Unde preferati sa nasteti?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flufy spune:

Eu am nascut de 5 luni jumate,dar daca mai facem un copil,as vrea sa nasc tot la spital.
motivul:in spital sunt medici,asistenti cu experienta ,care au grija atat de mine cat si de bebe.
Nu cred ca as putea sa nasc acasa.
Dar fiecare face cum crede mai bine.
Multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

Prima data am nascut la spital, daca voi fi din nou insarcinata nu stiu ce voi alege. Aici in Olanda multe femei au oroare de spital, considera nasterea acasa o binecuvantare, se simt mai relaxate acasa, doar cu moasa si medicul de familie, considera spitalul ca pe un mediu ostil, murdar (si cat de curat e!), de aceea aleg de buna voie sa nasca acasa.Eu am nascut in spital, am fost si eu, recunosc cu sinceritate, tratata ca o printesa (cum zice si alessia), mama mea a asistat si ea cu sotul, si ei au primit la fiecare minut toate informatiile cu privire la starea mea si a copilului, asistentele au fost foarte dragute.

Sincera sa fiu ma cam bate gandul sa nasc acasa, daca Bunul Dumnezeu ma va binecuvanta cu o alta sarcina, dar vom mai vedea!

http://s243.photobucket.com/albums/ff152/adinaleistra/

mamica de balenica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

La spital!Cele din familia regala nasc tot la spital,de ce oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

La spital,deffenetley...unde am si nascut dealtfel...

Anca, mami de Bianca si Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

As naste la spital doar strict dpdv al nasterii ca atare. Restul celor trei zile care se sta in spital la nasterea normala se sta doar de pomana. Pe mine nu m-a ajutat nimeni cu nimic cat am stat acolo.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Nu... imi era frica si cu doctorii "la fundul meu" in spitalul utilat cu toata aparatura necesara ... daramite sa fiu singura acasa?!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Pe Marte si sa ma asiste un martian care e constient de juramantul care l-a depus atunci cand si -a ales meseria de doctor martian!

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

Dupa doua nasteri naturale in Romania de bbei de 4 kile si (SI RECUNOSC CA M-A BATUT GANDUL SA NASC CLANDESTIN, ACASA) as naste in spital numai pentru ca acum se poate naste in apa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

La spital, aici in Montreal conditiile sunt foarte bune in spitale , fiind prima nastere mi-e frica, prefer sa am doctorii si toata aparatura langa mine.

http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Nu acasa.In nici un caz!

Mergi la inceput