Treburile casei - cine le face?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Cu exceptia vaselor pe care sotul meu nu le spala, si hainele pe care le spala "Maritzy", ne ocupam de casa impreuna. Cel putin nu trebuie sa chem instalatori, electricieni, zidari. El strica, el repara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Nici nu stiu ce m-as face daca nu m-ar ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Cumparaturile le facem impreuna intotdeauna... doar nimicurile in cursul saptamanii le mai cumparam cand unul cand altul, mancare facem care cum avem chef... ori eu, ori el, dar mai mult eu, iar curatenie, avem o doamna, o super doamna care face curatenie in casa... off, depind de femeia asta si ma ajuta enorm, nu stiu ce m-as face fara ea! Are maini de aur!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzupi spune:

eu gatesc, el spala vase, din cand in cand gateste si el ceva special. Cumparaturi fac eu daca sta el cu bb, daca nu, merge el cu lista la cumparaturi. De aspirat aspira el,asa ca amandoi facem curat in functie de timpul liber.

Anca si bebelusha Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paris_h spune:

Majoritatea treburilor eu le fac pt ca am mai mult timp liber si ca sunt o fire activa.De asemenea ma pricep mai bine la administrarea banilor.Cand suntem impreuna, spre exemplu sambata, facem totul impreuna si e ok.Totusi am momente cand obosesc si ma satur de "activitate" si atunci imi vine sa ma tot duc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns primus spune:

...in mare.....eu fac curatenie si spal,al meu sot e cu cumparaturile si gatitul sporatic,iar mama restul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.carolina spune:

Pentru ca sunt insarcinata in 35 de saptamani, sotul face totul, curat, cumparaturi,spalat vase inclusiv gatit( gratar, cartofi prajiti, pui la cuptor sau salate).Inainte sa raman insarcinata el facea cumparaturi, spala vasele ,iar eu gateam .La curatenia generala amandoi in mod egal.Sunt ffff norocoasa pt ca ma ajuta foarte mult si ma intelege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Impreuna facem tot ! Ca e vorba de gatit, curatenie, cumparaturi, etc. Pana si cand imi fac manichiura ma ajuta, iar eu imi bag nasul atunci cand el umbla la masina. Ne ajutam si ne rasfatam reciproc.
Iar daca unul din noi se simte rau, celalalt preia sarcinile mai usoare fara sa comenteze, dimpotriva.

Raza de soare, curand SOTIE de pui alintat


Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Impreuna, daca este acasa...nu exista eu sa muncesc, el sa stea...

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicdt spune:

In we cand suntem acasa amandoi,facem totul impreuna ,dar in cursul saptamanii cand suntem la servici de dimineata pina seara tarziu ,menajera face totul,curat ,mancare ,merge la piatza,noroc cu ea ca altfel,tot la racituri stateam,pacat ca nu am mai mult timp ptr gatit ,imi place tare mult sa gatesc,dar din pacate timpul nu este asa de darnic cu mine.

Mergi la inceput