Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubutza spune:

Am nascut normal fara epidurala la 41 de sap. si jumatate m-am refacut destul de repede si am slabit mult.Am o fetita de 5 luni si sunt tare fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

amandoi copilasii i-am nascut prin cezariana din cauza unor probleme oftalmologice. dar m-am simtit diferit dupa fiecare...prima data nu m-am putut ridica din pat fara ajutor timp de o luna de zile si a doua oara ma ridicam singura inca din spital(dupa 3 zile)

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Am nascut cu cezariana si stiam ca nu am sa pot naste altfel.Pe linga situatia deja cunoscuta a mai aparut una stringenta.Sufar de preeclampsie si daca nu mi-ar fi fcaut cezariana la tensiune 19 cu 15 in cel mai bun caz faceam un atac cerebral asa insa s-au rezolvat toate desi dupa ce au scos bebelul,am facut edeme si eram tot in pericol sa mor dar medicii m-au salvat si le multumesc fiindca nu au fost medicii care m-au urmarit in timpul sarcinii si au descoperit totusi problemele mele la timp. Al doilea copil mi s-a spus ca nu am voie sa-l mai fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Cezariana, pentru ca Dennis era in prezentatie pelviana si-si mai bagase si un picior inainte pe col...era tare grabit sa vina pe lume!!! M-am refacut foarte repede si nu-mi pare rau ca a trebuit sa nasc asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pup spune:

la prima nastere am nascut normal fara dureri fara anestezie ,durerile au venit dupa, cusaturile
acum insa sunt nevoita sa fac cezariana pt ca am si un chist ovarian si sper sa se rezolve in acelasi timp
sincera sa fiu mi-e mai frica de cezariana decat de nasterea normala
sper sa fie bine
adriana&calin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Am nascut normal cu toate problemele de sanatate pe care le am si , daca as putea sa mai fac copii , as incerca sa-l nasc si pe urmatorul la fel .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana9703 spune:

Am nascut normal si prima data si a doua oara. E minunat sa auzi tipatul copilului imediat ce apare pe lume! Uiti de durere si te tot ce ai indurat in ultima jumatate de ora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Nastere normala cu epidurala..daca o sa mai fac un bebe sigur o sa fac cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Am nascut foarte greu..16 ore de travaliu..fara nici un fel de anestetic. Dupa a fost la fel de greu..cusaturi,dureri ingrozitoare.La al doilea bebe am sa iau in consideratzie epidurala.

Cristina si Lilly Elisa

http://community.webshots.com/user/crystinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Am nascut normal...a inceput la 9:20 iar la 14:31 as scos capsorul minunea mea de bebelina.Pot sa spun ac am avut o nastere usoara...si totusi cea mai mare durere din viata mea (avand in vedere ca nu perea am avut de indurat dureri fizice pana atunci).Ii multumesc din suflet Doctorului cu care am nascut (Nicolescu Serban - Polizu).
Nastere usoara pt cele care urameaza sa...si trag cu ochul

Mergi la inceput