Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Amalia te pup si multumesc din suflet pentru gestul tau!
Dr. ce azis de reactiile adverse la injectii? Sunt normale? Si cat dureaza starea asta, doar in ziua in care faci injectia?

Olimp, e ultima saptamana asa I?

Rodica eu am dat gata sertarul, jumatate am aruncat, jumatate am pus la murat pana cand voi slabi (chilotei si sutiene). Tre sa ma aprovizionez cu marimi xxxxxl.: D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Si eu iau MgB6 pentru carcei. Am uitat sa l intreb pe dr. cate sa iau iar farmacista mi a zis ca daca iau elevit atunci sa mai iau o singura pastiluta de mg, la 6 ore diferenta si nici una nici alta sa nu iau seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eu mai vin la munca, pana in iunie. Nici nu stiu daca e bine sau e rau.
Si apoi, in iunie, intru in sesiune, pe care sper din suflet sa reusesc sa o termin si apoi pot sa nasc linistita.

Si apoi urmeaza greul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Amalia draga esti cea mai buna femeie pe care am cunoscut-o real/virtual, iti doresc multa putere si rabdare sa treci peste saptamanile ce au mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Vai de mine Paula, mai rezisti? De fapt tu inafara de raceli nu prea te ai plans de altele. Eu zic, dar daca nu se inchidea punctul de lucru si eu tot pana in iunie aveam de gand sa vin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Amalia te pup si multumesc din suflet pentru gestul tau!
Dr. ce azis de reactiile adverse la injectii? Sunt normale? Si cat dureaza starea asta, doar in ziua in care faci injectia?

Olimp, e ultima saptamana asa I?

Rodica eu am dat gata sertarul, jumatate am aruncat, jumatate am pus la murat pana cand voi slabi (chilotei si sutiene). Tre sa ma aprovizionez cu marimi xxxxxl.: D


Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 29+ Letitia




Si eu am terminat tot la ora 11 , intre timp am intins si rufele care tocmai s-au terminat. Nu am avut de aruncat, dar de pus la murat da . eu nu mai cumpar nimic, e cald deja pot iesi fara dres Ce vreau sa-mi iau sunt o per de colanti maaariii si lungi si unii scurti, pana la genunchi, sa copere partea pulpoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Sunt in concediu!!!! Am lasat numai 50 de zile dupa. Nu cred ca ma lasa mai mult de 41 de sapt mai ales daca o sa fie cezariana. Mi-e sa nu imis cada prea mult salariul si asa mic. 41 de sapt eu zic e suficient dezvoltata Medeea mea. Merg la lucru sa imi iau adeverinta si sa anunt ca nu mai merg .
Eu cu Mg B6 nu ma inteleg din nefericire . O sa incerc sa iau jumate de patila de elevit zilnic sau la 2 zile poate ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Diana gata cu serviciul?

Cred ca merg in mall sa mananc o saorma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Intrebare iesita din contextul forumului: de unde se ia fisa medicala pt preschimbare permis auto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

'mneata!

Sunt in urma cu cu cititul, raspund pe parcurs.

In primul rand, Diana, sunt superbe pozele. Esti foarte frumoasa!

Dana, ce camera vesela si draguta!

In legatura cu scoica, eu sunt obsedata de folositul scaunelelor pentru copii in masina. Tinutul in brate se face doar pe distante scurte si cand nu se poate altfel. Scoicile sunt facute tocmai pentru ca ei sa stea bine si sa fie in siguranta. Se pot folosi din prima zi. Si cred ca este important sa fie invatati de la inceput ca ala e locul lor. Daca nu stiu ca se poate altfel, li se va parea normal si mai tarziu sa stea in scaunel. Ma scuzati daca sunt mai vehementa, dar eu stiu un caz tragic cu un accident in care parintii n-au patit nimic, dar copilul tinut in brate a murit... In fine, mi se pare ca aici nu trebuie facut rabat sau improvizat. Stiu ca sunt si landouri care se fixeaza la masina. Atata timp cat este un sistem sigur, certificat si testat e ok. Hai ca m-am intins.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput