Cind ati avut prima experienta sexuala?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

..."la o discutie cu niste mamici am aflat ca una dintre ele a avut la 13 ani primul prieten si la 14 deja aveau relatii sexuale"..
da...si eu am ramas "traznita "(e cuvantul potrivit)am profesat intr-un liceu, unde am predat de la clasele 5-12...am avut ocazia sa ascult unele discutii intre eleve(fara sa vreu..)ele aveau contacte sexuale la varsta de 13-14 ani!!!!!!!e drept ca pareau de 18, dar totusi sunt niste copile!!!!!mi sa facut greata, stiind ca (atunci nu eram mama)daca as avea o fata de 13-14 ani ar putea avea contacte sexuale fara ca eu sa stiu(si la o varsta atata de frageda!!!!!!!)eu la varsta asta ma mai jucam cu papusi!!!!!!!!!

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=15633&cid=15022

ANUNT:DORESC SCHIMB DE SOACRE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonita spune:

La 19 ani cu sotul meu,si daca ar fi sa dau timpul inapoi nu as schimba nimic.Nu pot sa spun ca a fost nemaipomenit,dar pentru prima data, a fost bine.abia dupa ceva timp a fost(si este) minunat.
M a gandesc cu teama la prima experienta a fiicei mele,sper sa reusesc sa sa o pregatesc cat mai bine. Mama mea a discutat foarte mult cu noi,dar in conceptia ei trebuia sa fim virgine la cununia religioasa.Ei,pentru mine n-a fost asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Buna.Eu..la 21 de ani dupa ce m-am casatorit,desi eram impreuna de la 16 ani.N-a fost cine stie ce,dar intre timp ne-am mai experimentat.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darlene spune:

Eh, si eu tot la 22 de ani. Cu sotul meu. Nu regret ca am asteptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

la 19 ani.

dar placerea a venit mai tarziu...


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

La nici 16 ani cu un prieten cu care eram de 1 an impreuna,n-am simtit deloc placere,relatia a mai durat cativa ani dar placerea a intarziat sa apara deoarece am ramas cu senzatia primului contact,asa ca ma bucur ca am inceput asa devreme deoarece pana l-am cunoscut pe sotul meu am reusit sa scap de aceasta senzatie!

Ancutza-gravidutza&Alex din burtik 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijuarda spune:

Prima relatie sexuala am avuto la 15 ani cu cel care imi este sot sinu imi pare rau deloc ca m-am grabit .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Am si eu o intrebare (poate se pune si de un nou sondaj): am vazut ca multe dintre fetele care au raspuns spun ca au avut prima experienta sexuala cu cel cu care ulterior s-au si casatorit. Am dedus (poate pripit) ca a ramas singura persoana cu care au facut sex (sau dragoste, cum preferati).
Eu intotdeauna m-am gandit ca daca m-as fi casatorit cu primul, oricat l-as fi iubit, si oricat de minunat ar fi fost, tot as fi vrut la un moment dat sa vad cum e si cu altul/altii.
N-am avut eu nu stiu cate relatii, eu zic ca au fost cate trebuie. Mai bine zis, unele au fost relatii (vreo 2), iar altele "one night stands". Vreo 10 in total, suficient cat sa ma lamuresc ca nu-i mare diferenta...
Totusi, daca nu le-as fi avut aceste experiente, tot m-ar fi tentat sa incerc.
Acuma, intrebarea mea e (repet, pentru cele care s-au casatorit cu prima experienta sexuala) : nu v-a tentat niciodata si altceva (sau altul mai bine zis?).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1971 spune:

Un raspuns pt gangurici licurici.Am vazut ce spunea sexologul BEBE MIHAIESCU,ca daca nu le-a tentat sa o faca la inceput sicu altii, oricum o vor face mai tirziu dijn curiozitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Alex1971, asa ma gandeam si eu, si am fost surprinsa de nr. mare de raspunsuri de genul: am facut-o prima data cu viitorul sot, si ce perfect e. Asta vreau si eu sa aflu, e sau nu perfect? Chiar nu le tenteaza pe cele in aceasta situatie sa incerce si cu altcineva? Ar fi putin ciudat ... Ma rog, din punctul meu de vedere. Adica de unde stii cat e de bun ceva, orice, daca nu ai termen de comparatie?

Mergi la inceput