"Perlele" copiilor nostri

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claza spune:

Ilinca - Mami, tu esti puternica?
Mami (care are 70 kg si pentru care subiectul e oarecum delicat) - Nu sunt chiar asa de puternica....
Ilinca - Da' cand eram eu la tine in burtica erai puternica, nu? ... Ca doar aveai doua suflete!
(Desteapta mamii stie ca puterea vine de la suflet nu de la kile )

_
iaca si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

-Vine tataia sa stea cu Liviu ca sa merg dupa cumparaturi.Zic, : sa stai cuminte cu tataia ca vin repede.Liviu: "in viteza vii?"(el e innebunit cu masinile lui si tot face asocieri)-se aude motorul de la chitara- despre cosul de fum de la locomotiva - este teava de esapament a locomotiveimama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Super perlele copiilor!
Mai vrem!



Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Matei, 2 ani si 7 luni:
Cum il cheama pe Mos Craciun?(El astepta sa-i spun numele de famile, eu raman interzisa, el imi raspunde:
"MOS CRACIUN FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanelu meu, 2 ani juma, de-abia a-nceput sa vorbeasca, asa ca stilceste cuvintele, de mai mare dragul Acu, tot se chinuie sa zica "masinä", da altceva in loc de "bäsina", nu iese, neam!
Si io, mama denaturata ce sint, il tot pun sa-mi spuna cu ce se joaca [:D

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

Poze cu noi nou noute!!

Poze ian- februarie '05

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by iren
Si io, mama denaturata ce sint, il tot pun sa-mi spuna cu ce se joaca


cu ce?

hihihi


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Liviu : Mamaie , eu ma duc la serviciMamaia: Si ce faci acoloLiviu: muncescMamaia: da? si ce mai faci?Liviu : muncesc ca sa iau bani sa cumpar caiete si papamama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Faze cu Tudor, pe la vreo 3 ani:

La intilnirea cu un domn de culoare, Tudor o intreaba (in soapta!!!!) pe mama:
- De ce e negru?
- Asa s-a nascut, etc,etc, raspunde mama
- Nu, nu, cine l-a vopsit asa?

Tudor vorbeste cu mama la telefon. La un moment dat, mama ii cere:
- Tudor, acum da-mi-l pe tata.
- Bine, dar sa stii ca nu cred ca incape in telefon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

In masina (tati conducea)ii povesteam lui tati cum un domn nu prea dragut, mi-a facut o faza urata.. si la sfarsit il apostrofez pe domnu respectiv : "Boule"

Codrin foarte suparat zice: "Tata nu e bou"

Dar tati din fata: "Nu, nu sunt bou, Muuuuu!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Trecem pe langa spitalul Coltzea. Liviu:" Uite Delfinariu!"In fatza blocului o mamica cu 3 fetitze de 4,5 si respectiv 6 ani. Liviu le studiaza, si vorbeste cu ele. O fetita ii zice:"pe care dintre noi o alegi?" Liviu alege o fetitza, apoi alta si le ia pe toate la rand aratand cu degetul catre fiecare in parte. Cand ajungem acasa il intreb: ia zi Liviule, ce fetita ti-a placut, pe care ai ales-o?Liviu:"Pe una dintre ele"mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput