Dormitul in camera parintilor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Am dormit cu Bogdanelu in pat pina cind el a facut 6 luni shi shi-a luat in primire camera, da nu pentru ca l-ash fi pus io, ci fiindca a hotarit singur Cind dormea cu mine se fitziia toata noaptea, dar cum l-am pus singur in patutz a dormit linishtit, erau rare noptzile in care ma trezeam sa merg la el.
Acum dorm cu Julia, shi nu ma indur s-o pun sa doarma singura, mi-e tare drag de ea shi mi-ar fi greu fara grasuna , de-abia la al doilea itzi dai seama cit de repede cresc shi-ncerci sa-i ai aproape cit mai mult timp, n-ash putea sa dorm fara s-o am linga mine, s-o giugiulesc shi s-o pupacesc
Sotzul doarme separat, da mie-mi convine, e mai romantic asha , iar camerele separate nu ne impiedica sa ne distram , ba kiar deloc In plus, sforaie rau, asha ca dormitu separat are avantaju lui

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Alexia a dormit in camera ei din prima zi in care am ajuns acasa.De la 1 luna si trei saptamani nu s-a mai trezit deloc sa pape in timpul noptii, insa pana la aceasta varsta se trezea din trei in trei ore sa pape, inclusiv noaptea. Nu a fost deloc dificil, dimpotriva mi s-a parut alegerea cea mai buna sa o las sa doarma in camera ei.

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Dorm cu el in camera,el in patut,pentru ca avem doar 2 camere si n-as vrea sa devina camera de zi dormitor.Doarme f.bine,nu se trezeste noaptea,numai ca nu avem spatiu.Probabil in scurt timp vom scapa de aceasta problema,s-ar putea sa ma obisnuiesc prost eu,deja simt ca mi-ar fi foarte greu sa nu-i aud respiratia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Eu care am dormit la cap cu teancul de carti despre cresterea copiilor, am tinut f.mult sa doarma in camera lui din prima zi. Eeeei, asta mi-a reusit f. bine pina acum vreo 2 luni, cind m-am trezit din somn speriata ca baietelul nostru are deja 6 ani si mai are putin si face 10 ani si n-o sa mai vrea el sa doarma cu noi . In seara cu pricina, ne rugase saracutu' sa doarma cu noi, l-am refuzat politicos si probabil ca de aia am avut mustrari de constiinta.
Asadar, l-am trezit frumos pe sotu', i-am explicat si lui cele de mai sus si el s-a dus frumusel si a adus cupilu' la noi in pat
De atunci, nu mai scapam de el si chiar daca se culca la el in camera, are grija sa se trezeasca pe la 4-5 si sa se strecoare intre noi(noroc cc ca avem pat mare)

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

De la nastere doarme in patul ei...de la o luna jumate doarme in camera ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iullia spune:

dormim in camera cu cel mic, din lipsa de spatiu, fata are camera ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzupi spune:

deocamdata doarme cu noi in camera , in patutul ei.Nu se trezeste noaptea si speram ca din februarie sa doarma singura in camera:)
Mamica Marei(5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalessia spune:

Noi am culcat-o pe bebelusa noastra ingura ingurca la ea in camera , in patutul ei inca din prima zi. Am considerat ca asa e mai bine pentru ea.
A dormit si doarme foarte bine singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Nu dorm in camera cu bb, se trezeste de muuulte ori pe noapte
DAR, spre dimineata cind nu ma mai tin puterile il aduc cu noi in dormitor...Deci nu stiu prea bine in ce categorie ma incadrez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

dorm cu noi in camera (spatiul batal vina)dar o sa remediem noi cumva si o sa doarma in camerele lor

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput