MONTIGNAC (188)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Dar se pare ca insisti. Eu nu sunt asa pragmatica, iar efectul bun al apei calde il simt pe mine. Cred ca eu am mai multa incredere. Stii ce se spune, se intimpla si dupa cum gandesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Exact asta vroiam sa iti spun , e foarte important daca tu crezi ca se intampla aceste lucruri, pentru ca suntem ceea ce gandim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Slabesc ,pe zi ce trece slabesc mai mult ,din ce in ce mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Cit am aruncat un ochi pe aici, am ars fasolea verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Eu vizualizez cate doua kile in minus si imi propun sa le ating intr-un timp determinat. Acum am scop sa ajung la 68 de kile pana de Pasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Ma bucur pentru tine, Dulcetica. Si mie mi-a aratat mai putin cantarul azi dimineata, dar vreau sa vad cum se mentine scaderea (eu ma cantaresc zilnic )

Buna idee, Carmen, imi propun si eu sa eliberez de la mine 2 kg pina la Paste! Se mai baga cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ziua buna!

incep cu meniul meu de ieri:
md: kefir cu branza Camembert
pranz: salata bulgareasca + pui Valdostana (sau cum s-o scrie...oricum, delicios!), inghetata cu fructoza
cina: salata Cesar +... 1 cocktail ca m-a dus sotul la Stand-up comedy si aveam de ales intre cocktail si bere...

azi am sarit micul dejun ca am fost putoare si m-am trezit la 11 , iar la pranz am avut spanac cu ciuperci la gratar, ca desert 2 bucatele de cioco 85% si un ceai. la cina voi avea un kefir si 2-3 bucatele de branza Camembert si probabil putina inghetata.

Mi-am depasit starile de ameteala si epuizare...simplu...am dormit, m-am distrat, am ras din suflet si m-am rasfatat. Acum am bateriile incarcate si pot sa zic ca ma bucur de primavara de afara si din sufletul meu. Am asa o stare de bucurie!!! Incredibil cat conteaza sa iti rasfeti putin sufletelul!
Sunt fericita ca incap in blugii noi pe care mi i-am comandat "in orb", doar bazandu-ma pe intuitie, sunt putin lungi, dar pe talie, fund si coapse vin perfect. Chiar aveam ceva emotii ca nu voi intra in ei, obsinuita fiind in ultimul an sa imi iau "prelate", nu haine.
Aseara am fost mai intai la un show de pantomima (fetelor din Bucuresti le recomad cu caldura showurile facute de cei de la Academia Dan Puric), apoi am zis sa plusam cu un stand-up, ca tot suntem singurei si avem copiii la Valeni. Am avut curajul, dupa muuuuuult timp, sa-mi iau pe mine niste colanti, imitatie de piele si o tunica la fel, mulata, imitatie de piele si mi-a zis al meu ca arat senzational si ca o sa-l pomeneasca pe Monti al nostru :))), ca datorita lui si vointei mele m-am transformat in ce sunt azi.
Stiuuuu, lauda de sine..., insa imi creste inima de bucurie cand ma vad acum. mai ca-mi vine sa ma pup :))). Drept care, am simtit nevoia sa ma premiez si mi-am luat un parfumel cu miros de lacramioare si uite asa...SUNT FERICITA!

Eu nu imi mai impun date limite de slabit, sunt incantata de cum sunt acum si incet, incet o sa-mi ating eu targetul de 55 kg. Momentan bat pasul pe loc, in jurul lui 60, dar e ok. Mi-a incoltit in minte ideea de a ma inscrie la un curs de salsa, ador sa dansez si cred ca ar fi printre putinele "sporturi" pe care le-as face cu dragoste. Maine ma duc sa caut ceva de genul prin zona, vreau sa o inscriu si pe fiica-mea si...sa ne apucam sa dansam impreuna.

In rest, abia astept sa treaca ziua de marti, cand ii montez aparatul ala aiurit lui Teo si sper sa trecem cu bine si peste asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Ariel, si eu mi-am propus sa merg la salsa dupa sarbatori
Mi se pare cea mai buna decizie: miscare imbinata cu muzica
Si mie imi place mult sa dansez, dar nu am mai facut-o in ultima vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ariel, cu atata fericire ne fericesti si pe noi Foarte dragut sotul tau, si pt complimente si pt seara reusita

Cum gatiti scrumbia? Hai Brandu cu vreo idee ca doar esti dunareanca

Faina de migdale la pret bun era la Kaufland intr-0 vreme, acum nu mai stiu.

Si preturi foarte bune la alune si fructe uscate sunt pe dried fruits.ro . Eu de la ei mi-am comandat caju, migdale decojite, quinoa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Puisorul, cea mai buna scrumbie pe care am mancat-o a fost facuta in folie de aluminiu,in tigaie electrica de teflon cu capac,cu feliute de lamaie bagate in burta.Cred ca merge si la cuptor...

Mergi la inceput