Ce limbi straine vorbiti?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Engleza - fluent
Franceza - fluent
Germana - mediu (era fluent, da' din lipsa de exercitiu...)
Romana - fluent

Home, wherever you are...

Simina & Andrei (Deiutzu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leon2 spune:

romana o vorbesc cel mai bine,iar italiana destul de bine pentru o persoana care a stat in italia o luna in vara si a facut un curs intensiv de 2 luni ...cu engleza si franceza ...ma descurc doar asa ca sa nu zica lumea ca nu stiu o limba straina..
Leontina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Franceza si engleza - fluent.

_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/album/137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

romana cel mai bine
engleza fluent
si araba putin

"Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu
cu drag de forum, corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Engleza-fluent

Zuzilici
Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @lbin@ spune:

limba turca foarte bine (pot sa spun ca la fel de bine ca limba materna)franceza þi germana le-am ýnvatat ýn þcoala pe atunci eram destul de buna acum nu þtiu nimic :)þi engleza ma descurc biniþor ca am nevoie de ea . nu pot uita vorbele profei de germana ýnvatati týmpitilor ca ýn viata o sa aveti nevoie de o limba straina ..avea dreptate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Franceza, engleza, maghiara si putina italiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

la perfectie nu vorbesc nici una (nici romana ca de, omu' cat traieste invata, si mai si uita pe parcurs )
altfel vorbesc totusi fluent engleza, spaniola si portugheza (suficient cat sa pacalesc un vorbitor nativ ca sunt de-a lor)
bine franceza (cat sa predau la nivel de incepatori) si germana (cat sa ma descurc la lucru si la facultate in Germania, desi intre timp am mai si uitat)
italiana suficient cat sa ma descurc intr-o excursie, sa citesc o carte sau sa port o conversatie cu bunica prietenului meu, fiind singura limba pe care o avem in comun
si am mai facut cate un an fiecare de persana si japoneza, la momentul respectiv puteam sa port o conversatie minima; din pacate, pentru ca nu ajunsesem inca sa am o baza solida si nici n-am mai exersat in ultimul timp, am uitat mult din putinul pe care il stiam , dar cine stie, poate ca am s-o iau de la capat
mai rup doua vorbe si pe sarbeste, da' asta asa, vocabular f. specializat cat sa-mi fac jumatatea sa rada, a, si cat sa ma tocmesc cu un taximetrist, sa-i explic ca vreau la plaja mare, nu aia din oras, ca-mi place tara lor, si ca nu sunt rusoaica

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

quote:
Originally posted by nic23
Am mai facut si vreo 5 ani de rusa, dar abia acum imi dau seama de importanta si de frumusetea ei, deci mi-ar placea sa invat mai mult pentru o calatorie cu Transsiberianul pana in Japonia.


Atentiune! Atentiune! Anuntam pasagerii ca ne apropiem de ultima statie e Transsiberianului! Ultima statie! Beijing!! Care vrea sa calatoreasca mai departe , pana in Japonia, sa ia aveonu, vaporu` , shalupa, yahtu` personal sau sa faca un tunel pe sub ocean! Se poate si prin innot! Hac!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_c spune:

la noi in casa se vorbeste cam asa: eu romana, sotul greaca, intre noi engleza...biata Ioana:))

Mergi la inceput