Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ehehei fetele mele....Serbanica a dormit toata noaptea! fara sa ma trezeasca!!! de la 3 luni! l-a tinut pana la 1 an si jumatate dupa care brusc, a vrut la noi in pat! altfel se trezeste de 100 de ori. Propun un alt sondaj: de cand copilul a inceput sa NU mai doarma noaptea sau de cand doarme copilul noaptea, dupa ce a incaput sa nu mai doarma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumuklii spune:

Piticoata mea, SARA, la inceput nu dormea deloc noaptea, se culca numai la 5 dimineata. Asta a durat pana pe la vre-o 2 luni sau chiar 2,5 luni.
Acum are 5 luni si doarme 12 ore pe noapte, cu o singura trezire la 6 dimineata cand mananca prin somn si adoarme imediat. Sper din tot sufletul sa nu isi mai schimbe programul.Va doresc si voua nopti linistite cu somn din plin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ICorina spune:

Sunt o norocoasa!Alex doarme noaptea inca din prima zi,din maternitate.Desigur i se facea foame, la inceput cam din 4 in 4 ore, insa scancea usor,ma executam rapid,si manca dormind!Apoi, treptat s-a renuntzat la papa de noapte,cred ca pe la 4,5 luni.

Corina si Mihai Alexandru (12.05.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonica spune:

De la 8 luni.

[url=http://www.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mildi spune:

Sunt o norocoasa. Fetita noastra Daria doarme de la 2 luni toata noaptea. Chiar adoarme singura in patut. Nu se mai scoala sa manance. Pana la 2 luni se trezea tot din 3 in 3 ore sa manance. Acum e totul bine si noaptea ne odihnim toti 3.
Ildi si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

A inceput sa doarma toata noaptea de la 14 luni, dupa ce am intarcat-o.

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Avem 4luni jum si inca nu dormim toata noaptea fara sa ne trezim.
Papa titi noaptea si pe mine ma omoara ca nu dorm legat 5-6 ore. Ce naiba sa mai fac....
Cred ca atunci cand scoatem subtul la titi va dormi. pana atunci nu cred...

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

doarme toata noaptea de la 2 luni.
sunt o norocoasa!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns supermomy05 spune:

Fetele mele s-au nascut premature, la 36 de saptamani. Inca din spital mi-a zis doctorita de la sectia de prematuri, ca vor plange si se vor trezi noptile 2 luni sigur; prima luna recupereaza cele 4 saptamani cu care ar fi trebuit sa ajunga la 40, iar urmatoarea luna ptr ca asa sunt copiii in prima luna de nastere. Ei bine, nu a fost chiar asa. Cam de la o luna, o luna jumate dorm noptile cate 7, 8 ore. Mai rar cand dorm doar 6 ore pe noapte. Cred ca ar trebui sa ma consider norocoasa, deoarece am citit si mesajele altor mamici, care sunt nevoite sa se trezeasca la pruncusori, chiar daca sunt mai marisori. Eu sper ca obiceiul fetelor mele nu se va schimba, ptr ca si asa abia daca dormim 5 ore noaptea cu sotul. Pe langa faptul ca petrecem mult timp cu ele mai sunt si altele de facut prin casa. Deci sper foarte mult ca vor dormi noptile si de acum incolo. Le doresc tuturor mamicilor ingerasi cuminti, ca fetele mele.

Supermomy05, si fetele: Ella si Sara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celsi spune:

daca este langa noi in pat si nul doare ceva doarme de la 8 seara pana la 8 dimineata,noaptea mananca dormind.da l si obosesc ziua

Mergi la inceput