunta inainte sa fie prea evident faptul ca sunt gravida.
E adevarat, dragii mei rinti, voi fi mama in curand!
Stiu ca abia asteptati sa fiti bunici si sunt sigura ca veti iubi bebelusii (deorece vor fi tripleti) la fel de mult cum m-ati iubit pe mine cat am fost mica. Singurul lucru care ne intarzie nunta e o infectie care il afecteaza momentan pe iubitul meu. Din cauza asta suntem din nou la spital fiindca evident ca m-am infectat si eu, dar deja ne simtim mult mai bine datorita antibioticelor care le primim amandoi intravenos. Medicii numesc boala asta sifilis sau cum...
Stiu ca il veti primi pe sotul meu cu bratele deschise si va deveni in scurt timp un adevarat membru al familiei. E un om foarte de treaba si cu toate ca nu a terminat 8 clase e foarte ambitios! Evident are alta religie ca a noastra dar stiu ca sunteti toleranti si nu va va deranja astfel nici faptul ca pielea lui are o culoare putin mai inchisa decat a noastra. Probabil ca va veti intelege foarte bine si asta nu in ultimul rand si datorita faptului ca are in mare o varsta apropiata de a voastra mai ales ca vrem sa ne mutam acasa (garsonierea lui e cam mica pentu trei copii).
Si rintii lui sunt niste oameni foarte cumsecade, tatal lui e chiar unul dintre cei mai renumiti traficanti africani!
Acum ca v-am povestit despre toate a sosit momentul sa va recunosc ca nu mi-a ars locuinta asa ca nu am nimic, nu am fost in spital nici macar o zi, n-am sifilis si nu am nici vreun logodnic negru.
Adevarul e ca m-au picat la chimie organica si la mate, si am luat un 6 la masini si actionari si am vrut doar sa va constientizez asupra faptului ca exista pe lumea asta chestii mult mai nasoale decat asta.
Va pu dulce, A voastra fata





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Intr-un sat era un doctor navetist.
O data, a vrut sa plece la oras mai repede si l-a lasat pe felcer sa-i tina locul. A doua zi, l-a intrebat pe felcer cum a decurs ziua trecuta.
- Pai, dom'doctor, a fost lelea Floare si-o zis c-o doare maiul (ficatul).
- No bine, tu ce-ai facut?
- I-am dat pilule roz!
- Bun!Altceva?
- O fost si badea Ion, ca-l dor foalele!
- No, si?
- Iam dat pilule verzi!
- Bun!Altceva?
- Pai o fo' si nevasta primarului![vam]
- Si ce-o vrut?
- O zis ca sa-i dau ceva, sa-i fac ceva, ca n-o vazut/o[xint] de doua luni!
- Si tu ce-ai facut?
- I-am pus picuri in ochi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Președintele George W. Bush într-unul din turneele lui electorale vizitează o școală și explică copiilor despre politica guvernului său. După aceea roagă copiii să pună întrebări.

Micuțul Bob cere cuvântul:
– D-le președinte, eu am trei întrebări:
1. Cum ați reușit să câștigați totuși alegerile, cu toate că la numărătoarea voturilor ați fost în minoritate?
2. De ce vreți să atacați Irakul fără nici un motiv?
3. Nu credeți că cel mai teribil atac terorist al tuturor timpurilor a fost bomba de la Hiroshima?
În cli aceea sună de recreație și toți elevii ies din clasă. Când s-au întors din uză, președintele Bush i-a invitat din nou să-i pună întrebări.
De data aceasta ia cuvântul Joey.

– Domnule Președinte, eu am 5 întrebări pentru dv.:
1. Cum ați reușit să câștigați totuși alegerile, cu toate că la numărătoarea voturilor ați fost în minoritate?
2. De ce vreți să atacați Irakul fără nici un motiv?
3. Nu credeți că cel mai teribil atac terorist al tuturor timpurilor a fost bomba de la Hiroshima?[jan]
4. De ce a sunat azi de uză cu 20 de minute mai devreme?
si ultima...
5. Unde-i Bob ???



Mergi la inceput