Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Paula, eu o sa optez pt 1 an, din pacate nu ma avantajeaza deloc varianta pe 2 ani cu plafonul ala care e cat rata mea la casa

Bobitza, eu am dat 440 la eco (de fapt era 550, dar am avut reducere prin abon) si am primit si filmulet, si poze..mie mi se pare ca la banii astia ar trebui sa ne dea si flori Sincer, mie mi se pare ca s-a cam schimbat doctorita ta, fata de ce povesteai la inceput, dar sper sa fie doar impresia mea si sa fie totul bine! Felicitari pt mica domnisoara

Alina, ms mult de info legate de concediu. Daca mai aflu ceva, va zic!

Ama, La multi multi ani tatalui tau alaturi de nepotei

Dana, f draguta camera. Cred si eu ca e o senzatie ff faina sa stai si sa te uiti la lucrusoarele pt bb. Eu abia prin iunie o sa ma apuc..

Amalia, multumesc din suflet pt ca te gandesti la noi! Esti deosebita!!

Oxana, mie imi place fff mult Maria. Si Letitia Maria suna f bine.. Eu daca as fi avut fetita (sau daca o sa am) cu siguranta o sa o cheme si Maria. Asta am stabilit deja de mult

Olimp Inca putin, ca trece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Delia_R, esti la fel de finuta si frumusica.

Bobitza, intr-adevar, asta e cuvantul: radiezi. E incredibil cat de mult semeni cu sora ta! Si felicitari pentru zambareata din burtica. Iti dai seama ca ne asteptam cu toate sa ai o mare ranjita acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Ups, nu c#259; nu ar fi valabil si pentru Delia_R, dar de data asta vorbeam cu cealalt#259; Delie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetele eu stiu ca bb trebuie scos in scoica am intrebat medic,moasa si la maternitate


amalia tsakoniati
28+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Multumim mult, Adriana!
Semnat: Deliile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Legat de scoica: noi am folosit-o in primele 3 luni strict la mersul cu masina, nu am facut rabat dar nici nu am mers pe distante lungi. Apoi am inceput sa o mai punem in scoica si in casa cu jucarii agatate de ea. Nu s-a obisnuit cu scoica niciodata urla in ea de zici ca o taiai, in scaunul de masina i-a placut din prima. Depinde de copil daca se obisnuieste sau nu, cred ca la un moment dat se resemneaza si oricum siguranta e cea mai importanta. Eu nu as renunata la scoica in nici un caz, eu lucrez in mediul auto si vad accidente in fiecare zi, multe foarte stupide, si de cele mai multe ori copii sunt cei mai afectati.

Amalia imi pare rau pt reactiile adverse, am facut si eu acum 2 ani dexametazona zilnic o perioada dar nu am avut asemenea probleme. Stiu insa ca poate da efecte foarte urate. Ti-au zis ca nu ai voie sare deloc cat timp faci injectiile nu?

Eu din pacate nici nu ma pot gandi la indemnizatie copil asa ca o sa stau cat imi permite post natalul si dupa aceea vedem ce solutii adioptam.

Ieri a fost o zi superba, am fost la picnic in parcul dendrologic, Nadia a fost super incantata, ne-am relaxat cu totii... si azi dimineata m-am trezit cu o raceala de toata frumusetea de nu mai am chef de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Dragele noastre,

Va asteptam cu mare drag pe noua platforma desprecopii in grupul Mamici de iulie-august 2013 aici http://comunitate.desprecopii.com/group/28/mamici-de-iulie-august-2013

Vorbiti si va hotarati cine doreste sa gestioneze si sa devina group owner, si astept PM sau mail la andraf@desprecopii.com cu detaliile

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Am calcat o tura... acum ma dor calcaiele si pe sub burta... fac o pauza si mai vad daca mai continui...
Legat de nume ... noi oricum o s o strigam Letitia, dar vroiam si un nume de sfant pentru botez, voi ce stiti, e obligatoriu pentru botez sa aiba si nume de sfant, Oanca esti prin zona???

Noi suntem cumva legati de sf. Parascheva. Este hramul orasului, hramul casei si ne am casatorit de sf. Parasheva. (Nunta a fost pe 13 octombrie, dar cununia religioasa a fost in zori dupa nunta adica pe 14). Dar sa-mi fie cu iertare nu pot sa pun acest nume fetei...
Aaaaa si bunica sotului a fost Parascheva. Ea l a crescut pana pe la 6 ani ca parintii sotului aveau 19 ani si erau studenti.
Ma strange de spate... prea multa coincidenta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor...deja invitatie la mamici de iulie-august pare inca ireal dar e aproape...

asa este saptamana asta mai merg la servici si lunea viitoare si martea viitoare , practic luna aprilie...

hadrianne mama ce reguli de concedii sunt la voi...adevarul este ca nu sti cum e mai bine...dar 20 de saptamani mi-i se pare putin...fiecare tara cu regulile ei cu avantaje si dezavantaje...

amalia draga de tine , ce-ti mai trebuia..ne sonm si reactii adverse , ma rog la DD sa treci cu bine si peste hopul acesta...
multumim pentru gestul tau....

oxana mi-ai mai zis de cicoare mai demult si mi-am luat , nu prea ma satisface gustul...nu este rea dar trebuie sa ma multumesc cand nu e calul e bun si magarul..

diana carceii astea pacatosi ..si eu iau Mg , Ca nu inca dar vad ca nu prea tine de asta ..sunt lagati de sarcina..si concediu placut...

paula mamai eroina pana in iunie vrei sa mergi ..adica luna mai inclusiv sa inteleg...

delia t
eu vreau si-mi iau din start 2 ani , pierd substantial la salar dar nu ma mai intereseaza...am avantajul ca nu am nici o rata , credit nimic...







XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oxana harnicuta...sincer nu pot sa te condamn nici eu nu i-as pune nume Paraschiva




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput