Piersicute de iulie august (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Maria, ideal asa ar fi, dar eu dim nu sunt in stare sa ma trezesc Mai devreme decat e cazul sa ma duc la serv. seara mai fac si eu una alta dupa ce adoarme el, dar si asa e greu ca dc ma culc la 12, a doua zi sunt ko...

Leti Patrick mai are doar 2 mese de lapte. Una de vreo 270 ml seara si una de 120 ml dim. In timpul zilei abia dc il mai pacalesc cu 90 ml la pranz. In rest efectiv intoarce capul cand ma vede cu bibe. Pediatra a zis ca ar fi bine sa bea macar 400 ml de lapte, dar nu pot sa-l oblig. Mie mi se pare normal sa renunte singur la lapte si sa se indrepte spre mese solide. Ii mai dau apa din paharut, dar nu bea mai mult de 60 ml pe zi. Mai bea vreo 40 ml de supa la pranz... Mai incearca si cu branzica dulce. Eu i-am dat de cateva zile banana cu branza dulce si ii place f mult, sau iaurt, banana si biscuit.

Roxy cum a fost fara Antonica? :) Nu poti sa o adormi in brate si sa o pui la ea in patut? Fara sa mai treaca pe la voi? :). Eu cu Patrick asa procedez cand se trezeste peste noapte. Si el e direct in picioare....

Multumim frumos pt urari, dam si noi o felie de tort si o binemeritata cola pt mamicile care nu mai alapteaza si un fresh pt cele care inca mai alapteaza (felicitari). Uram si noi lml sarbatoritilor de azi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Claudia , felicitari !!!!
Leti , si eu cred ca este suficient lapte si ar trebui si a -3-a masa de solide . Andrei bea la culcare 150 ml si la prima trezire la 3 mai papa 150 ml si dimineata la 7 sau 8 mai papa 120 ml . Restul zile mai papa tzatza , acolo nu stiu sa spun cat

A inceput sa mearga din ce in ce mai bine , tipa , vorbeste toata ziua , orele de somn s-au rarit considerabil , asa ca ma solicita maxim . Andrei nu mananca banana deloc , vomita de la ea :( . Azi i-am dat pentru prima oara peste , a fost incantat , dar nu maxim

Va pe toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Buna seara si de la noi,
Fetelor multumesc pentru raspunsurile legate de mersul cu masina, voi da si eu drumul la aer, insa intai saptamana care vine ma programez in service sa fac o igienizare pentru AC pana atunci nu ma mai duc cu pitica cu masina.
Noi zilele astea am stat mult pe afara cu pitica, iar azi am iesit cu bicicletele cu sotiorul doar, a fost foarte relaxant.
noi am papat orez integral cu pui si supa crema de conopida ieri, iar azi piure de brocoli cu galbenus si fidea in lapte.
Olivette, ce scaun de masina ai luat ca si eu sunt in cercetare
Leti, si eu zic ca poti introduce deja a treia masa de solide, iar ca si cnatitate de lapte mi se pare ok, noi avem de mult 3 mese de solide cu completare de lapte insa ca si cantitate nu am idee cat suge, iar apa maxim 50-60 ml, ceai nu ii dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Muraturica, cred ca este simpatica foc Aurora cu mainile prin castron si imprastiind mancarea in toate directiile
La multi ani Irina de ilenuta! Pentru data de 19
La multi ani Antonia de roxypuy! Si
La multi ani Maya de b_1403! Si
La multi ani Aurora de muraturica! Pentru data de 20
La multi ani Patrick de carmen_80! Si
La multi ani Sara de Pusi! Si
La multi ani Eric de fleurdelise! Pentru ziua de azi

Pusi, cum mai este Sara cu tusea, ce a zis medicul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Leti, ma bucur nespus ca a aparut catelusa ta
Adarev casa de piatra si multa sanatate, sa fii fericita si sa te bucuri din plin de frumoasa ta familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Vera multumim de capitol
Roxypuy, imi pare rau de cazatura, bine ca sunteti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Cu intarziere spunem si noi LMA sarbatoritilor.
Multumesc pt raspunsuri fetelor,o sa-i bag inca o masa de solide ,chiar daca pierd 200 ml lichide.Eu aveam o obsesie cu deshidratarea.
Ada,cand te admiram si noi in poze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Leti, hai ca deja citesc despre perne, imi cam prind urechile ca sunt o gramada de modele si inca nu m-am dumirit, tu ce model ai de la dormeo? Ma gandesc ca pernele le pot lua mai repede c-or merge si pe salteaua cu arcuri

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Carmen, fu f bine fara Anto, am stat si noi aman2 k pe vremuri, am gatit la un pahar de alcool, am vbit, am facut planuri...super! Ma rog, i-am simtit lupsa lui Chitz, era casa cam goala, dar tb sa ne obisnuim si noi fara ea si ea fara noi. Am fkt si o gramada de treaba, ordine, sortat lucruri, m-am vopsit, baie, calcat, gatit etc.
Pe seara,am fost sa o recuperam, era cam maraita, dp baitza a tras o mega criza de plans de durere, banukm k de la dinti k se tot ffreaca la gingie, baleste la greu, rontzaie cu furie tt ce prinde...probabil k vor veni si la noi dintzocii Cei puturosi. I-am dat Panadol, Dentinox si intr-un final a adormit in manduca. Sper sa fie o noapte linistita. I-am dat si niste Bonnisan k nu facuse kk de ieri si A fkt imedit in 15 min.
Am incercat sa o readorm in brate noaptea dar dp ce o pun in patutz e din nou in picioare in 5 min :( asa k o iau in pat, o las sa adoarma bine si apoi o mut, iar dimi dp prima trezire de papa o las langa mine si mai dormim cateva ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Anto,eu am anatomica cu memory-foam,dar nu stiu care model e de pe site ca o am de ani buni.Poti sa incerci o perna intai,dar nu lua de la supermarket.A mea imi place mai mult ca a sotului.Cand am mai vrut sa luam de la ei acum 2 ani spuneau ca nu au modelul ala la vanzare(era ceva cu aloe in husa) si ca o dau cadou daca cumperi... nu stiu ce.

Mergi la inceput