Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Am nascut prin cezariana la 37 saptamani si 5 zile. Am avut luxatie de sold si asa mi s-a recomandat. Dar travaliul a inceput inainte si am ajuns la maternitate cu dilatatie 7. Mai avem foarte putin.
Am vazut tot,a fost ca la nasterea naturala doar ca nu am simtit expulzia. De tavaliu am avut parte...contractiile le-am simtit si inca cum.....

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Prin cezariana la 40s5z , bebe se lasa asteptat. Mi-a fost f frica initial , dar totul a decurs cumva pe nepregatite , initial mi-a zis doctorul ca ma opereaza a doua zi , apoi a venit si-a zis sa mi se puna sonda ca ma opereaza atunci.desi am avut vreo 2 ore niste dureri ingozitoare cand am inceput sa ma dezmortesc , acum daca as ramane din nou insarcinata categoric tot prin cezariana as naste.Am citit de prea multe cazuri in care copii au avut de suferit in cazul nasterilor normale, si din acest punct de vedere cred ca riscul este prea mare , nu mi l-as putea asuma.De aceea , pritenelor care trebuiau sa nasca le-am sugerat sa ia in calcul varianta cezarienei, si le-am pov cat de repede m-am refacut si ca totul a decurs normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Cezariana la 38s si 4 zile. Uter polifibromatos, recomandare cezariana, dar si daca nu aveam nimic, tot cezariana as fi ales. Nasterea naturala mi se pare cel mai barbar lucru din lume, desi in fiecare minut se naste un copil in mod natural! nimic nu imi va schimba parerea, e ceva ce tine de limitele fiecareia dintre noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Orhidee23 spune:

normal,la 43 de sapt.Inca 2 zile,si-mi provocau nasterea fortat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

am nascut,natural,la 39 sapt si 3 zile,declansat natural prin" ruperea apei",proces spontan,si in mod civilizat cu anestezie peridurala continua.

consider ca e cea mai de pret achizitie a medicii moderne!!!!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

cezariana pe motiv de placenta previa si prezentatie transversa

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

de 2 ori cezariana

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

natural,la 36 saptamani(si am facut stop cardiac)am avut sarcina pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_deiu spune:

Am avut o nastere naturala instrumentata prin videx. Travaliu foarte lung(14 ore),scurtat de perfuzii.Aveam si anemie, dar anestezia epidurala m-a ajutat sa nu stau in dureri atata timp. M-am internat dimineata cu dilatatie 2, a doua zi la ora 11 mi s-au regularizat contractiile din 4 in 4 minute si dilatatie 5. Pe la ora 16 mi-a rupt doctorul membranele, iar seara la 22 aveam dilatatie 10, cam asa am tinut-o pana la ora 00:25 cand m-a urcat pe masa. Am nascut la 00:50 in chinuri de moarte. Fetita mi-a fost infasurata de 3 ori in cordon. A doua nastere? NEVERRRR!!!!!!

Felicitari femeilor care au nascut usor

Mergi la inceput