Buburuze(27)!Bravo maria_r, Hai Iulia,Ramona!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata ! Am pus si eu poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Am pus si noi pozici!!!Am admirat toti bebelusi,sunt niste scumpi.De gemenasi lui Tusferi m-am indragostit.Cum se tin de manuta dragi de ei

O zi frumoasa si pupici multi tuturor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

neata!

da Iulia, se pare ca mergem oarecum pe aceleasi cai :))
eu am inceput de azi tratamentul, cu Unasyn, la asta a iesit antibiograma si a zis si dr sa iau (desi pe prospect se recomanda intreruperea alaptarii si in sarcina sa discuti cu medicul) e ampicilina cu nu stiu ce. Daca are vreun efect la laptic, imi bag picioarele si iau doar 5 zile din 10, pana nasc, apoi e mai important lapticu, infectia nu e grava, nu e mare si mai poate sa astepte :)) ce gandire de copil am si eu... dar eu vreau laptic la bebe meu daca am, nu formula!


38+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMR putin putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

intru si eu acum sa ma uit la bebelini, sa mai accentuez putin emotiile!
nu imi vine sa cred ca in 4-5 cile maxim imi vad grasunul, chiar daca nu asa cum doream...o sa pot sa ii smotocesc falcutele si sa ii pap funduletul ala ce numa in stomacul si ficatul meu a stat :))

pana atunci ne chinuim in fiecare seara/noapte cu dureri de spate si de burta groaznice... ziua sunt ok, doar daca umblu mai mult sau fac ceva ma doare, in rest ma simt f bine si cand vine seara gata mi-s. nici sa ma intorc de pe o parte pe alta nu mai pot de dureri.

va pup si sper ca gogoseii vostrii sunt cuminti, mancaciosi si le-au mai trecut colicile!!!

38+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMR putin putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Feli, ce sirena ai acolo!
Cosminutza, ce buflei ai! Frumos foc!
Ma ma uit si eu inca o data la pozele cu buburuze. Avem niste buburuze tare frumusele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

vai ce buburuze am vazut eu acolo!!! una mai frumoasa ca alta! felicitari mamici, aveti bebici superbi! va doresc sa aveti parte numai de bucurii cu ei si sa fie sanatosi ca e cel mai important!

pusi la voi!

38+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMR putin putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Super bebelusi fetelor! Tusferi, mi-ai luat vorba din gura cu sirena Feliciei Ma tot uit la toti si nu imi vine sa cred ca ni se termina in curand odiseea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna mamici, bebici si burtici,
Am intrat si eu sa va spun ca in 12.04 a venit pe lume baitelul nostru g=3700g si 51cm.
Acuma suntem acasa si incercam sa ne adaptam.
Va pup pe toti si toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

felicitari maria-r!!! sa ai parte de bebel sanatos, papacios si cumintel!

fetelor dar ce liniste e pe aici!
iulia!!! ai nascut? mi-ai luat-o inainte? :))

eu de abia ma misc, am fost pana jos la magazin sa iau smantana si la fiecare pas simteam o impunsatura in vezica/col habar nu am, undeva jos de tot. In rest toate la fel, astept si sper ca poate totusi vine si travaliul si nu va fi o cezariana la rece, ideal ar fi sa vina marti noaptea, numai bine miercuri dimineata trebuie sa fiu la spital :))

va pupacesc si duminica placuta!

39+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMR 3ZILE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Maria r!
Nu,Ramonika,nici gand,contractii,dureri de mijloc de nu mai pot dar nimic,maine o sa merg la spital poate totusi se vor indura sa imi faca cezariana cand voi ajunge la 41 de saptamani avand in vedere ca la mine nu se poate face provocare. In fond nici nu ma mir,cu baiatul am patit la fel,provocare la 40 + 10 zile,deci.....
Eu de doua zile plang aproape continuu,soacra mea a facut un soc septic si se zbate intre viata si moarte,offff,de parca nu avea saraca destule si nu avea deja zilele numarate,nu stiu,in afara durerii pe care trebuie s-o suportam ma obsedeaza ideea ca nasterea fiicei mele va fi legata de moartea bunicii ei,offff,macar daca ar mai rezista cateva zile,asa ar putea si sotul meu sa plece sa o vada pt ultima oara.....sincer,nu stiu cat le mai pot duce,eu sunt o mare luptatoare,am luptat din prima luna de viata dar cateodata greutatea este prea mare mai ales cand noi nu putem face nimic si totul este in mana lui Dumnezeu!


Mergi la inceput