Avortul

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Cred ca depinde de motivul avortului.
Din nefericire exista o multime de alte cauze pentru care copiii se nasc handicapati fara nici o legatura cu avortul.

Legalizarea avortului a salvat de la moarte atitea femei din lumea intreaga care isi provocau avort cu metode empirice, intr-un cadru ilegal bineinteles.

Cel mai bine ar fi ca educatia sexuala a tinerilor si a celor care nu au posibilitati de informare sa se faca in asa fel incit sa se evite avorturi care nu sunt neaparat necesare.

Mariana 25+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Zic si eu...fiecare trebuie sa aleaga cum crede ce e mai bine in acel moment ...Nu putem judeca pe nimeni pt ca nu-i cunoastem cu exactitate situatia...Oricum, fiecare se va simti raspunzator, indiferent de decizia luata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Avortul este o crima in orice imprejurari. Omori o fiinta umana. Asta nu se cheama "crima de omor"?
Ca ai sau nu ca justificare frica sau situatia materiala... ca esti sau nu pedepsit de lege... asta e problema fiecaruia.
Bebelusii nenascuti nu au reprezentanti in Parlament.

Parerea mea este: capul face, capul trage. Dupa ea m-am condus eu in decursul vietii mele.
Daca nu este justificat de motive medicale, caz in care familia este de compatimit, pentru ca nu oricine suporta o asemenea povara, consider ca avortul este un act de lasitate.
Este strict parerea mea si se refera la act in sine. Cine se simte lezat, poate scrie, ca nu-l tine nimeni.

Acesta este principiul general dupa care ma conduc. Dar ca de obicei, situatiile particulare (de exemplu avortul ca rezultat al unui viol) necesita o analiza mai profunda.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by BOCANILA Am 38 de ani ,6 copii,nici un avort ,este greu dar va rog sa va uitati la poze si sami spuneti daca ma vad dintre ei.

nu se vad pozele Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
"Traim intr-un paradis al nebunilor."
Serafim Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

BOCANILA, mesajul tau este extrem de jignitor!
Vorbesti in necunostinta de cauza, e total nefondat ceea ce afirmi.

Cristina, nu pune la inima toate prostiile!

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Bocanila, oribil mesajul tau!! Sunt foarte indignata! Daca tu ai 6 copii, nu inseamna ca toate femeile pot avea! Te-ai chinuit cumva sa faci acesti copii??? Unele se chinuie ani intregi pentru unul singur, pierd sarcini....si fara a avea avorturi la cerere inainte!! Foarte urat!!


Cristina, nu pune la suflet! Unii habar nu au ce vorbesc, mai si jignesc pe deasupra! Rusine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bocanila, afirmatiile tale aduc multa suferinta multor fete de pe forum. Ar fi mai bine sa ti le retragi si sa ai mai multa grija fata de sentimentele celorlalti. Dupa cum scrii nu vad sa ai diploma de doctor...

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

CRISTINA26-te rog si eu sa nu pui la suflet tot ce poti citi aiurea pe forum...
Iti stiu suferinta si nu cred ca iti faca bine sa citesti acuzatii nefondate cum sunt in cazul de fatza...
Sunt cam off topic, scuze, dar m-a ingidnat faza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Bocanila, felicitari! 6 copii si nicio cratima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Sunt de acord cu Bocanila.Imi pare rau,asta e parerea mea,stiu ca voi primi multe rosii in cap,dar asta e parerea mea.Si daca Bocanila si-a expus parerea ei,nu cred ca a jignit pe nimeni.Fiecare cu parerea lui.Acum ce,trebuie sa ii dam in cap ca si-a spus parerea???Si sa ii dam AVERTISMENT?????Dar ce a injurat,sau a vorbit urat????A spus clar ca nu si-a dorit sa jigneasca pe nimeni!!!!!Si-a spus doar parerea.Pai atunci hai sa punem avertismente la toata lumea care spune ceva ce nu ne convine...

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor

Mergi la inceput