Cind ati avut prima experienta sexuala?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

La 21 de ani fara 3 luni(tin minte ca a fost de ziua Americii, insa imi pare rau ca nu am mai asteptat inca 3 luni pentru a fi cu sotul meu experienta.Am facut-o mai mult ca sa scap de virginitate, pentru ca, gandeam eu atunci,devenise o povara pentru mine.A fost o relatie scurta, nu il iubeam si el nu ma iubea, a fost pur sex.

Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliska spune:

Eu am avut prima experienta la 22 de ani, aproape 23 si alesul a fost sotul meu, pentru care a fost la fel pentru prima si intaia-si data. Fiecare dintre noi s-a gandit ca prima experienta sexuala trebuie sa fie cu cel/cea ales/aleasa. Si asa s-a si intamplat. Nu imi pare deloc rau ca am asteptat atat si ca n-am termen de comparatie. Si eu si el este f. mandru ca a fost si va fi (sper!) singurul tip din viata mea si eu din viata lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mede spune:

La mine prima data a fost la 21 de ani, aproape 22. Au fost multe ocazii pana atunci dar am astepat si eu persoana de incredere si nu am dat gres, zic eu. Este actualul meu sot. Ne-am casatorit dupa 3 ani de cand eram impreuna. Dupa 5 ani de casatorie am avut si un copil. Acum are 2 ani. A fost ok relatia si inca mai este dar nu pot spune ca e perfecta. Sexual pana am avut copilul a fost f bine, apoi parca ceva s-a stricat dar totusi nu este dezastru :)))

Ptr ca se punea intrebarea curiozitatii. Eu nu cred ca e vb de curiozitate daca ai ce iti trebuie acasa, daca simti tandretea sotzului si daca ai si orgasm ce te-ar putea face curioasa???
Spun asta ptr ca in cei 3 ani de prietenie a fost o pauza de ~2 luni in care am fost despartiti( din vina viitorilor mei socrii). In acea perioada am avut alte doua relatii sexuale, deci alti 2 parteneri, nu au fost doar 2 nopti ci ceva mai multe. Nu am facut-o din curiozitate ci doar din pura atractie fizica si recunosc ca si de suparare pe prietenul meu. Recunosc ca atractia fizica puternica si noutatea dau altceva unei partide de sex dar asta nu poate dura intr-o casnicie si nici nu e cazul sa repeti astfel de experiente la nesfarsit. Relatia intr-o casnicie este mult mnai coplexa dar parca-parca iti doresti si pasiunea aia nebuna. Acum nu imi pare rau deloc ptr acele experientze, atunci insa ma simteam vinovata fatza de prietenul meu desi practic nu il inselasem; nu i-am spus niciodata si sigur am facut f bine. Dupa ce ne-am impacat parca l-am apreciat si mai mult. Si il apreciez de 7 ani incoace!

Nu imi doresc un alt partener, incercam sa ne facem relatia de cuplu cat mai frumoasa, sa avem momente intime cat mai ,,apetisante'' dar clar nu cred ca dupa un timp indelungat casnicia mai paoate aduce pasiunea aia nebuna. Daca o femeie tanjeste prea mult dupa asta nu poate avea o casnicie. Trebuie sa facem tot posibilul ca nici sotii nostri sa nu tanjesaca prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina varga spune:


Buna ,eu am avut la varsta de 20 de ani dar din pacate nu a fost placuta deoarece am fost fortata si culmea e ca S-A itamplat la prima mea petrecere la care am fost pana atunci,daca ar fi sa dau timpul inapoi as avea grija in cine sa am incredere,de atunci au trecut cativa ani si inca nu mi-am revenit complet.PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

eu am inceput la 18 ani fara vreo 4 luni.nu mi-a parut rau nici o secunda,cel ales la vremea aceea este si actualul meu sot cu care am conceput o fetita minunata.singurul regret este ca si in cazul altor fete,acela de a nu avea un termen de comparatie.deh...curiozitatea inca e vie......
virginia si ioana alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:


dupa 25 ani,si nu am nici un regret,dintotdeauna mi-am spus ca voi fi femeia unui singur barbat,dar sa si merite,am "cautat"mult,am cunoscut la aproape 25ani pe cel care-mi este acum sot,si peste 3 luni vom avea un bebe foarte mult dorit de noi,suntem foarte fericiti,a meritat asteptarea,sincer va spun.Eu consider ca trebuie sa simti ca esti pregatita ptr.asta,sa existe si sentimente de ambele parti,ca sa nu ramana o amintire urata
Marlen 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

Dupa cum vad eu, putine tipe care nu mai au "curiozitati"!

hihihi, nici eu n-am!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaNG spune:

A fost la 22 de ani, cu cel pe care-l credeam barbatul vietii mele. N-a fost sa fie, ne-am despartit dupa 4 ani dar nu-mi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrusha spune:

la 19 ani, cu un baiat dulce, dulce, de care ma indragostisem fulgerator. Dupa 2 saptamani ne-am despartit...Fireste ca nu-mi pare rau ca ne-am despartit si s-a intamplat asa!

Andra

"If you can find a path with no obstacles, it probably doesn't lead anywhere" - Frank Clark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

6 iulie 1995.Deci la aproape 20 de ani, cu actualul meu sot

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput