Unde preferati sa nasteti?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zbughi_ro spune:

Cel mai sigur ma simt intr-un spital....numai ca din pacate in spitalele din Romania de cele mai multe ori esti la mana medicilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

spital clar, de preferat ceva particular

http://tt.lilypie.com/0Nuyp2.png
http://www.popasmusic.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Politistii din Arad cica se pricep. Recomandat doar pentru cazurile de urgenta.
http://www.ziare.ro/1235991405-A_nascut_in_sectia_de_politie_asistata_de_oamenii_legii Stire de descretit putin fruntile viitoarelor mamiciGabrielafericita de MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

IN APA

Cred ca e INCA ilegal in Romania sa nasti acasa.

Ati vazut la NASTERI EXTRAORDINARE (Birth Stories pe Reality TV) acea nastere din Hawaii (cred) unde tipa a nascut in apa oceanului? Ea era cam duuusa dar mi-a placut ideea





DONATI ACUM 2% DIN IMPOZIT PENTRU SMURD!!! www.fundatiapentrusmurd.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Clar la spital, in caz ca se intampla ceva doctorii sunt pe pozitii si intervin imediat.

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eeolyn spune:

Ce imi place cel mai mult la raspunsurile de aici e ca toata lumea are impresia ca la spital nu stiu cine are grija de tine. In Romania vreau sa spun! Ca in Germania, Olanda, Belgia, Marea Britanie si alte locuri din astea sunt convinsa ca e un fel de raiul pe pamant in comparatie.
Eu sigur as naste acasa. Oamenii sunt diferiti si ce e bun pentru unii nu e neaparat bun si pentru altii, dar cred ca daca nasterea acasa, in unele locuri chiar neasistata, este posibila atunci e posibila si la noi. Nu cred ca la noi sunt femeile mai predispuse la complicatii decat in alte parti ale lumii. Ca sa nu mai pomenim de nenumaratele cazuri de copii si mame moarte din neglijenta atat de raspandita pe la noi. Mi-e mult mai frica de spital si doctori (pentru ca nu le pasa si ei sunt acoperiti orice s-ar intampla)decat sa nasc la lighean cum zicea cineva.
Numai bine tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Cu siguranta la spital.Poate ca in Romania nu sunt cele mai bune conditii,dar mai sunt si oameni care-si fac meseria de dragul meseriei si nu pentru spaga.

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

cu banii pe care ii dai pe dr (cabinet particular ca nu se poate altfel ), ecografii + nastere in spital particular, mai bine iti faci bocceluta si te duci undeva in afara sa urmaresti sarcina si sa nasti. vorba cuiva, un low cost pana la Viena e 60 euro. iti faci o eco si pleci inapoi... nu mai zic ca la noi majoritatea sunt incompetenti, vai de specializarile lor... asa ca daca ar fi sa mai nasc, clar, as naste in Germania, as face urmarirea in G si neaparat un screening de malformatii cardio + rest tot in afara. aici am facut 35 de eco (5 morfo) si mai bine nu faceam nimic, ca si asa 5 medici ecografisti, printre care si Iosup au vazut o artera care nu exista !!! asa ca... ori pe camp ori in bucuresti (parerea mea, din experienta mea) tot aia e !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

spital, particular daca se poate

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

voi naste la spital privat . normal .

Mergi la inceput