stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

...Sau cand stai opt ore pe zi pe forum si colegii de serviciu (caci la serviciu se intampla totul) si colegii se uita ciudat la tine si te banuiesc de tot felul de chestii, eu ce sa le fac ca nu i-am pus eu sa se uite in calculator la mine....

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Si altele - cand te plimbi prin parc cu copilu`, te uiti lung la alte mamici si te intrebi (sau chiar le intrebi) oare n-or fi si ele "de pe forumul DC" (mi s-a intamplat asta-vara prin parcul I.O.R.).
- cand scrii un email iti lipseste lista de smile-uri de pe DC, simti ca nu iti poti exprima asa cum trebuie sentimentele daca nu pui un bang-bang sau un , ceva acolo; cand ii scrii unei prietene de pe forum devine mai simplu, ca ii explici "emoticon"-ul, de ex. "stii tu, imi vine sa ma dau cu capu`de zid ca ala de pe forum"
- te trezesti dintr-o data ca ai prietene in toata lumea! spui cu mindrie " am o prietena in State/Australia/Japonia/Spania". Grozav, nu ?

Pupici la toate dependentele

Elena&Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

..sau cand iti suni sotzul la birou sa ii povestesti ce s-a mai intamplat pe forum.
..sau cand iti tii copilul in bratze si il alaptezi in timp ce citesti.

carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:


Mai primiti in clubul dependentilor anonimi? Ma inscriu si eu. Am suferit de "DC cravings" cat timp n-am avut conexie la net. Imi venea sa-l pup pe ala de la cablu ieri cand mi-a pus modemul. Barbata-miu: aren't you happy?, io (cu ochii in computer): ihi

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Desi nu am venit de prea multa vreme pe aici, m-am "imbolnavit" si eu, iar perioada de incubatie a fost foarte scurta...
Nu am chiar toate simptomele descrise in manualul bolii, dar incerc sa compensez cu altele din plin, de ex ma mai trezesc noaptea si mai intru sa ma uit cate putin pe forum (1-2h numai !), sau uit sa mananc si se raceste
Auziti, e posibil sa se ia chestia asta ? Am povestit unei prietene care intra rar pe aici si ea mi-a spus ca a visat forumul !!!
Numai bine,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

...sau cand ti se umezesc ochii citind despre persoane pe care nu le-ai cunoscut niciodata ca sunt insarcinate,cand abia astepti sa le arati poze cu copilul tau, cand ai o criza existentiala si te vindeci dupa 10 minute de chat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by missiday

... cand ai o criza existentiala si te vindeci dupa 10 minute de chat...

Missiday



adevar graiesti...

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

quote:
Originally posted by Ortansa

hihihi....mai am si eu una..cand dai refresh din 30 in 30 de secunde sa vezi daca a mai postat careva ceva pe undeva....si cand in timp ce-l schimbi pe copil citesti ce mai scrie nou pe forum in ultimele ....30 de secunde....etcetcetc

Ortansa-deX mamica




mai stiu pe cineva care procedeaza asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cand ai 10 minute sa mananci inainte de a pleca din nou, si in loc sa stai ca oamenii la masa, iti asezi frumos farfuria in poala si mananci cu ochii in calculator

Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

subscriu la aproape tot ce s-a scris pana acum +:
- cand intrebata, neintrebata, tot recomanzi altora forumul DC, mai ales mamicilor si cu prima ocazie sari iar pe capul lor "Ai intrat pe DC?"
- cand schimbi scutecul copilului pe birou, alaturi de pc ca sa mai tragi intre timp cu ochiul pe forum
- cand ii dai biberonul in fata pc-ului si daca e nevoie de ambele maini pentru asta, gasesti cumva sa te contorsionezi ca sa dai "pagina urmatoare"


Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput