Buburuze(27)!Bravo maria_r, Hai Iulia,Ramona!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Julia, draga multe , multe . Asteptam vesti cand ai sa poti1 Nastere usoara! Bisou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Iulia tin pumniii!!!!
Daca nu apare nici la mine nimic, puiul meu va fi totusi un cavaler si o va lasa pe printesa ta inainte, deoarece noi miercuri mergem la spital. Asa ca mai stam o zi sa ne odihnim.
Sper sa ai o nastere usoara, chiar daca va fi naturala, tinand cont de problemele pe care le ai, sa scapi repede de proceduri, sa iti ti scumpetea in brate si sa va recuperati repede! sigur nu ne mai intersectam, eu de miercuri pana vineri sau sambata nu voi avea acces la internet, o sa o rog pe mama sa-mi aduca notebook-ul ei cu stick de rds pt net dar doar de vineri caci miercuri si joi are nevoie de el la scoala.
O sa ma gandesc la tine sa fie bine si il rog pe Doamne Doamne sa aibe grija de amandoua!
pupici si bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Bafta Iulia,scoatem moatele pentru tine :))

Imi pare tare rau pentru situatia ta si a sotului dar Dumnezeu e mare si le randuieste el pe toate pentru toti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata fetele!
Noi am fost tare tare mucoase zilele asteaSambata seara Mara s-a trezit brusc din somn plina de muci de se ineca saracuta , a dormit la noi in brate toata noaptea de frica sa nu se incece asa urat facea.Initial am zis sa nu ma duc cu ea la urgente pt ca spitalul de copii de la Ploiesti este infect,soata chiar a omorat un gandacel pe hol cat asteptam asta ziua nici nu ma gandesc ce o fi noaptea acolo.Desi nu a facut febra duminica dimineata am plecat cu ea la spital de frica sa nu se agraveze si acum suntem pe antibiotic pt traheobronsita si mai are si rinita acuta.Mi-a aspirat-o acolo si nici nu pot sa spun ce a iesit ,nici nu stiu unde au putut sa stea atatia mucisori
Imi vine sa-mi dau palme dar nu-mi explic unde s-a putut imbolnavi ca si afara am scos-o numai cand a fost cald si nu a batut vantul
Si ca sa fie si cu cireasa tortul, la cantarul lor Mara avea tot 3,800 t a avut acum 2 saptamani la bilantul de 1 luna.Astazi ma duc cu ea la dr de fam sa vad ce greutate are pe cantarul ei.Eu am incercat de duminica sa-i dau si lp completare dar nu ne impacam cu bibe si nici lapticul nu-i prea place...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Iulia,nastere usoara,te asteptam cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Tin pumnii pentru Iulia! Sa fie totul bine!
Ramonika, si pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Maria_r felicitari pentru grasunel, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de buburuz mic!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Vand pompa electrica Primii Pasi model R0921, achizitionata la sfarsitul lunii septembrie de la Sensiblu, cu suma de 242 lei. Din diverse motive, nu am mai avut nevoie de ea, fapt pentru care este nefolosita (ambalajul a fost desfacut doar sa vad cum se asambleza). Garantia e valabila pana in septembrie 2013.

locuiesc in sectorul 4, ma puteti contacta la consi_s@yahoo.com

Pretul este de 170 lei.

Felicitari tuturor mamicilor si nastere usoara celor care nu si-au cunoscut inca comorile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Va multumesc pentru incurajari,chiar am nevoie....eu inca nu am nascut si nu stiu daca se va intampla in urmatoarele ore,oxitocina nu si-a facut treba,acum ma lasa cateva ore si imi vor administra prostaglandina,desi nu am voie,desi riscurile sunt enorme.....desi pneumologul si alergologul nu sunt de acord,simt ca inebunesc,nu m-am asteptat la asa ceva,iar colul nu se misca deloc,a ramas intact,lung,tare si foarte putin deschis la exterior dar lichidul curge de ieri continuu,chiar nu stiu de unde vine asa de mult. Nu inteleg,decat sa ma supravegheze o echipa asa de complexa cand imi pun ei prostaglandina nu era mai simplu si mai ieftin sa imi faca cezariana? Oricum tot acolo voi ajunge daca noua lor incercare nu va merge......vreau acasa,vreau in Romania.....offffff,am cedat psihic in ultimul hal,de vreo 30 de minute plang in hohote,asta era frica mea cea mai mare,sa nu patesc ca la baiat,dar se pare ca este mult,mult mai dificil......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Maria felicitari !
Mara sanatate va doresc!
Iulia!

Mergi la inceput