Avortul

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

http://images.google.com/images?q=abortion&hl=en&lr=&rls=GGLD,GGLD:2005-18,GGLD:en&sa=N&tab=wi
http://www.avort.ro/marturii.php
http://www.avort.info/

Nu cred ca mai are rost sa spun eu ceva...cititi, priviti pozele, filmele si daca si dupa aceea voi fi considerata o bigota si o ipocrita si o fanatica atunci inseamna ca asa sunt.
O intrebare pt. cei care s-au ostenit pana acum sa raspunda mesajului meu: Cand s-a transformat omul dintr-o creatura in creator? Cred ca am pierdut eu momentul de nu stiu pana la ora asta.

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

M-am uitat pe avort.info si au uitat o metoda: injectarea de ser fiziologic printr-un tub f. subtire introdus in uter dupa dezinfectare, dupa care corpul femeii respinge singur foetus-ul, prin contractii si dureri ca la nastere.


Felicia
http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

mamacangur, prefer sa vaz un foetus taiat bucatzi o data, decat vietzi kinuite ani in sir (viatza inseamna si moarte, uita-te in farfurie inainte de a manca si vezi ce forma de viatza o murit k sa traiesti tu!); despre homosexualitate ar trebui sa te documentezi, inainte de a o condamna (stii cam care-i procentul de homosexuali in manastiri, unitatzi militare, camine, etc? stii ca au fost tzari intregi care au practicat-o?); dar nu de-aia tzi-am pus linkul, ci k sa vezi cine-s aliatzii popilor la care auzi peroratzii anti-avort- EXTREMA DREAPTA! (cei ce slavesc Garda, Legiunea, pe Hitler, cei ce neaga sau aproba Holocaustul- faina aliantza!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Daca tot vrei sa discuti despre acest subiect, de ce aici, unde vorbim totusi de altceva...
'prefer sa vaz un foetus taiat bucatzi o data, decat vietzi kinuite ani in sir ' gusturile nu se discuta...

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Initial creeata de mamacangur

Cum ar fi putut oamenii ca mine sa vada si o alta fata a copiilor cu probleme?

Deci viata unui om se complica numai ca sa-ti arate tie ce e durerea?

Ioi! Si zici ca annelis se substituie gindirii divine?.



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by ham

mamacangur, prefer sa vaz un foetus taiat bucatzi o data, decat vietzi kinuite ani in sir
"Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."

daca ar fi o simpla bucata de carne fara suflet,ar fi ok,dar nu e un simplu "foetus" ,e un copilas,copilasul tau,carne din carnea ta si sange din sangele tau.
Mergi la grupurile de mamici aflate in primele luni,care isi vad prima oara puiul la ecograf.Ce zic ele?"vai,tu,am vazut azi foetusul ala,ava atatia centimetri,etc".Nu,toate zic "mi-am vazut copilasul".
Daca avortul ar fi asa un fleac si o chestie asa impersonala cum o prezinti mai sus,n-ar suferi nici o femeie pentru ca a facut asta.Dar majoritatea sufera pentru ca stiu ca nu e doar un "foetus" cel pe care,in imprejurari mai mult sau mai putin fericite,au decis sa-l avorteze.Fiecare are motive mai mult sau mai putin intemeiate sa faca un avort,dar durerea tot ramane,cu toate motivele din lume.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by mamacangur

Daca tot vrei sa discuti despre acest subiect, de ce aici, unde vorbim totusi de altceva...
'prefer sa vaz un foetus taiat bucatzi o data, decat vietzi kinuite ani in sir ' gusturile nu se discuta...

mamica fericita!


tu asa vezi treaba, e vorba de gusturi?
eu zic ca trebuie aplicata judecata si teoria minimei suferintze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ham spune:

quote:
Originally posted by irina.c.

quote:
Originally posted by ham

mamacangur, prefer sa vaz un foetus taiat bucatzi o data, decat vietzi kinuite ani in sir




daca ar fi o simpla bucata de carne fara suflet,ar fi ok,dar nu e un simplu "foetus" ,e un copilas,copilasul tau,carne din carnea ta si sange din sangele tau.
Mergi la grupurile de mamici aflate in primele luni,care isi vad prima oara puiul la ecograf.Ce zic ele?"vai,tu,am vazut azi foetusul ala,ava atatia centimetri,etc".Nu,toate zic "mi-am vazut copilasul".
Daca avortul ar fi asa un fleac si o chestie asa impersonala cum o prezinti mai sus,n-ar suferi nici o femeie pentru ca a facut asta.Dar majoritatea sufera pentru ca stiu ca nu e doar un "foetus" cel pe care,in imprejurari mai mult sau mai putin fericite,au decis sa-l avorteze.Fiecare are motive mai mult sau mai putin intemeiate sa faca un avort,dar durerea tot ramane,cu toate motivele din lume.

Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica


"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose



cum spuneam, rau imi pare de foetus, rau imi pare de mamici, dar prefer suferintza lor decat suferintza unui copil cu handicap, fara cele necesare viatzii sau nedorit de nimeni...; suferintza copiilor este cea mai mare suferintza si a lua in calcul restul (inaintea ei) in astfel de cazuri este egoism!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by ham
cum spuneam, rau imi pare de foetus, rau imi pare de mamici, dar prefer suferintza lor decat suferintza unui copil cu handicap, fara cele necesare viatzii sau nedorit de nimeni...; suferintza copiilor este cea mai mare suferintza si a lua in calcul restul (inaintea ei) in astfel de cazuri este egoism!"Lui Dumnezeu trebuie sa-i fi placut oamenii prosti. Altfel nu ar fi facut asa multi..."

din punct de vedere crestin avortul ramane o crima,indiferent de motiv
dar fiecare decide in functie de propriile convingeri si idei,si in functie de cat crede ca poate duceIrina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput