stii ca esti dependent/a de Desprecopii cand ...

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ulisernic spune:

Cand esti pasnic de felul tau, ai oroare de violenta fizica si verbala, nu-ti place sa spui celor din jur lucruri neplacute, dar, cu toate acestea, sari sa-l gatui pe administratorul de retea cand nu-ti merge externul si nu poti sa intri pe DC...
Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Ce dependenta? Este putin spus! Dimineata inainte de a merge la serviciu dau o raita pe DC, renunt la cafea, apoi merg cica la munca... inca nu am net acolo (slava Domnului! ca la fostul aveam si deja am molipsit un birou cu DC). La serviciu le spun celor 2 colege ale mele, nemaritate si fara copii, ca "am citit pe forum... X", sau sa vezi copilul Y ce facea... sau toate povestile pe care le vad le povestesc si ma rog sa nu se plictiseasca si sa nu ma injure in gand! Cand revin acasa dau buzna, deschid calculatorul, bat repede parola, ma descalt si intru pe... DC, ma enervez daca se logheaza greu, bangui ceva la adresa retelei... intru din nou! Repede repede un subiect, doua... intra sotul pe usa si imi spune "iar stai acolo?" (nu va spun ca l-am prins si pe el citind povestea nasterii feciorului, cred ca i-a placut)... Astept sa isi faca jocul si il intreb mereu: "mai ai mult?" Ca si cum treaba multa as mai avea. De cate ori nu am facut mancare sau curat ca am stat uitata aici, ma uitam ca trecusera 4 ore si eu... cu ochii rosii de oboseala mai gaseam cate ceva!
Concluzie: de s-ar face un grup de suport pentru cei dependenti de DC... nu m-as duce ca e tare dulce dependenta asta! Si acum am listate amanuntele cu fiecare saptamana de sarcina, si imi amintesc cum citeam toate povestile si totul in perioada aia. Si cat mi-a lipsit in primul an de viata al lui bebe, cand il mai rugam pe sotul sa intre la serviciu sa mai citeasca ce e nou!
Pupici si dependenta indelungata pe DC!
Elena & George & huzband

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.L spune:

Eu?Eu am noroc ca nu am barbat!Daca aveam,cred ca zbura ori calcatorul ori eu!Ce bine ma simt,nu-mi cere nimeni socoteala,stau ore intregi.Hm...adorm cu DC in cap,ma trezesc cu DC in cap.Cred ca se cheama dependenta,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Sfidand orice reguli matematice,important e ca indiferent de situatie,de neampartasiri sau neampliniri,de cuvinte spuse aiurea...daca aduni,scazi,imparti,rezultatul e mereu pozitiv,in primul rand pentru ca aici gasesti sprijin,raspuns,alinare,liniste...si pentru asta nu pot sa va spun decat ca meritati cu totii.Eu va multumesc!

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

quote:
Originally posted by maryam

Sfidand orice reguli matematice,important e ca indiferent de situatie,de neampartasiri sau neampliniri,de cuvinte spuse aiurea...daca aduni,scazi,imparti,rezultatul e mereu pozitiv,in primul rand pentru ca aici gasesti sprijin,raspuns,alinare,liniste...si pentru asta nu pot sa va spun decat ca meritati cu totii.Eu va multumesc!

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam



Maryam



DUMNEZEU este acolo sus pentru fiecare dintre noi.

Cu dragoste
Andreea mami lui theo si florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

Dragele mele sunt f dependeenta de DC si
prin intrarile mele repetate pe la ore tarzii ca sa reducem costurile, l-am facut curios pe sot... Si uite asa a inceput sa intre si el , sa citeasca si pana la urma ne-am pus net non-stop.
Iar el a ramas in continuare un bun vizitator si care din cand in cand isi mai face curaj si scrie prin discutiile noastre
E foarte bine ca existati!

Mihaela si Flaviu
Poze Flaviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

...cand esti in inchidere de luna si ai pe birou tone de acte,dar in loc sa-ti vezi de calcule,facturi si ordine de plata,intri pe DC si nu poti sa te dezlipesti de computer.Ieri abia asteptam sa ajung la birou sa vad pozele si impresiile de la marea intalnire a DC de duminica.Chiar i-am spus colegei mele ca maine(adica azi)sa ma traga de mana daca ma vede ca intru pe DC,sa-mi termin si eu lucrarile,ca acum vine sefa sa-mi ceara actele si eu nu le am gata.Ma declar dependenta convinsa si nici n-as vrea sa fiu altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

...cand zici, renunt, renunt, dar tot mai mult te adancesti.

...cand sunt reclame la filmul la care te uiti, fugi la calculator si mai dai un "Subiecte active" sa vezi ce mai misca.

...cand ii convingi si pe cei din jur ca e un forum de minune.
(Ieri sotul meu mi-a trimis o lista de discutii de pe DC.)




Lucia sotia lui Csaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Mda... DEPENDENTA si eu...
Dimineata... azi nu intru pe DC - am de-a treaba, fata vrea mancare... am teme de facut...mrrr

Ah... dar parca ieri am postat si eu un mesaj... daca mi-a raspuns cineva? Huh... nu pot, nu pot... trebuie sa intru, macar oleaca sa vad ce au mai scris fetele...
Promit... stau numai cateva minute... nici nu scriu mesaj azi, orice ar fi, ca doar am atata treaba...

Ziua urmatoare se intampla la fel... pentru ca eu nu m-am abtinut si am mai postat un mesaj

Cam asta e... ce sa-i faci?
Sanatate si sa traiasca DC -ul :D

Andreea, Doru si Nathalie

Minunea noastra, Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

... cans ai putin timp renunti sa mai citesti ziarul si te uiti direc la DC !


Mik.

Mergi la inceput