Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Suna bine o musaca, dar pt asta trebuie sa merg la cumparaturi si n-are cine cara, ca-s singura
Cum zice Ele, cred ca azi mancam oua si in rest lenevesc. Ieri am facut cat de cat curat, imi bag pixu in tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Fetelor ce avans aveti la sarcini pe langa mine cand voi o sa fiti deja fresh dupa nastere, eu atunci voi fi inchinul facerii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cum ati intrat voi in sapt 30? Nu cand aveti 29+ sunteti in sapt 30? Eu daca am la semnatura 27+, inseamna ca am 27 de sapt implinite si 5 zile ( de ex).

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Delia ziceau fetele ca abia asteapta..acum vreau si eu sa"scap" chiar daca nu am pregatit nimic.
Vad la tv atatea nenorociri si aseara ma gandeam, sa imi iau cat mai repede de grija asta..sa avem bebei sanatosi cu toate !!!
Betty tu aveai programata cezariana deja?? parca asa citisem.
Mie mi-a zis doar ca o facem la 39 sapt, dar pana atunci mai ajung la dr.

Amalia ai fost la manastire?? hai un post mic. :)
Paula sanatate multa!!!

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

am ajuns acasa...weeeeee weeekwnd...noi plecam la o plimbare la aer azi mi-am convins sotiorul sa nu stam in casa pe o vreme asa de frumoasa...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula nu mi s-a salvat noua semnatura. Am 29 de sapt in cap inseamna ca am intrat in cea de-a 30-a sapt. Eu asa am inteles ca se numara.
Eu las plusul pt toata sapt .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Asa vreme frumoasa avem si noi, numai afara as sta. Asa ca am trimis pitica cu mama la tara si eu am bagat o plimbare pana la piata. Imi venea sa pap direct de pe tarabe asa bine aratau toate, asa ca azi papam spanac cu tocanita de pui si o salata verde cu ridichi. Ma mai alimenteaza mama cu niste ciorba de burta deci avem papa pew 2 zile apoi mai vedem.
Si la noi au aparut capsunile nu stiu daca sunt de Romania dar aratau si miroseau demential asa ca nu m-am putut abtine si mi-am cumparat 1 kg, sa ajunga si fiica-mea ca ea e innebunita dupa capsuni. Asa de draguta a fost tanti de la taraba, a vazut ca sung gravi si m-a bagat in fata ca sa nu mi se faca pofta, le zicea la restul sa ma lase ca a vazut ea cum am inghitit in sec si nu vrea sa lesin de pofta. J

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Va salut si eu!

Teodora are de o saptamana varicela, se pare ca nu ii mai apar bubite si incep sa se usuce ceea ce are, am avut o saptamana grea, cu multa oboseala, nu prea am dormit noptiile astea pt ca simtea nevoia sa fie langa mine si a dormit cu mine in dormitor, era foarte irascibila si scumpa de ea incearca sa nu se scarpine sa nu ii ramane urme, asa ca am dormit putin, plus mersul la job...deci ma declar foarte obosita :(

Azi am facut ceva curatenie, cu muulte pauze, si mult ajutor din partea sotului.

Carcei si eu am de ceva timp, de mi se blocheaza gamba, am avut niste dureri de abia mergeam, dar mi-a facut foarte bine masajul cu lioton gel si au cedat durerile, asa ca il voi folosi mai des plus Magne B6.


Felicitari fetelor pt. rezultatele bune de la ecografii si sa avem copilasi sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Buna ziua dragelor,

Asa cum anticipam, aseara am iesit sa-i luam flori doctorei si am stat gura cascata prin oras pana la 12:30a.m. , am ajuns acasa si mi-am facut baie ca imi mirosea parul a fum...si s-a facut 2:00 a.m.
Am adormit la 02:30 si cand a sunat ceasul la 4 si ceva am zis ca nu-i adevarat...
La 5:30 eram fresh, machiata, aranjata, in fata la clinica unde nici nu deschisesera.

A ajuns si dr pe la 6:30.
S-a purtat ok, a dat uitarii total incidentul, nici nu-si mai amintea cate sapt am, credea ca e morfo de tr 1...ma rog.

La masuratori a fost ok, chiar a insistat, desi a durat eco 30 de min mi s-a parut ca a tratat cu maxima atentie totul, a incercat sa destinda atmosfera.
Pe scurt, Rebecuta a ramas tot fetita, are 530 gr, totul e ok, in grafic, colul e lung si inchis, are 4.3 cm.

Am plans la eco...eram asa emotionata cand i-a luat la analizat fata iubita mea mica zambea intr-una...a zis dr ca nu a vazut asa ranjita.Se vedea cum se largea zambetul, mai era putin serioasa, apoi iar radea.Nu-mi venea sa cred ce vad Era asa finuta si draguta

Ce m-a deranjat putin a fost ca nu-si amintea nimic de Conc meu med si a zis ca-l cauta, ca spera sa il fi scris...si in al doilea rand m-am ofticat ca a dat print la o multime de chestii din care nu inteleg nimic si nu am si eu nici macar o poza cu fetisoara iubitei mele
Am observat asta abia la receptie, dar intrasera deja alte paciente si am plecat spre casa...

Mi-a luat 600 de lei ca pe langa morfo vezi Doamne a mai facut si Doppler...aiurea..
Ma asteptam sa primesc si eu un CD, ceva, o amintire mai "consistenta" avand in vedere ca e cea mai importanta eco.

Asta e, pana la urma conteaza ca iubita mea ninunica e bine, sanatoasa.
Voi reveni la control peste o luna.
A venit discutia de nasteri si a zis ca vine, ca nu-si lasa balta pacientele...acum, asa sa dea DD!

Am ajuns acasa pe la 9 si am facut nani pana la 13 ca eram ruuupta!

Va pup pe toate cu drag!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Stefania multa sanatate Teodorei.

Bobitza felicitari pt vestile bune. Ma bucur ca esti linistita in privinta dr. Nici mie nu mi-a mai dat poze de la eco de multa vreme. Important e sa fie totul bine.

Mergi la inceput