Unde preferati sa nasteti?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Mi-as dori eu sa pot naste intr-o clinica particulara...Pana la urma tot spitalul e cea mai buna solutie,acasa in nici un caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La spital, normal, dar daca nu se poate din diverse cauze....e bine venit oriunde , sanatos sa fie.







Paulacu Paul sau David???? 32+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Eu cred ca as naste aici, daca nu intr-o clinica particulara in Romania.Cumnata mea cand a nascut la stat( ca la particular zicea ca e prea scump si a juns sa ii dea medicului bani exact cat ar fi costat-o la particular) are o taietura de toata frumusetea,iar copilul a fost pe punctul sa moara dintr-o neglijenta a asistentelor.
Eu cred ca merita sa ai pretentii , mai ales in aceste momente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Nici un moment nu mi-am dorit sa nasc acasa. Eu ca mine, dar numai la spital sint doctori care sa aiba grija de bb, daca el are nevoie de grija si aparatura speciala..

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Mi-ar fi placut intr-o clinica particulara unde am facut si ceva controale, dar n-a fost sa fie... Tot la stat am ajuns si a fost super ok. Asa a dat Domnul...sa cunosc multe cadre de acolo si ma simt bine.

Geani de Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

in nici un caz acasa, am nascut la spital, mai vreau un bb si nici nu ma gandesc sa nasc acasa

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana4 spune:

Eu am nascut la spital ambii copii(cezariana).Iar la ultimul nascut in septembrie 2005 am stat in spital exact doua zile.L-am nascut marti si joi am fost acasa .....si a fost foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mildi spune:

In nici un caz nu as vrea sa nasc acasa. Bineinteles la spital unde doctorii sa aiba grija de mine si de bb.
Ildi si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Doamne fereste sa nasc acasa!!! Pai ce mai suntem pe vremea strabunicii sa ne punem un lighean langa soba si sa dam drumul la bb el?? Atunci ce nevoie am mai avea de doctori si de aparatura de specialitate?? Si daca as avea nevoie de cezariana sau copilasul de ingrijire speciala???


NUNTA NOASTRA

POZICI

Maria si Razvan Mihai in burtica (29 saptamani)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celsi spune:

la spital de preferat o clinica particulara

Mergi la inceput