Avortul

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by irina.c.

quote:
Originally posted by Messa

Ramonella, eu SUNT mama. Arianna a devenit Arianna din momentul in care am stiut ca este un fat viabil si am decis ca ramane in burta. Mi-am dorit acest copil 7 ani. Dar daca ar fi existat cel mai mic risc de handicap sau alta boala, nu as fi ezitat o secunda sa iau decizia de a nu aduce pe lume un om cu probleme pe viata. Poate tocmai pentru ca mi-am dorit-o 7 ani. Nu-mi puteam permite dupa 7 ani sa am un astfel de esec...

anky, pardon, in apa sunt fiinte vii, microscopice, pe care criminalii de la statiile de epurare le ucid cu clor... ca noi sa putem bea apa aia... si mai urat, sa ne spalam si pe noi si rufele si vasele cu ea...

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!



daca tu,Doamne fereste,o sa ai un accident,ceva,si o sa devii handicapata mental,sau fizic,sau ambele,pe viata - o sa te transformi intr-un esec ,n-o sa mai fii o persoana?

Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica


"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose







Uite iti dau un exemplu de esec teribil. Boala tay-sachs. Copiii care se nasc cu boala traiesc numai citiva ani, pina implinesc 5 ani si mor intr-o degenerare si chinuri continue. Acum convinge-ma ca in cazul asta avortul e o crima,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

mai, o "frecam" de 28 de pagini si crez ca s-o spus totul;

-unii spun, nu-i bun avortul, da' cateodata e de intzeles si statul nu are dreptul sa se bage in optziunile de viatza personala ale cetatzenilor; tabara asta pune in fatza stiintza, nu religia!

-altzii, condamna orice metoda contraceptiva- prezervativ, pilule, sterilet, e.t.c. si neaga dreptul omului de a se folosi de cuceririle stiintzei pt. a (se) feri de kinuri inutile, pe ei si mai ales pe viitorii copiii

eu stiu asa (din proprie experientza si cred sincer in asta!):

Dzeu are grija k aici, pe pamant, sa-tzi platesti rautatea, prostia si sa invetzi ce-si-cum, trecand prin experientze de viatza (bunu' avea o vorba: "copcile, nu arunca Sfanta Paine, ca Dzeu te va face sa plangi dupa ea!"; a avut dreptate!)

de fapt nimeni nu iubeste si recomanda avorturile, dar cele doua tabere nu se vor concilia niciodata- stiintza si dogmele totdeauna vor fi dusmani!

intrebarea mea este:

cum facem s-avem o viatza sexuala dupa necesitatzi (2-3 ori pe saptamana, cica astaar fi media celor ce se declara multzumitzi) fara prezervative, pilule, sterilet, avorturi, termenat p-afara?
(io, spre exemplu, dupa ce ajung la 6 prunci, imi fac vasectomie- mamacangur, marilena12, asta e voie?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Uite iti dau un exemplu de esec teribil. Boala tay-sachs. Copiii care se nasc cu boala traiesc numai citiva ani, pina implinesc 5 ani si mor intr-o degenerare si chinuri continue. Acum convinge-ma ca in cazul asta avortul e o crima,
AL’amore che move il sole e l’altre stelle. www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu
[/quote]N-am cum sa te conving,asta tine de credintele tale referitoare la valoarea vietii in sine si la sursa vietii.
Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Bird, , ar fi minunat sa gandeasca mai multi oameni asa cum gandesti tu.

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"



Heeei...te-ai razgindit,spuneai ca nu mai intrii pe aici

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by ham

mai, o "frecam" de 28 de pagini si crez ca s-o spus totul;

-unii spun, nu-i bun avortul, da' cateodata e de intzeles si statul nu are dreptul sa se bage in optziunile de viatza personala ale cetatzenilor; tabara asta pune in fatza stiintza, nu religia!

-altzii, condamna orice metoda contraceptiva- prezervativ, pilule, sterilet, e.t.c. si neaga dreptul omului de a se folosi de cuceririle stiintzei pt. a (se) feri de kinuri inutile, pe ei si mai ales pe viitorii copiii

eu stiu asa (din proprie experientza si cred sincer in asta!):

Dzeu are grija k aici, pe pamant, sa-tzi platesti rautatea, prostia si sa invetzi ce-si-cum, trecand prin experientze de viatza (bunu' avea o vorba: "copcile, nu arunca Sfanta Paine, ca Dzeu te va face sa plangi dupa ea!"; a avut dreptate!)

de fapt nimeni nu iubeste si recomanda avorturile, dar cele doua tabere nu se vor concilia niciodata- stiintza si dogmele totdeauna vor fi dusmani!

intrebarea mea este:

cum facem s-avem o viatza sexuala dupa necesitatzi (2-3 ori pe saptamana, cica astaar fi media celor ce se declara multzumitzi) fara prezervative, pilule, sterilet, avorturi, termenat p-afara?
(io, spre exemplu, dupa ce ajung la 6 prunci, imi fac vasectomie- mamacangur, marilena12, asta e voie?)

"Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."



HAM,vrei sa te intorci la subiectul 'O intrebare decenta'???

Tre sa recunosc ca m-am distrat de minune la sobiectu ala.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by cristina26

quote:
Originally posted by mamacangur

http://www.antiabortionsigns.com/catalog.html
http://lifedynamics.com/DeathCamps/Holocaust.cfm
http://www.michaelclancy.com/story.html#slideshow
http://lifedynamics.com/Abortion_Information/Baby_Body_Parts/index.cfm
http://www.christiananswers.net/q-sum/q-life032.html a propos de cei cu diverse dizabilitati....

mamica fericita!



Mamica fericita, eu urasc sindromul Down. Daca acest sindrom nu exista, eram si eu o mamica fericita cu un baietel frumos de 14 luni. Acest sindrom nenorocit mi-a omorat copilul...
Cum pot acesti oameni sa zica ca acest sindrom nu e mare lucru cand 4 din 10 copii cu sd au nevoie de operatie pe inima (unui nici nu ii supravietuesc). Eu cred ca este destul de grav ca copilul tau sa aiba acest sindrom...

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

19+ poze cu fetita si cu mine



Te cred,nimeni nu poate sa inteleaga mai bine durerea din sufletul tau,e intradevar o boala crunta.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Anky, acolo unde merita sa intervin si evident fara a crea polemici, o fac.
Ham, e voie mama...tot ce vrei tu, daca tu consideri ca iti este si de folos sau spre mantuire!

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Anky, acolo unde merita sa intervin si evident fara a crea polemici, o fac.
Ham, e voie mama...tot ce vrei tu, daca tu consideri ca iti este si de folos sau spre mantuire!

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"



Braaaavo,welcome back in the club..

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Thanks!

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Anky, acolo unde merita sa intervin si evident fara a crea polemici, o fac.
Ham, e voie mama...tot ce vrei tu, daca tu consideri ca iti este si de folos sau spre mantuire!

MARILENA

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Votati-o pe Anna "In roz"

Marinela12, nota 13, la asta nu ma gandisem, mantuirea prin sex!

Mergi la inceput