Cratita de fonta Vitesse

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Oh, ce bine ar fi sa fie si in Lidl... dar deocamdata la noi nu au adus inca deloc.

am si eu un tuci bun-bun, dar nu am capac la el, sa fie greu si bun, asta ma satisface pe mine tare de tot la cele mai scumpe.

tigai... sa fie grele si cu teflon in interior. am mai multe marci, toate-s ok. cred ca tefal e cea mai echilibrata calitate-pret (pentru ceva de calitate). sa stii ca si cele din Ikea (cele 365 de exemplu) sunt bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Nu deranjeaza off-topicul, dimpotriva... ce mi-e oala, ce mi-e tigaia Si eu am o obsesie cu tigaile. Acum am un set de la Thomas (cele care au fost in oferta la Real acum vreo 3 ani), sunt fff bune, grele, groase, cum vreti voi. Am una mare si una mica, in care fac clatite. Anul asta am mai luat una mica de la Tefal, dar nu sunt asa multumita ca de cele de la Thomas. Inainte am avut tot Tefal, dar s-a uzat. De la IKEA n-am incercat din gama 365 decat cratitele-oale din inox, imi plac f mult pt ca au fundul gros si sunt si frumusele

Cat despre fonta, da, vreau neaparat fonta, deci probabil voi incerca varianta IKEA ca pe asta mi-o permit la ora actuala sau Vitesse daca mai aflu ceva detalii despre firma asta... nu vreau sa iau teapa chiar daca suma nu e asa mare. Ideea e ca nu o voi folosi mereu, deci nu ar merita o investitie de peste 600 de lei cat este una Staub sau Le Creuset...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

[
[/quote]

socroseniei .Ce tigai folosesti,esti multumita de ele?
Eu zilele trecute am comandat la top-shop si am bagat si un wok cu ceramica si capac,de la Delimano,dar m-au cam bagat in sperieti cateva fete care au zis ca nu e de treaba si sunt bani aruncati degeaba .daca stiti careva si de astea Delimano,detailati,va rog,ca poate inca pot renunta

[/quote]

Eu am de la top-shop tigaia Delimano de 28 de cm. Sunt foarte multumita de ea. Gatesc si cu ulei de palmier si chiar imi place cum se comporta. Plus ca gatitul in ceramica este sanatos. Nu o folosesc zilnic, ca nu gatesc asa des. Insa face treaba buna cand o folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Ma bag si eu in vorba adiacent subiectului. Eu am de la KitchenShop cateva piese Vitesse. E o marca frantuzeasca cu dedicatie pt Rusia, de aceea gasiti site in rusa. Eu am din inox, asa ca nu pot sa spun de cele din fonta cum sunt. Ma impac bine cu ele, nici nu gatesc cine stie, deci au viata usoara la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Despre Delimano pot sa spun ca am, de un an, Dry Cookerul ceramic, de care sunt foarte multumita! Acum cateva luni am cumparat si tava pt cuptor Roaster tot de la Delimano, dar nu din TopShop, ci de la o oferta mai buna in Carrefour, tot cu invelis ceramic, si este foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ultima achizitie este o tigaie Schmitter, luata la oferta din Cora,a fost vreo 50 de lei si este una dintre cele mai bune tigai pe care le-am avut pana acum.Am luat-o pentru ca vroiam una mai inalta, si vroiam neaparat sa fie portocalie.S-a nimerit sa fie si f buna.

Mergi la inceput