Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Eu am noroc cu iubitul meu sotz, care stie sa se ocupe de absolut orice in casa de la gatit, calcat pana la copii. In mod real, evident ca distribuim sarcinile in functie de timp. Amandoi lucram asa ca mi se pare firesc asa. Probabil cand voi fi acasa in concediul de maternitate ma voi ocupa mai mult eu de casa dupa un timp, cand voi putea ... Oricum, din acest punct de vedere eu nu ma plang deloc.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 25 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

eu bine inteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Am o minune de sot care stie si face detoate (mai putin mincare),si cu care impart treburile gospodaresti,cit mai egal cu putinta,in functie de timpul fiecaruia.

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura030677 spune:

Sa vedem:

- cumparaturile le face el (aprovizionarile)
- mancarea: gatim amandoi, in functie de chef sau/si timp (ne mai facem si surprize din cand in cand)
- spalatul: io..dar mai da si el cate o raita prin baie plus k ma ajuta la intins rufe si caratul lor..
- curatenia: zilnica eu, la sarbatori si vizite "oficiale" el - bravo lui si un pupic! La spalat vase se implica aproape zilnic.

In plus, cand am treaba imp. legata de servici, ia initiativa si face papa, vede de copii (care vin la mine) si ma lasa sa-mi fac taskurile
pentru intelegere!


-


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Inainte de a ramane insarcinata,toate treburile in casa le faceam EU! Dar de cand am nascut,treburile s-au schimbat.Acum ne-am impartit "teritoriile":eu ma ocup de copil,pana in cel mai mic amanunt (ar fi si culmea sa nu fie asa!)si gatesc, iar el se ocupa de curatenie si cumparaturi diverse.Aprovizionarea "masiva" o facem impreuna.Cateodata il mai "iert" ca vine obosit de la munca si mai fac eu din treburile lui,contra cost .

Miha si puiul Robert

Pozele noastre

Uneori cand viata inchide o usa deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

In mare eu deoarece sunt mult mai libera decat el, dar ma ajuta pe cat poate.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

Treburile casei le fac eu , ajutata seara si la cumparaturi de sotul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

Pe mine ma ajuta sotul la absolut orice iar eu sunt o REA si impart munca in functie de ce am eu chef sa fac, asa ca el face ce eu nu am chef in acel moment sa fac deci la noi nu exista reguli.
Anca&Alex de 35sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivi.chiriac spune:

De ce trebuie sa faca femeia mai mult decit barbatul?Cind vor ei sintem egali,cind nu au chef..."e treaba de femeie"E corect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HAPPY GIRL spune:

Observ ca femeile din ziua de azi s-au emancipat. Si la noi este cam la fel: fiecare face ce nu are timp celalalt. Cu doua exceptii: el nu spala si nu calca. In rest, face orice.

Happy Girl si Alexandra

Mergi la inceput