Buburuze(27)!Bravo maria_r, Hai Iulia,Ramona!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Iulia roaga-te ls Sf. Gheorghe! Azi e Sf. Gheorghe Purtatorul de biruinta! Curaj ! Totul va fi bine, esti pe maini bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Iulia fi tare pt bebelina ta!!! eu ma gndesc in continuare la tine, sa scapi o data de ametitii aia si sa iti ti printesuca in brate azi! si maine vine si feciorul meu (sper sa nu ma amane pe joi, desi nu vad de ce) si vom fi si noi fericite, ultimele proaspete mamici. E adevarat, in Ro erai de mult taiata, cu bebita langa tine, dar ce sa facem, fiecare tara cu protocoalele ei, aici nu e bine din unele motive, acolo din altele. Eu imi doresc sa ai putere sa rezisti fara probleme pana la capat, apoi vei uita cat de cat experienta, fiind coplesita de ingerasul tau! pupici multi multi si multa bafta!

si eu intru in stres maxim, posibil in 24 ore sa nu mai fim 2 in 1, sunt asa emotionaata si de frica si de bucurie ca ma iau niste crampe... de mi se inmoaie genunchii. si grasul meu nu vrea sa dea nici un semn ca ar fi pregatit sa iasa, asa ca saracutul va fi putin traumatizat maine. Am intrebat pe facebook fetele din Tm ce au nascut cu dr meu, cum e, si am primit doar feedback-uri f bune, se misca f repede, e profi, calm, vb frumos, mai glumeste, te viziteaza zilnic, toata lumea mi-a spus ca sunt pe maini f bune. Ma mai ajuta putin. Voi vorbi cu anestezista inainte si ii voi explica fobia si panica mea de operatie si sper sa ma ajute cu vreun cocktail ceva sa ma linisteasca. apoi sper sa ma recuperez usor fara complicatii si sa am laptic pt bebitu meu, colostru vad ca este, asa cateva punctulete :))

nu imi vine sa cred ca de maine voi fi mamica! daca imi spunea cineva acum un an asta, ii spuneam sa nu mai creada in povesti :)) iar cand am aflat ca sunt insarcinata...mi-a picat cerul in cap, am trecut prin luni de groaza, in care mai toata lumea mi-a intors spatele, chiar si mama mea, nimeni nu isi dorea ingerasul asta si toti ma sfatuiau sa fac avort. Si uite ca acum s-a mai schimbat putin situatia, mama si-a schimbat atitudinea desi mai are uneori scapari si inca nu ii convine ideea de bunica, dar mi-e alaturi asa in felul ei.
ah si sa va spun bomba, ieri am primit friend request pe facebook de la iubitica fostului... m-a pufnit rasul, bineinteles ca am ignorat si dupa cateva ore a dat cancel. Dar ca idee, probabil ca a realizat domnul ca se apropie termenul si s-a gandit ca poate afla ceva, nu stiu. Nu l-am vazut de o luna, cand ne-am salutat si atat, iar de vorbit...de vreo 2-3 luni. N-am dat zvon in tara ca voi naste maine tocmai pt ca nu vreau sa stie, doar familia si 2 prietene apropiate stiu. Probabil as fi avut nevoie de el sa imi fie alaturi la fel cum am avut si in cele 9luni de sarcina, dar acum e prea tarziu. nu vreau sa il vad in preajma mea sau a bebelului!
gata cu vesti triste!
Iulia inca o data bafta si ma rog la Doamne Doamne sa se termine totul repede si cu bine, sa fiti amandoua sanatoase si sa ne povestim si noi aventura!
pupici fetele voua si bebicilor vostrii frumosi foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Mara, sanatate multa!
Iulia, curaj mamico! Sa se termine totul cu bine

Mergi la inceput