Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina Sabau spune:

Pai amandoi ,cumpararurile cine ajunge mai devreme sau amandoi si in casa ne impartim ...

Cristinutza , Ericutza si bebitza din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

hehe!!!
Totul impartim, inafara de spalatul vaselor pe care sotul meu nu o face decat ca urmare unei pedepse...sau unei vinovatii din diferite motive...
Si mai impartim si calculatorul sau televizorul!!!
Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

Depinde de timp si de situatie mai face si sotul cite ceva.

Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La noi familia e mare asa ca fiecare are partea lui de shmotruiala,chiar daca eu stau acasa acum.Asadar:Buni calca rufe,Robert duce gunoiul,mami face mancare ,curatenie si spala rufe pe care le intinde impreuna cu tatii,bb se ocupa cu murdaritul .La curatenia generala participa toata lumea,fiecare dupa posibilitati.Duminica e ziua cand tati face mancare,strange paturi si rasfata copiii.Sambata facem cumparaturile,eu ducandu-ma la piata in timpul saptamanii doar pt maruntisuri.Asta e situatia si mie imi convine de minune.

andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EdeL spune:

noi le facem impreuna cum se nimereste. nimic nu-i impartit. cine are timp face ce trebuie facut in casa si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Eu sunt toata ziua acasa,el la servici.Cumparaturile le facem impreuna dar mai mergem si singuri,de dat cu aspiratorul dau si eu dar el face totul mai meticulos,adica cind da cu aspiratorul muta si patul de la loc sa poata aspira si acolo,de spalat vasele,le spalam amindoi,depinde care are chef,dar se intimpla si sa spal eu vasele si el sa le stearga imediat.Baia ii in totalitate a lui desi mai sterg si eu toalete,vana si chiuveta.Spalat hainele amindoi dar eu trebuie sa le agat si sa le string ca el n-are rabdare.Mincare fac aproape zilnic pt. mine,mai rar pt. amindoi ca avem gusturi diferite dar el face si pentru mine cind eu nu am chef sa gatesc.De prajituri se ocupa el.Si de reparatii.Numai sa danseze nu stie in rest sunt multumita.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Eu sunt acasa toata ziua, si fac dezastru toata ziua, evident. Asa ca mai mult dupa mine fac curat. Are si el initiative, dar cand are timp.....cand vine devreme acasa si nu are de lucru. Curatenia generala o facem impreuna, si sunt destule ocazii in care eu stau si el face curat, din proprie initiativa.

Nu ma plang, sunt multumita, mai ales ca atunci cand locuiam in Bucuresti, iar eu lucram si el nu......nu am pus mana pe absolut nimic. Nici n-as fi avut cand.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivian spune:

noi facem amandoi, poate uneori mai mult sotul meu, io ..ma mai"fofilesc", sunt mai lenesha dar el le face toate ca la "carte"!
cred ca asa e frumos...drepturile si obligatiile sa fie armonios ..combinate
cu respect vivi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Treburile casei se prezinta cam asa: eu in casa, el in gradina. Cind scutur covoarele, dau cu aspiratorul si spal geamurile ma ajuta si el. Chiar si la facut mincare, citeodata, dar fara spalatul vaselor. In gradina il ajut si eu, dar mai ales unde am plantat flori si citeodata la udatul gradinii. Am o gradinitza destul de frumoasa, care sintetzi in partea italiana (eu locuiesc la Melide alaturi de Lugano), putetzi sa ma vizitatzi, incep sa se coaca rosiile, castravetzii deja i-am probat, si nu va ginditzi la prostii cum m-am gindit eu, vorbeam de castravetzii din gradina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Ce fac EU!Adica:spalat,calcat,mancare,ingrijit copil(dupa ce pleaca bona),mici cumparaturi,curatenie,CHELTUI BANII pe care-i aduce el!
Ce face El: MIZERIE ,ingrijit flori,reparatii,intretineri,ADUCE BANI
Cumparaturile saptamanale le facem impreuna , iesim la iarba verde sau strand saptamanal!
Eu fiind studenta si asa nu prea am ce face acasa!Cand voi lucra si eu situatia se va schimba sigur!

Roxi si bb Rares 9. april.2002
http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela

Mergi la inceput