Ce limbi straine vorbiti?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clod spune:

engleza, franceza, si putina italiana si spaniola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Engleza cel mai bine. Germana mediu si franceza o inteleg dar ma exprim mai greu.

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b4delia spune:

Engleza, ca n-am avut incotro. Nu prea le am cu limbile. Inteleg putin spaniola si italiana (dar ce roman nu?). ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

franceza si rusa foarte bine, engleza - cat sa scriu si sa conversez, dar ar fi loc si de mai mult.....

-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dena spune:

"Ar fi bine daca si Romania ar ajunge o tara bilingva de-adevaratelea, asa cum sint Belgia, Canada si alte cateva." Khristin, nu inteleg ce vrei sa spui?? Care sa fie a doua limba oficiala a Romaniei?? Tarile invocate de tine sunt bilingve din motive bine intemeiate, dar eu nu vad paralelismul cu Rom.Vrei sa fii mai explicita?
Multumesc,

Denisa si bebica din burtica - 28 sapt.
"Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

engleza si franceza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviujuristul spune:

Engleza si rusa.Am o curiozitate:oare cati europeni incearca sa invete limba romana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

Foarte putini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
Originally posted by liviujuristul

Engleza si rusa.Am o curiozitate:oare cati europeni incearca sa invete limba romana?



Eu stiu 3 francezi care au invatat romana. 2 pentru ca au lucrat in Ro si nu au avut incotro, dar le-a si placut (unul dintre ei nici in ruptul capului nu mai vrea sa plece din RO, i-a expirat contractul si el isi cauta un alt job) si unul pentru ca ii place Romania si si-a ales pentru teza de doctorat istoria Romaniei. :)

Cristina & Sandica
floricica cu pozici si pozici pe desprecopii.com La marewww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=la mare&mid=3494&c br / id=10216" target="_blank"> si My bestwww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Sandica%2C poze no br / i&mid=3494&cid=10207" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Engleza si franceza (pe cea din urma nu am mai avut ocazia sa o exersez).

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput