Toate forumurile Sertarul albastru  Best of DC

stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19
Leah
Leah

736 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Leah  Trimite mesaj yahoo luiLeah Adauga semn de carte la raspuns Trimite Leah un Mesaj Privat
...Sau cand stai opt ore pe zi pe forum si colegii de serviciu (caci la serviciu se intampla totul) si colegii se uita ciudat la tine si te banuiesc de tot felul de chestii, eu ce sa le fac ca nu i-am pus eu sa se uite in calculator la mine....

Leah
Mergi la inceput

Elena

2161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Elena Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elena un Mesaj Privat
Si altele - cand te plimbi prin parc cu copilu`, te uiti lung la alte mamici si te intrebi (sau chiar le intrebi) oare n-or fi si ele "de pe forumul DC" (mi s-a intamplat asta-vara prin parcul I.O.R.).
- cand scrii un email iti lipseste lista de smile-uri de pe DC, simti ca nu iti poti exprima asa cum trebuie sentimentele daca nu pui un bang-bang sau un , ceva acolo; cand ii scrii unei prietene de pe forum devine mai simplu, ca ii explici "emoticon"-ul, de ex. "stii tu, imi vine sa ma dau cu capu`de zid ca ala de pe forum"
- te trezesti dintr-o data ca ai prietene in toata lumea! spui cu mindrie " am o prietena in State/Australia/Japonia/Spania". Grozav, nu ?

Pupici la toate dependentele

Elena&Laura

Editat de - Elena on 31/12/2003 13:52:27
Mergi la inceput
carmenutza
carmenutza

1605 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmenutza un Mesaj Privat
..sau cand iti suni sotzul la birou sa ii povestesti ce s-a mai intamplat pe forum.
..sau cand iti tii copilul in bratze si il alaptezi in timp ce citesti.

carmen
Mergi la inceput

Oana_B

6614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Oana_B un Mesaj Privat

Mai primiti in clubul dependentilor anonimi? Ma inscriu si eu. Am suferit de "DC cravings" cat timp n-am avut conexie la net. Imi venea sa-l pup pe ala de la cablu ieri cand mi-a pus modemul. Barbata-miu: aren't you happy?, io (cu ochii in computer): ihi

Oana_B
Mergi la inceput
m34
m34

1320 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luim34 Adauga semn de carte la raspuns Trimite m34 un Mesaj Privat
Desi nu am venit de prea multa vreme pe aici, m-am "imbolnavit" si eu, iar perioada de incubatie a fost foarte scurta...
Nu am chiar toate simptomele descrise in manualul bolii, dar incerc sa compensez cu altele din plin, de ex ma mai trezesc noaptea si mai intru sa ma uit cate putin pe forum (1-2h numai !), sau uit sa mananc si se raceste
Auziti, e posibil sa se ia chestia asta ? Am povestit unei prietene care intra rar pe aici si ea mi-a spus ca a visat forumul !!!
Numai bine,

Mihai

Editat de - m34 on 20/12/2003 05:28:08
Mergi la inceput
missiday
missiday

468 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite missiday un Mesaj Privat
...sau cand ti se umezesc ochii citind despre persoane pe care nu le-ai cunoscut niciodata ca sunt insarcinate,cand abia astepti sa le arati poze cu copilul tau, cand ai o criza existentiala si te vindeci dupa 10 minute de chat...

Missiday
Mergi la inceput
Andrada
Andrada

7040 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andrada un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by missiday

... cand ai o criza existentiala si te vindeci dupa 10 minute de chat...

Missiday

adevar graiesti...

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele
Mergi la inceput
Marianar
Marianar

2535 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Marianar  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Marianar  Trimite mesaj yahoo luiMarianar Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marianar un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Ortansa

hihihi....mai am si eu una..cand dai refresh din 30 in 30 de secunde sa vezi daca a mai postat careva ceva pe undeva....si cand in timp ce-l schimbi pe copil citesti ce mai scrie nou pe forum in ultimele ....30 de secunde....etcetcetc

Ortansa-deX mamica

mai stiu pe cineva care procedeaza asa

Mariana & Vladutz
Mergi la inceput
crinuta
membru veteran crinuta

13002 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite crinuta un Mesaj Privat
Cand ai 10 minute sa mananci inainte de a pleca din nou, si in loc sa stai ca oamenii la masa, iti asezi frumos farfuria in poala si mananci cu ochii in calculator

Crinuta

Editat de - crinuta on 24/12/2003 10:52:00
Mergi la inceput
elena_ltd
elena_ltd

752 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite elena_ltd un Mesaj Privat
subscriu la aproape tot ce s-a scris pana acum +:
- cand intrebata, neintrebata, tot recomanzi altora forumul DC, mai ales mamicilor si cu prima ocazie sari iar pe capul lor "Ai intrat pe DC?"
- cand schimbi scutecul copilului pe birou, alaturi de pc ca sa mai tragi intre timp cu ochiul pe forum
- cand ii dai biberonul in fata pc-ului si daca e nevoie de ambele maini pentru asta, gasesti cumva sa te contorsionezi ca sa dai "pagina urmatoare"

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Mergi la inceput
Pag. din 19 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com