Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 1Sanziana spune:

El gateste mai tot timpul,cumparaturi facem impreuna,iar restul cam fac numai eu.Aaa...curatatul geamurilor si a baii e treaba lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankka13 spune:

el face curat ,cumparaturi ,facturi .Eu mai gatesc din cand in cand si il ajut cu curatenia .Dar el face in proportie mult mai mare decat mine .Ma menajeaza enorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peca spune:

eu fac aproape tot, fiindca stau toata ziua acasa si nu prea am ce face, doar cumparaturile impreuna fiindca trebuie sa ma duca cu masina, dar as prefera si alea uneori singura;
daca ii pun eu sa faca ceva nu zice nu,...asa ca uneori mai ajunge la :calcat(mie nu imi place), la scos vasele din masina de vase sau sa le puna la spalat, la scosul hainelor din masina si intins, sau uneori chiar adunat (carte la el inseamna adunat de pe uscator si trantit pe pat)
copii inca nu avem, dar atunci o sa se imparta treburile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns debby spune:

Noi avem o intelegere : cel care nu lucreaza se ocupa cu treburile casei , iar cand lucram amandoi se divid ! Daca singura fac curat in 3 ore ( exemplu ) , amandoi facem intr-o ora jumatate si cealalta ora jumatate ne ramane de petrecut impreuna ! Convine , nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

Eu gatesc,el spala vasele,curat fac eu,dar curatenia generala o facem impreuna.Cumparaturile la fel.
Si asa nimeni nu se supara

Sorina.
"If you respect others,they will respect you!"
http://community.webshots.com/user/sorina1982

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

He , he, la noi de cand am facut "sedinta" toate treburile sunt bine puse la punct. Ce mai se divid foaarte bine si cateodata in favoarea mea(el are mai multe de facut ca deh e barbat)!

Mamica lui Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

raspunsul meu a fost pentru perioada cand eram trei in casa... da, atunci eu faceam totul in casa ... de la dus gunoiul pana la spalat geamuri si cusut lenjeria. Sunt incluse si cumparaturile pt casa si facut mancare.


Freia si bebe Alexa

http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

La noi e in functie de timp... Mai mult eu... Dar cand e liber face singur. Imi spune sa ies afara, la plimbare ca sa termine mai repede, cica-l deranjez! Unul din hobby-urile lui e CURATENIA!!
Dar si cu Luka ma ajuta: ii face baie, iar cu pampersii mai putin... mereu ii pune stramb!

Adina & Luka

http://www.babiesonline.com/babies/l/lukayashy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

La noi se stie:le fac eu.Cind sint ocupata cu alte treburi sau nu ma simt bine face el de mincare,cumparaturi si ce mai e de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina Paraianu spune:

Si la noi treburile le fac toti, dar mai mult eu...
Fetelor care aveti soti care dau cu aspiratorul (am vazut ca sunteti multe!), cum ati reusiti sa-i invatati asa ceva? Au venit invatati de la mama lor? Exista cursuri on-line? Ar fi bine ca reclamele care se dau in timpul filmelor de actiune sa contina filmulete despre cat de bine si de frumos este sa dai cu aspiratorul, mopul si alte activitati de curatare.
Eu nu reusesc deloc sa-l conving, nici cu nici cu!
Doar cu spalatul vaselor se ocupa si cu gatitul din cand in cand.
Of!
cu drag, Corina

Mergi la inceput