Unde preferati sa nasteti?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunnyday spune:

Sigur la spital. O sa ma simt mult mai in siguranta cand va veni momentul. Sa stiu eu ca e aparatura si tot acolo.
Pentru fetele care vor sa nasca in apa, si eu as fi vrut, dar am o prietena obstetrician si dupa ce mi-a explicat riscurile unei nasteri in apa, nu mai vreau. Poate nu e chiar asa, dar zic sa mai intrebati.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klaus29 spune:

nu, nu as prefera sa nasc acasa..... la spital sub supravegherea medicilor este cel mai bine... cred ca o clinica particulara ar fi de preferat...

Claudia si bebe Andrei (13martie2004)
http://community.webshots.com/user/klaus29100
si
NOUTATI 2006
http://community.webshots.com/album/547409738gamZWG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

In spital, dar nu in defintia romaneasca a spitalului... am inteles totusi ca exista clinici de maternitate particulare in bucuresti, unde beneficiezi de tot confortul necesar (in mare, ca s-o zicema pe-aia dreapta, "ca-n filme"...). asta ar fi optiunea mea, daca din pacate DPN nu ar fi 25 decembrie, caz in care nu prea imi vine sa-mi plimb burtica pe ninsori si zapezi.... asa ca va trebui sa ma multumesc cu spitalul judetean, cu spagile de rigoare, cu rugaciunile in gand ca totul sa fie bine si cu speranta ca intr-o zi se va putea naste si in romania in conditii umane.

Deea si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Mi se pare aiurea intrebarea!
Normal ca la spital.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Spital,datorita personalului si echipamentului tehnic.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Am nascut prima fetita intr-o clinica particulara din Dubai, ca acolo eram de vreo luna si jumate cu sotul in interes de afaceri. Acum, sunt in 15 saptamani, insa deja am stabilit ca voi naste intr-o clinica particulara din Londra. Am vazut si spitalul,si personalul. Jos palaria. Iar daca totul decurge normal, a doua zi dupa nastere pot parasi spitalul. Oricum, cat o sa fiu in maternitatea aia, sotul meu o sa fie cu mine in permanenta, deja am rezervat un apartament cu un dormitor, baie si tot ce mai trebuie. Confortul este extraordinar, iar atmosfera......cat se poate de intima. Nici nu ma gandesc sa fie altfel.

14+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darry spune:

Nu as prefera sa nasc acasa pentru ca mi se pare absurd dat nici spitalele din Romania nu sunt alegerea cea mai buna. Daca ar fi sa mai am un bebe as naste mai mult ca sigur in strainatate si nu din snobism ci pentru ca atunci cand l-am nascut pe David au fost groaznice cele 6 zile din maternitate. Au venit de la dezinsectie si au folosit solutie toxica pe langa patuturile copiilor, gongile se plimbau ca pe bulevard pe copiii din tot spitalul inclusiv pe David, manusile care ar fi trebuit sa fie sterile erau folosite de la o nastere la alta dupa ce le spalau cu apa de la robinet,s.a.m.d. Darry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Eu as naste in apa, bineinteles intr-o clinica specializata, dar musai in apa. Din pacate nu stiu daca in Romania exista asa ceva. Stiam ca la Victoria (Brasov) era, dar se pare ca au desfiintat-o.

Zenobia (Raluca)
-------------------
Tanasestii trasi in poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

la spital,logic.doar ca as prefera sa fie unul care sa aiba macar minimul confort si igiena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

In spital, pt sigurantza bebelusului.Acasa te simti mult mai bine insa fereasca Domnul de ceva neprevazut,ce ma fac?

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 15+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput