Cind ati avut prima experienta sexuala?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

17 ani si jumatate aveam cand am fost "pacalita" de cel ce imi va fi sot pe 20 august 2005. A fost foarte frumos, este minunat si imi doresc sa tina asa....pana cand n-om mai putea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

la 17 ani si daca as intoarce timpul l-as bate te respectivul numai in cap

Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_m spune:

a fost mare, dar am "rezistat" pana la 23 de ani iar fericitul a fost sotul meu, in noaptea nuntii. ce emotii, ce teama atunci!! acum, dupa sase ani, imi aduc aminte cu placere de acea prima experienta si nu regret ca n-am facut-o inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

La 17 ani jumate, in vacanta dintre a 11-a si-a 12-a. Noi eram o gasca de 4 fete, si facusem un fel de concurs, adica hotarisem ca cea care o face prima va primi ceva (nu mai stiu ce), a doua altceva, a treia o inghetata si ultima ... ciu-ciu. Eu imi propusesem sa impusc primul premiu, eram cea mai dezinvolta si hotarita, mi se parea ca nu e nici o mare chestie sa o faci si alte teribilisme. Restul se dadeau sfioase oricum, si toate aveam relatii "serioase" de minim 6 luni.
M-am dus impreuna cu una din ele chiar la cabinetele Secs, chiar nu eram inconstiente, am luat anticonceptionale, era totul pregatit, trebuia sa plecam la Breaza in gasca si acolo ma hotarisem eu ca voi face pasul, eram chiar inainte de ciclu, toate bune si frumoase, dar fiind la munte si mai racoare, ciclul m-a pocnit mai devreme decit trebuia!!! Mi-a stricat tot planul, iar cind ne-am intors, una din prietene ne-a marturisit ca ea a facut-o la Breaza, avusese o cearta serioasa cu al ei iubit, ei erau impreuna deja de 1 an jumate (si sint si astazi, dupa 13 ani), si... uite-asa mi-a luat locul 1.

Bine, bine... atunci locul 2...
Toata gasca pleca la mare, luaseram bilete din timp, dar al meu tata banuitor a decretat: "nu mergi la mare pina nu ai 18 ani, cind oi fi majora faci ce vrei, bla-bla!". Asa ca inainte de plecarea lor la mare, am dat o petrecere, la care am facut-o, mai putin romantic probabil decit ar fi fost la mare, dar trebuia sa-mi iau de-o grija. (asta apropo de pazitul unei fete mari ). A doua zi cind m-am apucat sa le povestesc fetelor, o alta prietena a marturisit cu juma de gura ca si ea o facuse, de vreo saptamina......deci am ajuns abia pe locul 3 ... mare rusine!!! Oricum, profetisem ca dupa ce o va face prima, intr-o luna nu va mai fi nici una virgina, si asa a fost!

Cum a fost?!? Primul lucru pe care l-am gindit a fost "ptr asta se face atita tapaj???". Parerea mea nu s-a modificat esential, nu am sa-i spun cu certitudine fiului meu sau eventualei fiice ca e bine sa se pastreze, mie mi se pare important sa iubesti pe cineva mental, nu sa ti-o pui, asta pina la urma o poti face din varii motive, sa iubesti nu iti poti impune insa. Poate doar am sa le spun sa nu o faca prea devreme (adica inainte de 17 ani ), ca ajungi ca la 20 de ani sa fi plictisit de sex...deja.

sper ca nu sinteti si voi fr. plictisiti de toata povestirea mea, pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinkutza spune:

La 19 ani cu prietenul meu de atunci,dragostea era reciproca. A fost super,dupa 2 ani de prietenie am facut-o.Era si prima oara pentru noi,ambii incepatoriTotul s-a petrecut la munte,de revelion,cu sampanie,lumanari...super.Nu regret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inger alb spune:


Aproape 18 ani dar,deja scria "maritis" pe mine!

Copii ne-am luat dar, divort nu am bagat! Si uite ca Domnul Dumnezeu este cu noi si ne ajuta in fiecare zi!

ps. fecioria nu se mai poarta, fidelitatea daca se ma poate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

La 22 ani.
Cu (actualul) sot.
Pot zice ca eu l-am "sedus".

A fost o frumos, chiar daca destul de dureros.


Avand o educatie mai germanica, n-am avut idei preconcepute. In plus stiam exact ce riscam; prezervativul sa traiasca !!

Asa vrem sa ne educam si copii, sa priveasca sexul ca pe ceva firesc, dar cu responsabilitate.


Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

salut eu am avut prima relatie sexuala,la17,jumate,ma durat zau zici ca ma taia pe viu da dupa aia ce mult mea placut ,pe atunci mam lasat si de dulciuri,si eram si frumoasa,acum mam lasat de acest sport,maninc dulciuri ca sparta,dar acum vreau sa-i raspund un pic si lu,,TINATACHE"sa stii ca femeile de aici,japonezele curate get be get,nu jumi juma,nu destul ca sunt urite si cracanate,mai incep si relatiea sexuala de la 12-14 ani,aichi ii ceva normal am auzit si cind te aud pe tine,ca ai facut-o mai tirziu sa uita la tine ca la tancuri sparte,venite de pe OZN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

La 15 ani jumate, in urma unui viol, nu se poate spune ca mi-am inceput viata sexuala... Ea a inceput, in cel mai firesc mod pentru mine, abia in clasa a 12-a....dupa vreo 6-7 luni de prietenie. Dar nu cu actualul sotz , ci cu un altul cu care am stat, una peste alta, aproape 6 ani si care, in toti anii astia, m-a facut din nou om...adica femeie, in primul rand. Dupa asta, am inceput sa-mi caut adevarata dragoste...pe care mi-am gasit-o la 26 de ani (am cautat ceva, deh ) si al carui nume il port de 9 luni . Si sunt fericita!!!

Cununia noastra
Nunta
Pozici

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mammy2706 spune:

Eu cred ca am inceput cel mai tarziu, cel putin din cate am citit. La 24! cu actualul sot. Nu ca mi-au lipsit ocaziile pana atunci sau prietenii dar nici unul nu-mi inspira incredere si nu consideram ca ma respecta indeajuns...ii duceam cu zaharelul pana le dadeam papucii Am fost o rea dar nu regret, consider ca sotul meu e alegerea cea mai buna pe care am putut sa o fac;
P.S. Si ca sa fie cat de cat o balanta, el e cu 4 ani jumate mai mic decat mine...

mamica lui Andrei

Mergi la inceput