FIV Turcia - 8

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

O sa cer si lista hotelurilor de la clinica in momentul in care stim ceva sigur (adica avem banii).
Noi anul acesta incepem sa ne construim casa si pana la iarna va trebui sa fie gata la rosu, deci va fi o suma destul de mare data odata. Poate nu o sa reusim sa strangem si cei 7.000 EUR pentru FIV si atunci va trebui sa amanam pe anul viitor in primavara.
E bine si cu 6 luni intarziere, numai sa fie cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Offf ce piedici ne mai pun si banutii astia... Eu ma gandeam ca daca la prima tayfuneala s au dus vreo 6000, acum scazand cele 2000 date pe tese si congelare, nu voi depasi 4500. Insa nu iese nici la mine nicicum asa si asta pt ca data trecuta am dat pe cazare 540 euro, iar acum nu gasesc nimic decent sub 900(inclusiv cel la care am stat prima data), plus ca mancare am putut cara de acasa fiind frig.
Eu data trecuta nu am avut ce congela.
E buna ideea cu card de cumparaturi, eu o sa fac si un CAR.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

fetelor care ati fost la teste/consultatie,
Spuneti-mi va rog pe ce aeroport ati aterizat.
Si care aeroport e cel mai aproape?
Multumesc mult,
intregul harem



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Aeroportul si pe mine ma intereseaza. Din Cluj toate zborurile aterizeaza pe Ataturk, pe partea europeana. Clinica pe ce parte e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Draga Hatice, nu am primit inca raportul final al tuturor analizelor in engleza. Am aterizat pe aeroportul Ataturk din Istanbul, pe partea europeana. Acolo m-am intalnit cu soferul de la clinica care m-a dus pana la destinatie. Celalalt aeroport Sabiha Gokcen e situat pe partea asiatica. Si acolo te va astepta soferul. Compania low cost Pegasus efectueaza zboruri din Bucuresti catre Sabiha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

ciuripica, iti multumesc mult.

Voi pleca cu turkish pentru ca pegasus nu are zbor catre bucureti in aceasi zi.E bine ca ma asteapta cineva acolo.

te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Draga Carla, clinica este pe partea asiatica a Istanbulului, in cartierul Kadikoy. Vei gasi pe net site-ul lor care iti va permite vizualizarea 3D chiar si in interiorul clinicii. Poti calatori virtual si viziona receptia lor, holurile, precum si zona de la etajul la care afla centrul de fertilitate. Iata site-ul: http://www.acibadem.com.tr/en/Hospital-Kadikoy.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Draga Hatice, sa-i comunici cu ceva timp inainte Semrei data exacta, ora sosirii si cu ce companie aeriana calatoresti, ca sa te poata astepta acolo soferul lor care va avea o pancarta cu numele tau. Asa a fost in cazul meu. Vei fi dusa la aeroport inapoi tot de un sofer de la clinica. M-am uitat pe net si anul acesta din 9iulie pana in 7august, timp de 30 zile este Ramadanul, perioada de post, o sarbatoare foarte importanta. Dupa aceea, imediat pentru o perioada de 3 zile musulmanii petrec. Asa ca eu voi fi in Istanbul taman in acea perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hatice Taromul eu stiam ca e mai ieftin decat Turkish si tot asa, cu dus si intors in aceeasi zi. Eu cu Tarom am fost in sept. Atata doar ca de la clinica m-au avionat repede la aeroport si am stat destul de multisor acolo. Ploua, mie imi era greata de la drumul cu masina, asa ca mi-a prins bine. Dar nu mi-ar fi stricat o mica plimbare macar in jurul clinicii.

Hoteluri mai ieftine, din lista lor

Nova Hotel, Kadikoy http://www.istanbulnovahotel.com 35EUR/singke 60EUR/double
Hotel Timya Kadikoy www.timyahotel.com 35EUR/singke 60EUR/double
Moda Apart Kadikoy www.modaapart.com 39EUR/single 55EUR/double



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Inseamna ca e super pretul la Akin cu 65 eur pe noapte pe camera, ca noi o sa mergem amandoi.
Multumesc fetelor pentru informatii in legatura cu cazarea si aeroportul

Mergi la inceput