Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu...singura...in curand sper ca menajera.Precizez ca deocamdata nu muncesc pt ca sunt ultimul an la facultate...cum termin facultatea si imi fac o afacere o sa-mi angajez o menajera. Al meu sot cred ca l-a facut ma-sa print...nu face nimic.

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

De doua ori pe saptamana menajera, in rest eu si sotul. Dar cum catzelu inshira toate jucariile peste tot, e musai sa aspir zilnic si asta o fac, aproape excluiv, eu!

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

[eu fac curat, ma ocup de bucatarie, sotul de cumparaturi si de curte,iar de treburile marunte... cand eu sunt obosita se ocupa el si invers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Eu fac tot....sotul meu considera ca i se cuvine asta

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Ne impartim responsabilitatile, dar se intampla sa mai pregateasca si el papa sau eu sa repar aspiratorul.
Stie sa faca de toate in ideea ca poate vor veni momente cand va trebui sa se descurce si singur(Doamne fereste) dar e bine sa fie pus in garda

Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem siPOZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Depinde de dispozitia care o avem...
Cateodata fac eu toata treaba... dar mai avem si zile cand facem amandoi...


HAI STEAUA!!!!

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majaginn spune:

sheherezada - chiar ca bine ai face sa-l "ciocanesti" un pic in cap sa priceapa ca nu i se cuvine,....

Eu sincer ma consider cea mai norocoasa din lume. Sotul meu e barbatul ideal- infara de faptul ca NU STIE sa faca de mancare , face totul!!!

De obicei facem impreuna totul, dar nu stam sa tinem socoteala!
Sambata e zi de curatenie, amandoi , unul sterge praful, alalalt aspira, unul uda florile, celalalt sterge pe jos etc etc.

al meu iubit adora sa mearga jos la spalat (avem spalatorie la bloc) si chiar recunosc le face mai bine ca mine! Adora sa spele vasele si uneori ne certam cine sa le spele- adica si eu si el vrem, cam asa sta treaba,....

si chiar daca nu stie sa faca de mancare e langa mine in bucatarie si ma ajuta cu ce e nevoie- taie, curatza, sterge dupa mine,.....

La cumparaturi merge cine apuca si cine are masina in ziua respectiva- simple as that!

Masina o spalam amandoi- el pe dinafara eu o aspir.

Nu mi-as putea imagina o casnicie in care nu ar fii asa cum e la noi. Nu mi-as putea imagina sa vin acasa de la servici si sa ma pun sa fac de mancare , sau sa merg la spalat singura sau sa fac curat singura. Si asta nu ptr. ca as fii intr-un fel sau altul alintata- ci chiar dimpotriva! Sotul meu nu face asta ca sa ma trateze ca pe o "printesa" (as innebuni daca ar face asta) ci pur si simplu ptr. ca asa functioneaza o relatie sanatoasa.

Cel putin asta e filozofia mea de viatza.

Maja & Seb newlyweds
http://community.webshots.com/user/ginmseb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina0 spune:

Mai mult impreuna facem ceea ce tine de curatenie si copil!

In ceea ce priveste bucataria (mancare )- eu si masina (curatenie) - el!

Asta pana acum, dar nu se stie niciodata ce va aduce vremea ca doar suntem la inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Eu si soacra( care mai vine si ne ajuta destul de mult) . Sotzul prea putin.Treaba lui in casa se rezuma la a strange cosul de vase, la a spala vase din cand in cand si la schimbarea nisipului pisicii!!! restul eu!!
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Eu curatenie (sunt mai organizata), el mancare (gateste mai bine ca mine). El mai mestereste cate ceva prin casa cand e nevoie, e f indemanatic.
De copii ne ocupam amandoi, care se nimereste.
De masina, mai mult el (dar nu prea e nevoie), cumparaturile le facem amandoi.
Stam foarte mult impreuna si la job si acasa, nici n-as putea altfel, mi-e foarte drag si dupa 10 ani.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput