Adoptii internationale in Romania

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mselseth spune:

Buna Anne,

As vrea sa te intreb ceva.
Poti sa-mi trimiti un email privat?
As vrea sa stiu cum te pot contacta prin telefon sau email direct.

Multumesc mult,
Marinela Selseth
Email: mselseth@comcast.net
Phone: (763) 566-5991

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Andreea, ma bucur sa aud ca v-ati hotarat in sensul asta si chiar ca faceti ceva. Sfatul meu, daca tot ati demarat, incercati sa mai faceti niste pasi pana la sfarsitul anului, ati putea avea sansa sa nu dureze un an jumate si sa trebuiasca sa faceti mai putine drumuri. La ce sector sunteti?

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mselseth spune:

Ma scuzi Andreea,

Am citit emailul tau gresit. Am vrut sa ma adresez lui Andreea.

------------------------------------------------
Buna Anne,

As vrea sa te intreb ceva.
Poti sa-mi trimiti un email privat?
As vrea sa stiu cum te pot contacta prin telefon sau email direct.

----------------------------------------------

Marinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Liliana la sectorul 6. Sper sa prindem trenul acesta, avem emotii destul de mari.
Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Am trimis mesaj de test Marinela daca nu merge zici.

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mselseth spune:

Andreea,

Am primit un mesaj test din partea ta. Nu ai trimis continut la email. Correct?

Marinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Andreea, iti tin pumnii, vezi ca la celalalt subiect despre adoptii mai sunt fete in acest stadiu, e drept ca stau in Romania dar poate mai gaseti informatii pe care nu le ai inca.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Liliana am tras nu cu un ochi ci cu doi pe subiect:):)
Multam mult de tot.

Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Nu vreau sa deviez de la subiect, care este despre adoptii internationale in Romania, dar, vazand cat este de complicat daca nu imposibil de adoptat un bebe din Romania la momentul actual, voiam sa va intreb, Marinela si Andreea, daca ati studiat si alte optiuni pentru a adopta un copilas, adica din alte locuri decat din Romania.
Am intrat chiar zilele trecute pe un forum pentru parinti de aici din zona (San Francisco) si parea ca un procent foarte mare din parintii de pe forumul respectiv aveau copilasi adoptati. Din subiectele pe care le-am citit am inteles ca foarte multi erau adoptati din Rusia, China si diverse tari din America Latina, iar apoi intern, unii din foster care (cred ca majoritatea acestora - dar nu toti - erau mai marisori cand au fost adoptati), in alte cazuri familiile adoptive fusesera in contact inca din timpul sarcinii cu o fata tanara care urma sa aiba un bebe dar se hotarase deja ca il va da spre adoptie. Cred ca multe din aceste optiuni costa destul de mult, dar nu toate - cei care adoptasera copilasi care se aflau in foster care spuneau ca statul a acoperit cea mai mare parte a cheltuielilor de adoptie.
Va intreb partial si din interes personal, ma bate gandul ca intr-o zi sa adopt, si as vrea din Romania, dar daca nu se poate, as incerca si in alte parti.
Andreea, imi pare tare rau ca ai pierdut sarcina din vara.. Numai ganduri bune pentru tine, si sunt convinsa ca, intr-un fel sau altul, bebe2 va intra in familia voastra
si tie, Marinela, si tuturor fetelor care isi doresc un copilas, sa vi-l aduca Doamne-Doamne cat mai repede!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mselseth spune:

Buna Lai,

Este imposibil de a adopta din Romania in present. Ca sa-ti raspund la intrebarea ta, noi ne-am hotarit sa adoptam din China o fetita.
China are program foarte bun de adoptie. La inceput se pare ca este scump, dar cred ca la sfirsit, te-ar ajunge la fel ca si un program din Romania.

Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva despre adoptie, poti sa ma contactezi.

Marinela

Mergi la inceput