Cum ati nascut?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

cezariana
dupa ce mi-au dat jos perfuziile m-am dus singura la Stefan si mai apoi mi l-au adus in salonul meu.M-am refacut fff repede.

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didutza spune:

Am nascut prematur la 36 de saptamani prin cezariana.
Gemenii mei Dennis si Daria s-au grabit putzin sa vada lumea asta . Mi s-a rupt apa am pierdut aproape tot lichidul si nu aveam deloc dureri sau contractzii. Oricum la mine era evidenta cezariana deoarece fetitza era pozitzionata oblic . M-am refacut destul de greu desi nu sunt o persoana sensibila. Trebuie sa recunosc ca si acum dupa 7 luni inca ma mai deranjeaza operatzia desi a fost facuta de un doctor minunat caruia o sa-i multzumesc toata viatza. Parerea mea e ca daca se poate alege atunci ar trebui sa se aleaga nasterea naturala, vaginala. In timp ce eu de abia puteam sa ma taresc si dupa o saptamana de la operatzie cele cu nastere normala aproape ca alergau la nici 24 de ore de la nastere. Dar daca la mine a fost musai asa asta e ! Bine ca suntem cu totzii bine !

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

http://community.webshots.com/user/didutza1978

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns candy24 spune:

cezariana si nu imi pare rau m-am simtit super dupa operatie.

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Si la primul si la al doilea copil am nascut normal,natural,fara epidurala ....Doar epiziotomiile de rigoare,ambii copii au fost maricei:primul a avut 4kg ,iar al doilea 4,100kg.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Tot cezariana si a fost o alegere foarte buna. Am avut placenta praevia, care la toate echografiile nu s-a vazut. Am avut bafta!!

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

am nascut natural, la 34 de saptamani (s-au rupt membranele); fara anestezie si fara nici o cusatura ulterioara.

refacere? nici n-am dormit in noaptea de dupa, am pazit incubatorul...

deci in afara de oboseala care a venit si ea dupa cateva nopti, nu pot spune ca m-am resimtit in vreun fel (dpdv fizic).


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijuarda spune:

Amandoi copii i-am nascut prin cezariana din cauza unor probleme de sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Eu am nascut normal ambii copii si bine am facut,m-am refacut f.repede si fara probleme.Fetita are 6 ani iar baietelul 11 luni,sunt o mamica fericita si implinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

Prin cezariana la ambii caci altfel nu s-a putut.Am avut o boala la rinichi inainte cu un an sa fac primul copil si stunci a nececsitat sa fa cezariana fiindca nu aceam voie sa fac eforturi la nastere.Dar a fost foarte usor la ambele mai ales ca eu sunt slaba si nu am avut nici un fel de probleme.Operatia este foarte jos nu este deloc vizibila si incredibil nu m-a deranjat pana acum deloc nici macar la vreme rea.Deci cine are frica de nastere normala recomand cezariana ptr. ca nu este chiar asa de dureroasa cum se zice.Andreea-SV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria amalia spune:

Cred ca toate mamicile care au nascut cu cezariana si-ar fi dorit o nastere normala, asta cel putin in prima zi dupa operatie. Nu-i asa? Prima zi e cea mai groaznica, mai ales daca ai de gand sa te ridici din pat. Dar dupa uiti cam repede si te refaci destul de repede. Eu am nascut cu cezariana din motive de sanatate. Mi-as fi dorit sa nasc normal, mai ales cand le vedeam pe mamicile cu nastere normala ca la 2 ore dupa nastere se plimbau pe holul spitalului iar eu.... Acum nu mai conteaza. Tot ce conteaza e sa fie bebele sanatos.
Nastere usoara graviutelor!

Manu si bebele Maria Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/manu_14nov/my_photos

Mergi la inceput