Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?

Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea? | Autor: papadie

Link direct la acest mesaj

Sondaj propus de Hollen
Parintii se plang mereu ca nu pot dormi noaptea din cauza noului bebe. Cand a inceput copilul vostru sa doarma noaptea?

Intrebare sondaj:

Cand a inceput copilul sa doarma toata noaptea?


Parintii se plang mereu ca nu pot dormi noaptea din cauza noului bebe. Cand a inceput copilul vostru sa doarma noaptea?


Alege respuns:

A dormit din prima zi
De la o saptamana
Intre 1-6 luni
Intre 6-12 luni
Mai tarziu
Nu doarme nici acum toata noaptea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Pai in primele 3 saptamani am sculat-o noi, la cea mai mica foiala a ei, ca sa-i dam sa manance...si ce ne suparam ca papa maxim 5 minute si apoi adormea!!!

la un moment dat am fost asa de obosita incat n-am mai auzit-o, si nici singura nu se scula...asta se intampla de pe la 3 saptamani pana pe la vreo 3 sau chiar 4 luni. Apoi a inceput sa se scoale din nou (cand am inceput sa-i dam suc de mere) si iar a incetat cand i-l scoteam.

de pe la vreo 6-9 luni se tot scula cand isi pieredea suseta..ajunsese si la 10 ori pe noapte, de noi de-abia ne mai taram. Apoi am desfiintat suzeta si am avut din nou nopti linistite.
Cam de-atunci se scoala numai cand are intr-adevar o problema, sau viseaza urat...foarte rar, o data la doua luni as zice.

Sanatate si somn usor la bebei si parinti!
Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmen spune:

Depinde de cauza. Al meu pana la 6 luni a dormit dus toata noaptea, dupa aceea au aparut dintii si stai si leagana, canta, pana dimineata. Acum are 1 an si iarasi doarme bine noaptea, cu mici excepii.

Carmen si bb Calin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

bebelul meu pana la 3-4luni nu a dormit noaptea,ma plimbam cu el prin toata casa,vorbeam cuel ii cantam,sau motaiam cu el in brate pe fotoliu,in scurtele momonte cand adormea.Cand ainceput sa doarma peste noapte ,la ora5 dimineata era treaz si tot asa!!!asa ca mult succes cu bebelusii la dormit si la mamici sau tatici!!!!

tcris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Baietelul meu de la 1 an jumate nu s-a mai trezit noaptea.Se mai trezeste si acum,dar isi ia sticluta cu apa care e la patut si adoarme iar,nu ne trezeste si pe noi.Pot spune ca de cand s-a nascut si pana la 1 an jumate nu am dormit nici macar o noapte intreaga,fara sa ma trezesc la el.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

De cand o avem pe Cristina, niciodata nu a dormit toata noaptea. Si acum, la 26 de luni, se mai trezeste de 2 ori peste noapte cerand laptic. Asteptam si noi, noptile in care nu se va mai trezi.

Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Pana la 3 luni se trezea de doua ori pe noapte, dupa 3 luni, dar exact 3 luni si pana in prezent doarme toata noaptea.

Mirona si BB Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Bogdanelu s-a trezit noaptea pina pe la vreo 3 luni jumate, cind a renuntat la biberon, iar de-atunci doarme toata noaptea. Au mai fost exceptii, ca boli, dinti,o chestie ciudata, de genul somnambulismului, cind urla fara sa se trezeasca...dar, in general, doarme toata noaptea.Eu sint cea care ma trezesc, sa-l verific, iar citeodata se-ntimpla sa-l trezesc si pe el, ca m-apuca pupaceala ...

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

De la 2 luni doarme toata noaptea. Inainte de asta, ultimele 2 saptamani nu a dormit nici macar o ora pe noapte. Adormea dimineata, la ora 8

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Adi la trei ani a inceput sa doarma toata noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Taisia doarme 7-8 ore de la 1 luna. Acum, la 8, doarme 10-11 ore/noapte, fara sa se trezeasca pt a manca. Dar eu nu am facut nimic deosebit pt asta. Asa a vrut ea.

Mergi la inceput